GLXY Radio neemt FM-netwerk over van Wild FM

De urban muziekzender GLXY Radio neemt per maandag 3 juni het regionale FM-frequentienetwerk van Wild FM over. GLXY Radio is een radiozender met vooral hip-hop, rap, R&B, en Afro muziek. Wild FM zendt sinds 4 februari 2005 uit op FM en is sinds 2018 in handen van Bas Emons die daarop sindsdien naast de hitradio- en dancemuziek ook religieuze uitzendingen laat uitzenden.

GLXY Radio startte in 2021 met uitzenden op internet en DAB+ en is eigendom van Bart Meuleman (dj-naam Bart van der Molen). Om de radiozender te promoten zal een billboardcampagne worden gestart. De radiozender blijft ook op DAB+ te beluisteren. Wild FM blijft met de ondertitel happy music, feel good, bestaan via DAB+. GLXY Radio is gevestigd in Utrecht. Wild FM zendt uit vanuit Amstelveen, waarbij de (landelijke) reclamezendtijd via ePower Audiosales wordt verkocht.

In een toelichting bij Patrick Kicken (Spreekbuis Radio) heeft Bart Meuleman aangegeven dat GLXY Radio geen directe concurrent van de publieke stadsjongerenzender FunX is die in zijn optiek een andere missie en doelgroep heeft die jonger is en andere muziek draait. GLXY is volgens de eigenaar redelijk Amerikaans georienteerd is en jong talent een podium te willen geven en meer muziek draait. Wel maakt Bart Meuleman zich zorgen over oneerlijke concurrentie door de NPO met de nu nog experimentele DAB+ en internetzender NPO Blend.  Bart Meuleman heeft de ambitie met GLXY Radio een crossmediaplatform te maken met tv-programma's en een VOD-platform. Bart Meuleman is overigens ook eigenaar van Camfactor Media Group dat vooral tv-programma's produceert en daarnaast ook enkele kleinere themazenders (Oldies en Easy Radio) aanbiedt.

GLXY Radio blijft tot 1 september 2025 te beluisteren via het regionale FM-netwerk. Per 1 september 2025 worden de regionale en commerciele FM/DAB+-zenders herverdeeld via een veiling. Bart Meuleman gaf aan dat er enkele externe financiers bij GLXY Radio betrokken zijn.

www.glxy.radio

www.wildfm.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

 

Lees ook:

Radiostation JOE ook Official Music Partner van Feyenoord

27-06-2025 | 09:57:00
Radiostation JOE (van DPG Media is voor minimaal één seizoen Official Music Partner en mouwsponsor van voetbalclub Feyenoord. Gedurende het seizoen 2025-2026 zal het logo van JOE op de mouw van de Feyenoord-shirts te zien zijn

The Family ontwikkelt campagne Ik leerde je NIX

27-06-2025 | 09:48:00
De campagne, met de titel Ik leerde je NIX, richt zich op ouders en benadrukt hun rol in het voorkomen dat jongeren voor hun achttiende alcohol drinken.

[Vacatures] Qmusic zoekt een Marketeer Qmusic & JOE

26-06-2025 | 09:36:00
Qmusic is per direct op zoek naar Marketeer Qmusic & JOE

Wesley Sneijder reageert op geruchten in ochtendshow 100% NL

25-06-2025 | 15:16:00
Tijdens de ochtendshow van Giorgio Hokstam en Ingrid Jansen op 100% NL deed voormalig profvoetballer Wesley Sneijder mee aan het radiospel Je Raadt Het Nooit

Radiostation JOE sponsor van PSV

23-06-2025 | 00:14:00
Het landelijke radiostation JOE (van DPG Media) zal per 1 juli 2025 mouwsponsor en official music partner worden van PSV. Daarnaast zal JOE de club actief ondersteunen met muzikale activaties rondom wedstrijden
 

Gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.