
[Content Marketing Awards 2024] Twee Medals voor N=5: Online Privacy
Dit is een winnende inzending voor de CMA 2024
Op 6 november 2024 won N=5 twee Medal tijdens de Content Marketing Awards: een voor Beste Stand-Alone Video en een voor Beste PR-inzet.
Jury-oordeel
Beste Stand-Alone Video: Hebben we het over privacy dan wordt het al snel ingewikkeld juridisch. Voor de gemiddelde consument niet te begrijpen. De makers van deze case zijn erin geslaagd om het belang van privacy op een originele wijze voelbaar en dichtbij te maken. Metaforen kunnen dus heel goed werken. Effectief maar vooral heel mooi en goed gemaakt. Met lef. Deze video zette heel veel kijkers aan het denken.
Beste PR-inzet: Wij, contentmarketeers, zijn bekend met de enorme gretigheid waarmee de grote Techpartijen als Google, Meta en Tiktok data verzamelen. De gemiddelde consument is zich daar minder van bewust. Ondanks dat hier al veel over is gezegd door vele partijen in diverse media. Bij de Consumenten bond dachten ze daarom: wie niet horen wil, moet maar voelen. De stijging in merk KPI’s en explosie van het aantal claimaanvragen maken duidelijk dat de boodschap is aangekomen. Dat ze hiervoor de data hebben gebruikt van diezelfde Tech bedrijven nam de jury voor lief.
Dit is de case:
Elevator Pitch
If you are not paying for the product, you are the product. Onder het mom van gratis dienstverlening schendt big tech op grote schaal de privacy van gebruikers, verzamelt zonder toestemming hun gegevens en verdient vervolgens miljarden met het verhandelen van die gegevens. In een heerlijke video maken we het invasieve gedrag van Big Tech voelbaar en roepen iedereen op om samen met de Consumentenbond hiertegen te strijden. Met bijzonder veel succes!
Briefing
Eerlijk is eerlijk.
De Consumentenbond strijdt al jaren voor de rechten van de consument. Met het eerlijke en onafhankelijke advies van de Consumentenbond krijg jij waar je recht op hebt. Maar soms weten consumenten niet eens waar ze recht op hebben...
Misleiding invoelbaar maken.
Bedrijven zoals Google, Facebook en TikTok schenden de privacy van gebruikers, verzamelen zonder toestemming je gegevens en verdienen miljarden aan de handel daarin. De Consumentenbond wil dat dat per direct stopt en eist een schadevergoeding. Veel mensen zijn echter niet bewust van het data misbruik. Daarom start de Consumentenbond een campagne om invoelbaar te maken hoe invasief deze techbedrijven zijn en hoe zij, zonder jouw weten, je data misbruiken. Het doel: verhogen van de merkzichtbaarheid van de Consumentenbond op gebied van online privacy. Want de Consumentenbond strijdt voor jouw privacy. Daarbij willen we dat zoveel mogelijk mensen zich aanmelden voor de claims.
Insights
Vanuit de sociale psychologie weten we dat morele verontwaardiging een bijzonder sterke motivator is voor actie. Big tech is zich hier terdege van bewust en gaat dan ook zeer sluw te werk; websites zijn zo ontworpen dat ze gebruikers manipuleren om toegang te geven tot hun gegevens, ook als de instellingen anders aangeven. Zelfs wanneer je denkt veilig te zijn, worden jouw gegevens zonder jouw medeweten gestolen. Als we willen dat mensen in actie komen, zullen we de verontwaardiging over deze geraffineerde praktijken moeten vergroten. De uitdaging is om dit op een sympathieke manier te doen.
Strategie | Aanpak | Resultaat
We bedachten een contentcampagne die met behulp van humor op sympathieke wijze de verontwaardiging rondom privacyschending groot maakt. Want waar verontwaardiging aanzet tot actie, vergroot humor de merksympathie.
Dit doen we door het gedrag van big tech te verpersoonlijken met een acteur die niet geheel toevallig veel van Mark Zuckerberg weg heeft. ‘Onze Mark’ doet in het echt precies wat bedrijven als Meta en Google stiekem iedere dag doen, lekker met je meekijken. Zo laten we mensen op sympathieke wijze voelen hoe indringend en ridicuul de techbedrijven met onze privacy omgaan.
Met een geweldig resultaat! De online video werd alleen al op YouTube ruim 1,3 miljoen keer bekeken. Ook op de andere socials, Instagram, Facebook en Twitter, behaalden we een zeer hoog bereik en hoge interactie. In totaal zijn er 29 miljoen impressies gegenereerd en is een pr-waarde behaald van 645K. Het leidde tot een significante stijging van de merk-KPI’s ‘Consumentenbond is een waardevolle organisatie’ en Consumentenbond heeft persoonlijke meerwaarde voor mij’. Nog mooier was dat mensen in actie kwamen met een flinke aanwas van claimregistraties tot gevolg : +21.400 voor Facebook-claim, +12.700 voor Google-claim en +2.400 voor TikTok-claim.
Dit is een inzending voor Content Marketing Awards 2024
Content Marketing Awards vormen een grootse en feestelijke erkenning voor de beste contentmarketingcases, de beste expertise op gebied van creatie en distributie en de beste mensen en partijen in het vakgebied.
Binnen elk van de vijf award-categorieën wordt door de vakjury een Bronzen, Zilveren en Gouden Award toegekend. De beoordeling van de cases richt zich op de samenhang tussen briefing, strategie, aanpak en resultaten met substantiële aandacht voor consistentie en lange-termijn inzet die eigen is aan contentmarketing.
Lees alles over de Content Marketing Awards 2024 op www.cmta.nl
Partners CMTA
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Gepubliceerd door: Lieselot Berentzen