Fitzroy ontwikkelt campagne voor Fairphone

Fairphone lanceert een internationale marketingcampagne met een andere uitstraling als onderdeel van hun vernieuwde visuele identiteit. In samenwerking met het Amsterdamse creatieve bureau Fitzroy introduceert de campagne een pay-off voor potentiële Fairphone-eigenaren: Fairphone. The One That Lasts.

Marnix Tiggeloven, oprichter van Fitzroy: “De campagne introduceert Mobi, een robot die het wereldwijde e-waste-probleem personificeert en overal waar mogelijk kapotte elektronica verzamelt. De meeste smartphones hebben een korte levensduur omdat onderdelen niet eenvoudig vervangen kunnen worden. Dit staat in contrast met de Fairphone-modellen, die dankzij onderdelen die je gemakkelijk zelf kunt vervangen, zoals het scherm en de batterij, veel langer meegaan.

Een frisse visuele identiteit

Alexandra Touzet, Head of Brand and Marketing bij Fairphone: "Fairphone’s nieuwe visuele identiteit benadrukt de premium positionering op het gebied van zowel duurzame technologie als gebruikerservaring. Frisse, eigentijdse kleuren geven het merk een onderscheidende uitstraling in een drukke markt, terwijl groene accenten de focus op duurzaamheid benadrukken en het merk vol vertrouwen positioneren. Het nieuwe logo weerspiegelt onze nieuwe merkpersoonlijkheid – simple, smart & confident – en onze visie op de toekomst. Het moderne ontwerp combineert organische vormen voor een warme en toegankelijke uitstraling met strakke lijnen en geometrische elementen die Fairphone’s precisie en innovatie benadrukken."

Samenwerking met United Playgrounds

De merkidentiteit en campagne zijn ontwikkeld in samenwerking met Fitzroy, terwijl De Nieuwe Zaak verantwoordelijk was voor de media. Beide bureaus maken deel uit van United Playgrounds. De filmproductie, inclusief de ontwikkeling van het CGI-personage, werd gerealiseerd in samenwerking met Artbox. Het uitrollen van de sociale en online assets gebeurde in samenwerking met De Nieuwe Zaak en Extrafazant. 

Jan Blaffert, Brand Lead bij Fairphone: “Bij Fairphone zeggen we altijd dat als je het niet kunt openen, dan is het niet jouw bezit. Bij Fairphone kun je het apparaat openen, onderdelen gemakkelijk vervangen en onderhouden, waardoor het veel langer meegaat. De nieuwe identiteit en campagne sluiten naadloos aan bij onze missie om lang meegaande, innovatieve technologie voor iedereen toegankelijk te maken.”

Mijlpalen in aantocht

De campagne wordt uitgerold in Nederland en Duitsland. Er staan al meer campagnes op de planning.

Marlon von Franquemont-Koster, Creative Director bij Fitzroy: “We zijn blij dat we de nieuwe identiteit samen met het Fairphone-team hebben kunnen ontwikkelen. Maar deze campagne is nog maar het begin. De nieuwe identiteit zal nóg meer tot leven komen in toekomstige campagnes, die we later dit jaar zullen lanceren.”

www.unitedplaygrounds.nl

www.fitzroy.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Marco Ophof: De echte doorbraak van personalisatie begint nu

06-10-2025 | 09:06:00
Personalisatie is al heel veel jaren hét modewoord in marketing. Toch bleef het vaak hangen in oppervlakkige automatisering

Verve viert 18 jaar met focus op onvervangbare merken

02-10-2025 | 11:50:00
Het bureau, onderdeel van United Playgrounds zet zichzelf neer als strategische partner voor organisaties die niet concurreren, maar leiden

Anne-Marie Twigge: Meer betekenis in een gebroken wereld

29-09-2025 | 13:02:15
Volgens Ipsos Global Trends 2025 daalde het optimisme over "jij en je familie" in één jaar met zeven punten.

Jur Baart: Zonder juniors hebben we straks geen seniors meer

25-09-2025 | 11:53:00
Ons vak zit in een stormachtige periode waarbij het steeds lastiger wordt voor net afgestudeerden om te starten bij een creatief strategisch bureau

Jur Baart: Het ideale bureau

11-09-2025 | 10:16:31
Het ideale bureau bestaat niet. Maar als je nu bezig bent om je bureau te transformeren dan zou ik echt die twee assen gaan embedden in je bureau


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Onlyhumans laat Vlaanderen blauw kleuren voor Flitsmeister

27-10-2025 | 13:47:00
Om in Vlaanderen meer naamsbekendheid op te bouwen, werkt Flitsmeister samen met reclamebureau Onlyhumans.

DELA en Lucy lanceren campagne over vooruitdenken

27-10-2025 | 12:14:00
De campagne, ontwikkeld door bureau Lucy, draait om de boodschap Vooruitdenken, uit liefde voor hen die achterblijven.

[Vacatures] Ocean Outdoor zoekt een Fotograaf

27-10-2025 | 08:15:00
Ocean Outdoor is per direct op zoek naar Fotograaf - Amsterdam

Bob Koigi: PR balanceert tussen AI en authenticiteit

24-10-2025 | 11:48:00
De pr-industrie bevindt zich op een kritiek punt en navigeert in een landschap waarin mediagedrag gefragmenteerd is

[Vacancy Kinesso has a position for Paid Social Associate Account Director - Nike

24-10-2025 | 09:26:00
Kinesso is directly looking for Paid Social Associate Account Director - Nike - Amsterdam
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.