
GLXY Radio neemt FM-netwerk over van Wild FM
De urban muziekzender GLXY Radio neemt per maandag 3 juni het regionale FM-frequentienetwerk van Wild FM over. GLXY Radio is een radiozender met vooral hip-hop, rap, R&B, en Afro muziek. Wild FM zendt sinds 4 februari 2005 uit op FM en is sinds 2018 in handen van Bas Emons die daarop sindsdien naast de hitradio- en dancemuziek ook religieuze uitzendingen laat uitzenden.
GLXY Radio startte in 2021 met uitzenden op internet en DAB+ en is eigendom van Bart Meuleman (dj-naam Bart van der Molen). Om de radiozender te promoten zal een billboardcampagne worden gestart. De radiozender blijft ook op DAB+ te beluisteren. Wild FM blijft met de ondertitel happy music, feel good, bestaan via DAB+. GLXY Radio is gevestigd in Utrecht. Wild FM zendt uit vanuit Amstelveen, waarbij de (landelijke) reclamezendtijd via ePower Audiosales wordt verkocht.
In een toelichting bij Patrick Kicken (Spreekbuis Radio) heeft Bart Meuleman aangegeven dat GLXY Radio geen directe concurrent van de publieke stadsjongerenzender FunX is die in zijn optiek een andere missie en doelgroep heeft die jonger is en andere muziek draait. GLXY is volgens de eigenaar redelijk Amerikaans georienteerd is en jong talent een podium te willen geven en meer muziek draait. Wel maakt Bart Meuleman zich zorgen over oneerlijke concurrentie door de NPO met de nu nog experimentele DAB+ en internetzender NPO Blend. Bart Meuleman heeft de ambitie met GLXY Radio een crossmediaplatform te maken met tv-programma's en een VOD-platform. Bart Meuleman is overigens ook eigenaar van Camfactor Media Group dat vooral tv-programma's produceert en daarnaast ook enkele kleinere themazenders (Oldies en Easy Radio) aanbiedt.
GLXY Radio blijft tot 1 september 2025 te beluisteren via het regionale FM-netwerk. Per 1 september 2025 worden de regionale en commerciele FM/DAB+-zenders herverdeeld via een veiling. Bart Meuleman gaf aan dat er enkele externe financiers bij GLXY Radio betrokken zijn.
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
JOE en Kai Merckx zoeken betrouwbaarste stem van de verkiezingen
Zilveren Kruis en KNVB starten campagne mentale gezondheid
Dawn en Vattenfall maken stroompieken hoorbaar
[Vacatures] Qmusic zoekt een Producer avondshow Joost Swinkels
Joop van den Ende opnieuw met paginagrote advertentie voor NPO
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Fitzroy en Draft Digital bouwen aan merk Overstappen.nl
TomTom kiest STROOM voor lancering dashboardassistent Tom
Zilveren Kruis en KNVB starten campagne mentale gezondheid
Bob Koigi: Addressable tv: de onbenutte goudmijn voor marketeers
[Vacatures] Clear Channel zoekt een Sales Support bij Bauer Media Outdoor Nederland
Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong