[HQ] Op bezoek bij SAN Adverteerder van het Jaar HEMA

Marketing Report is overal maar toegegeven: we lopen niet iedere dag hoofdkantoren van grote adverteerders binnen. Maar afgelopen week dus wel.

We waren te gast op het hoofdkantoor van HEMA in Amsterdam waar Global een inspirerende middag organiseerde over ontwikkelingen in buitenreclame. Niet voor niets in samenwerking met HEMA want onlangs heeft Global het retail medianetwerk uitgebreid met digitale schermen van HEMA.

Ons interview met Eric Kip, Managing Director van Global staat hier.

Een bezoek aan dit kantoor is voor alles heel leuk, vertrouwd en ik zou bijna willen zeggen gezellig.

Alles wat HEMA met het merk wil uitstralen, is vertaald in het hoofdkantoor en de aankleding ervan.

Het HEMA HQ staat in Amsterdam-Noord, direct naast een HEMA winkel en daarom duidelijk aangeduid als KANTOOR.

Vanzelfsprekend is het allereerste wat je ziet bij binnenkomst een gigantische HEMA worst.

Als je je dan niet meteen al welkom voelt dan is het wel wanneer je je aanmeldt bij de receptie.

De toiletten licht kinky maar gaat precies: worst voor de heren en tompoes voor de vrouwen.

Via de trap naar een groot atrium, waar en waaromheen alles gebeurt. Voor wie het nog niet wist: HEMA is een inclusief bedrijf.

Boven gekomen, worden we - dat kan natuurlijk ook niet anders - welkom geheten door Takkie.

Gastheer is Bas Verheijen, Chief Customer Officer van de HEMA.

Een tijdlang werd door veel mensen in retail en marketing gedacht dat HEMA V&D achterna zou gaan de afgrond in.

Maar dat liep even anders. Niet door snoeihard de focus op online te leggen maar op het portfolio. En niet zo'n beetje ook. HEMA neemt vijf jaar de tijd om alle producten onder handen te nemen.

Inmiddels maakt HEMA alweer twee jaar winst, is HEMA dit jaar uitgeroepen tot SAN Adverteerder van het Jaar, won het prijzen voor de beste folder, zowel in de categorie print als in digitaal. 

In de Merken100 2024 staat HEMA op nummer 10. Als hoogst genoteerde generiek warenhuis. Om dat in perspectief te zetten: mede-genomineerde Blokker haalde de top-100 niet. 

Bas Verheijen gaf een presentatie om je vingers bij af te likken over branding en strategie van HEMA, social media en het succes van rompertjes en sex toys.

Het bleef nog lang onrustig in Amsterdam-Noord.

www.hema.nl

www.global.com/nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Joe Public ontwikkelt carnavalsnummer voor ALDI

10-02-2026 | 17:17:48
Carnaval en Valentijnsdag vallen dit jaar samen. Voor ALDI aanleiding om beide momenten te combineren in een eigen carnavalsnummer: Lekkere Schultenbräu, ik hou van jou.

INDIE en PLUS maken vervolg op We doen met je mee-campagne

10-02-2026 | 08:00:00
In het vervolg staat de zogenoemde Laagblijvers centraal: producten die in huishoudens met tieners vaak als eerste op zijn.

Claire Rudolphie: The Good Roll maakt impact met wc-papier

09-02-2026 | 13:19:00
Marketing Report houdt een serie interviews met Brand Managers van aansprekende, bekende merken.

DCVF: Retail Unplugged – Asia Observations

05-02-2026 | 20:03:00
Tijdens een door georganiseerde sessie hebben Sanne Demir en Yew Kee Chung presentaties gegeven over Gen Z en retail alsmede retailtrends in Azië

Havas Lemz ontwikkelt 360-campagne rond Optimel Vezels

05-02-2026 | 15:27:00
Optimel introduceert Optimel Vezels, een productlijn die consumenten helpt om makkelijker meer vezels binnen te krijgen.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Anne Stokvis: Wat de sportpers kan leren van NBC

12-02-2026 | 17:28:00
In plaats van klagen, kan de Nederlandse sportpers beter naar NBC kijken.

Jurjen van den Broek: Van Search naar Sidekick

12-02-2026 | 17:08:22
Terwijl AI verschuift van antwoorden naar acties, begint het klassieke marketingmodel barsten te vertonen.

VENGEAN verzorgt rebranding Kern Konsult

12-02-2026 | 16:56:08
Het organisatieadvies- en ontwikkelbureau kiest voor een koerswijziging om zijn positie als consultant in de publieke sector te versterken.

Jim Abbring: Rocket & Redfin | Zevo | Volkswagen

12-02-2026 | 15:14:00
[The International] Creative Lead Finally an Agency bespreekt een aantal Super Bowl commercials

ACE breidt socialafdeling uit met zes krachten

12-02-2026 | 12:40:00
Het bureau speelt daarmee in op de groeiende vraag van merken naar een eigen social signatuur en verdere professionalisering van het social domein.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Bas Vlugt

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.