Fujitsu: Oudere generaties gebruiken AI vaker dan hun jongste collega's

Uit onderzoek van Fujitsu blijkt dat oudere werknemers Generative AI (GenAI) gemiddeld vaker gebruiken tijdens hun werkdag dan hun jongste collega's. Het onderzoek GenAI at Work ondervroeg 3700 werknemers met verschillende functies binnen Europese organisaties. De meerderheid gaf aan dat GenAI hen veel tijd bespaart.

Acceptatie AI

In tegenstelling tot de verwachting accepteren oudere generaties GenAI sneller dan verwacht. Zo zegt 20 procent van de ondervraagde 43- tot 58-jarigen dat ze de technologie meerdere keren per dag gebruiken. Terwijl slechts 9 procent van de 18- tot 26-jarigen (Gen Z) dat doet. De 59-plussers gebruiken GenAI gemiddeld twee keer zo vaak als de jongere generatie. Dit betekent echter niet dat jongere generaties deze tools links laten liggen: de helft van de Gen Z-respondenten gebruikt GenAI meerdere keren per week.

Het rapport van Fujitsu toont ook de verschillen in het gebruik van GenAI tussen EU-landen. In Nederland gebruikt 29 procent van de ondervraagden GenAI dagelijks, een percentage vergelijkbaar met België (32 procent). Spanje (50 procent) en Ierland (49 procent) vormen echter uitschieters.

Werknemers vertrouwen op AI

Naast de verschillen tussen generaties toont het onderzoek ook aan dat GenAI terrein wint op de werkvloer. Meer dan vier op de vijf werknemers in Europa (83 procent) zien GenAI als een technologie die hen ondersteunt in hun werk. Voor bedrijven die slagen in de 'war for talent' is het essentieel om dergelijke technologieën in te zetten: 82 procent staat positief tegenover het gebruik van GenAI.

GenAI bespaart werknemers 4,75 uur per week

Een belangrijke reden waarom GenAI doorbreekt op de werkplek is productiviteitswinst. Vier op de vijf ondervraagden zijn van mening dat technologie tijd bespaart. De meerderheid (33 procent) besteedt hierdoor één tot twee uur per week hun tijd aan andere taken. Nog eens 29 procent wint zelfs drie tot vier uur per week. Gemiddeld bespaart GenAI werknemers tegenwoordig 4,75 werkuren per week.  Wie GenAI op de juiste manier toepast, creëert automatisch productievere en creatievere teams.

Klik hier om het volledige onderzoek van Fujitsu te lezen.

www.fujitsu.com

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

Lees ook:

Interpublic introduceert agentic systems voor merkprestaties

24-07-2025 | 14:57:44
IPG lanceert ASC, een dienst waarmee merken het complexe commerce-ecosysteem kunnen beheren met automatisering en kunstmatige intelligentie.

ABN AMRO: Hoe retailers door AI hun zichtbaarheid kunnen verliezen of juist behouden

23-07-2025 | 13:50:00
Sector Banker Retail Henk Hofstede schreef voor ABN AMRO een aantal tips over hoe retailers door AI hun zichtbaarheid kunnen verliezen of juist behouden

Accenture: AI wordt aankoopadviseur

23-07-2025 | 11:48:00
Uit onderzoek van Accenture blijkt dat consumenten zich in tijden van onzekerheid steeds vaker wenden tot generatieve AI als bron voor aankoopadvies

WARC ziet bewuste consument in economisch onzekere tijd

22-07-2025 | 14:56:00
Uit het Global Consumer Trends-rapport van WARC blijkt dat consumenten wereldwijd steeds doelgerichter keuzes maken

Cheil en WWF lanceren AI-campagne tegen plasticvervuiling

22-07-2025 | 13:37:00
In Seoul is een buitenreclamecampagne gestart waarin dieren verstrikt in plastic afval centraal staan.

 

Gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.