
Fotoserie The Dalmore draait om ambacht en chemie
Lemon Scented Tea gebruikt whisky in analoge fotografie
Voor The Dalmore Luminary No.3 ontwikkelde Lemon Scented Tea een analoge fotoserie waarbij de whisky zelf werd ingezet als onderdeel van het fotografisch proces. De serie, The Echoes of Flow, werd gelanceerd met een galeriepresentatie en whiskyproeverij.
Het creatieve concept draait om de verbinding tussen ambacht en chemie. Fotograaf Maarten Groen legde vormen vast die zijn geïnspireerd op natuur, architectuur en menselijke patronen. De beelden werden letterlijk verrijkt met The Dalmore whisky: de filmrolletjes werden voor ontwikkeling ondergedompeld in de single malt.
Whisky en fotografie komen samen in chemisch proces
De combinatie van analoge techniek en een experimenteel proces met whisky leverde volgens het bureau beelden op die visueel met elkaar verbonden zijn door een vloeiende lijnvoering. Deze flow verwijst naar de inspiratiebronnen van The Luminary No.3 én naar de samenwerking tussen makers.
Na het fotograferen gingen de negatieven in een bad met whisky, waarna ze werden ontwikkeld in de donkere kamer. De chemische reactie tussen whisky en film zorgde voor een zichtbaar effect dat werd meegenomen in de uiteindelijke expositie.
Galerie-ervaring en brandfilm ondersteunen campagne
Tim ten Dam, creatief directeur Lemon Scented Tea: "In een tijd waarin we overspoeld worden door AI-beelden, heb je soms weer even zin in oldskool. The Luminary No.3 is ontstaan dankzij ambachten en creativiteit, allemaal in de prachtige Schotse Hooglanden. Met The Echoes of Flow eren we dit proces door gebruik te maken van analoge productie. Testen, proberen, falen en mislukte rolletjes leiden tot 9 waanzinnige foto’s die creativiteit eren met respect voor The Dalmore’s merk DNA.”
De fotoserie werd gelanceerd tijdens een tentoonstelling met een proeverij rond het thema flow. Aansluitend werd het project gepresenteerd in luxe- en lifestylemedia. Het maakproces is vastgelegd in een documentaire, die als brandfilm online beschikbaar is.
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lemon Scented Tea organiseert sessie over merkgroei
Lemon Scented Tea ontwikkelt merkpositionering voor Cortina
Coca Cola Orange Cream | Corona | Make My Money Matter
Gijsbregt Vijn: Merken moeten hun verhaal waarmaken
De kern van een merk kunnen vangen
Gepubliceerd door: Saskia van Weert