Er leeft een verlangen dat zich niet laat meten

[Column] Peter van Wijnaerde (CMO Springbok Agency) over verlangen naar eenvoud en emotie in merkbeleving

Kom, ga even mee. Even terug. Terug naar ochtenden met Chocopops en Telekids met Carlo en Irene als cafeïne. Toen de Flippo-map ons leerde wat onderhandelen was. Toen mijn favoriete spierbundels met tuigjes nog gewoon in de speelgoeddoos zaten en He-Man heetten.

We leven in een tijd van eindeloze content, eindeloze tools, eindeloze innovaties. Alles moet sneller, vloeiender, slimmer. Maar wil iedereen dat eigenlijk nog wel? Heeft iedereen nog zin om mee te gaan?

Ik verlang soms terug. Naar slordige eenvoud. En ik weet, ik ben niet alleen. Echt niet. Talloze onderzoeken zeggen het inmiddels hardop. Mensen voelen nog altijd liefde voor verdwenen merken. Ze willen hun jeugd terug. In productvorm. En ze willen er gerust voor betalen. Kijk naar de K3-reünie, driehonderdduizend tickets uitverkocht in zes uur.

We kregen al honderden reboots, ze blijven komen. We smullen ervan. Darkwing Duck. Buffy. Misschien zelfs The Mask. Hollywood snapt het. Jij snapt het ook. Want je doet er net zo goed aan mee.

Want die nieuwigheden zijn vaak intens. Jij bent er soms moe van. Moe van pixels zonder fouten. Van nog een feed vol angst. Van wéér een AI-feature die zogezegd alles oplost. Zo moe zelfs, dat er jong uitzien onbereikbaar lijkt. Wat wél nog kan, jong voelen.

En dat willen we. Dat échte gevoel. Een Melkunie-spotje dat je zomaar in citeert. “Ik had nog zo zó gezegd, geen bommetje!” Niet omdat het slim was, maar omdat een koe in een zwembad meer relatable is dan een influencer vandaag. Geen perfectie, maar fratsen. Geen optimalisatie, maar overgave. Iets dat klopt. Zoals je hart in je keel.

Nostalgie is geen vlucht. Het is collectieve zelfzorg.
Nostalgie biedt houvast in een wereld vol verandering. Het herinnert ons aan eenvoud, aan verbinding, aan stabiliteit tussen alle ruis.

Gun mensen dat. Gun ze een pauze van de drukte in hun broekzak.
Zet vernieuwing even on hold. Als je iets maakt, een campagne, een merk, een spotje, laat het ruiken naar Fristi. Naar vrijheid. Laat wereldleiders kussen. Toon pasgeboren baby's. Toon ons de mooiste wereld. Maar toon die rauw. Breng ons terug naar toen Monica Lewinsky nog gewoon een stagiaire was en niemand je elk uur pushte met breaking news over Rusland.

Toe, geef de mensen wat ze verlangen. Wees even niet de nieuwste of de beste. Laat ze even vergeten dat we vandaag zijn.

-- 

Peter Van Wijnaerde, CMO bij Springbok / Joe Public, bouwt aan the full package agency voor de allround CMO. Een agency-Belg met een brede blik, die graag ommetjes maakt in andere sectoren en landen

www.springbok.nl

www.joepublic.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 Lees ook:

[Vacatures] Springbok zoekt een Integrated Media Lead

11-02-2026 | 10:01:00
Springbok is per direct op zoek naar Integrated Media Lead - Den Bosch

Peter van Wijnaerde: Werk voor een bank. Echt.

09-02-2026 | 08:43:40
De marketeer die anno nu écht iets wil maken dat raakt, blijft hangen en relevant is, die gaat werken voor een bank

[Vacatures] Springbok zoekt een Digital Strategy Consultant

03-02-2026 | 08:57:00
Springbok is per direct op zoek naar Digital Strategy Consultant - Den Bosch

[Vacatures] Springbok zoekt een Account Director CRM & Loyalty

02-02-2026 | 09:15:00
Springbok is per direct op zoek naar Account Director CRM & Loyalty - Den Bosch

Joe Live: Waarom live essentieel is voor marketing

26-01-2026 | 10:53:00
De grootste fout die merken maken met live marketing, is dat ze het behandelen als elk ander kanaal.
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

TBWA\NEBOKO haakt in op McKroket-opmerking

16-02-2026 | 15:46:00
Reclamebureau TBWA\NEBOKO heeft voor McDonald's Nederland in Milaan een billboard geplaatst dat inspeelt op een uitspraak van schaatser Jenning de Boo.

Home activeert PAAZ met Unhappy Socks

16-02-2026 | 14:55:22
Met de activatie brengen zij het thema mentale gezondheid naar de straat. De boodschap: het is oké om je niet oké te voelen.

Klaar Bavinck: Regie op content is regie op je klant

16-02-2026 | 14:00:00
In de reeks What Matters Now House delen experts van Matter hun perspectief op ontwikkelingen die het contentvak structureel beïnvloeden

Bever en Havas Lemz lanceren campagne tegen zitgedrag

16-02-2026 | 13:58:16
Havas Lemz ontwikkelt voor Bever de campagne Bever laat je niet zitten.

Fitzroy tekent voor straatactie Christian Alexander

16-02-2026 | 10:37:51
Fitzroy | United Playgrounds stond aan de basis van de positionering en campagne rond parfummerk Christian Alexander,
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.