Disney+ met reclameversie in Europa; nog niet in Nederland

The Walt Disney Company heeft aangekondigd in een aantal Europese landen te starten met een reclameversie van Disney+. Dit in navolging van de Amerikaanse introductie in december 2022. Voor Nederland is vooralsnog geen reclameversie aangekondigd.

Vanaf 1 november 2023 zal de reclameversie beschikbaar komen in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Duitsland, Zwitserland, Spanje, Italië, Noorwegen, Zweden en Denemarken. 

Disney+ wordt in deze landen vanaf november 2022 anders aangeboden. Er komt een standaaardabonnement met reclame voor 5,99 euro per maand, een standaardabonnement zonder reclame voor 8,99 euro per maand (jaarprijs 89,90 euro) en een premiumabonnement voor 11,99 euro per maand (jaarprijs 119,90 euro)

In de Verenigde Staten gaat de prijs van Dsiney+ overigens met drie dollar omhoog van het standaardabonnement zonder reclame naar 13,99 dollar per maand. In Nederland kost Disney+ thans 9,99 euro per maand (99,90 per jaar bij een jaarabonnement). Overigens wordt ook in Canada een reclameversie van Disney+ geintroduceerd.

In de Verenigde Staten zijn er thans 3,3 mlijoen abonnees op de reclameversie van Disney+. 40 procent van de aangeworven abonnees kiest voor de reclameversie.

Jan Koeppen, president van The Walt Disney Company EMEA: “De introductie van de reclameversie markeert de volgende evolutie voor Disney+ in Europa, waarmee we een grotere keuze voor onze klanten aanbieden en onze adverteerders. Disney+ blijft zich onderscheiden in het huidige streaminglandschap, met onevenaarde waarde, genrebepalende tv-series en blockbuster films in een naadloze en simpele omgeving.”

In het tweede kwartaal 2023 draaide Walt Disney Company een omzet van 5,52 miljard dollar op streamingdiensten (direct to consumer), een stijging van 9 procent vergeleken met 2022. Het operationeel verlies op streamingdiensten daalde met 52 procent naar 512 miljoen dollar. Wereldwijd blijft het aantal Disney+-abonnees stabiel met een stijging van 1 procent naar 105,7 miljoen abonnees, waarbij er sprake is van een lichte daling van 1 procent in de Verenigde Staten en Canada.

www.thewaltdisneycompany.com

www.disneyplus.com

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

VodafoneZiggo: 4 ESPN-kanalen voor alle tv-pakketabonnees

10-05-2026 | 00:27:00
VodafoneZiggo zal vanaf 1 juli de sportkanalen ESPN2, ESPN3 en ESPN4 beschikbaar stellen aan alle abonnees van Ziggo die minimaal TV Start afnemen

NMO Kijkonderzoek 2025: Eurovisie Songfestival best bekeken programma

08-01-2026 | 20:37:00
De finale van het Eurovisie Songfestival was het best bekeken Nederlandse tv-programma met gem. 3,59 miljoen kijkers en in totaal 6,56 miljoen aan bereik

Transfer Media gaat reclames Disney+ verkopen

09-12-2025 | 12:30:00
Transfer Media gaat de advertentieverkoop voor streamingplatform Disney+ in België verzorgen.

The Walt Disney Company vervangt Star door Hulu bij Disney+

03-10-2025 | 17:10:00
The Walt Disney Company vervangt per 8 oktober het merk Star bij de streamingdienst Disney+ door Hulu

Ad Alliance komt met reclame bij ESPN-content op YouTube

21-07-2025 | 11:27:00
Ad Alliance gaat de reclame rondom de videocontent van ESPN (waaronder die van de Eredivisie) op YouTube verkopen
 

 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Cees Faes: You Dutch? Lots of Dutch girls inside

14-05-2026 | 17:55:00
Er schieten momenteel meer AIO-bureaus (AI Optimization) uit de grond dan proppers op de strip van Lloret de Mar in 1998

Andy Mosmans: (N)Odido

13-05-2026 | 11:46:00
Odido wilde laten zien dat het anders kon. Beter. Menselijker. Totdat de werkelijkheid zich meldde.

Dentsu bundelt media en creatie voor influencermarketing

13-05-2026 | 10:39:30
Dentsu Influence brengt teams en disciplines samen, van SEO en Branded Content tot Social Commerce, Brand Activations en Gaming

[Vacatures] Somention zoekt een Client Service Director

13-05-2026 | 10:30:00
Somention is per direct op zoek naar een Client Service Director - Full-time / Part-time · Rotterdam

PAKT verkoopt Volstok aan eigen management

13-05-2026 | 08:46:00
Volstok gaat na een management buy-out zelfstandig verder onder leiding van het managementteam.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.