[Column] Anneke Bos: Verwarm de planning even voor…

Het maken van een planning wordt vaak ervaren als iets sufs. Hoe kom je er zo snel mogelijk vanaf. Hup, hup, die en die gaan het doen, op die manier, rekening houden met de vaste vrije dagen van iedereen. Nee, hè alweer Hemelvaart?! Planning in template. Uitsturen. Lekker alles in gewapend beton gieten. En klaar. 

Waarschijnlijk komt deze planning als een boemerang terug. Samen met ingewikkelde vragen. Mensen kunnen niet, techniek kan zo niet, de hei dag is dit jaar twee dagen met slapen erbij. De energie neemt af. De stress toe. 

Voorkoombaar gedoe.

Hoe beter de planning tevoren is doordacht, hoe soepeler het proces gaat. In dit kader het fenomeen ‘voorverwarmen’ van een planning. 

Men neme: het doel van het project, een deadline en een budget.

Zelf te bedenken: welke specialisten hebben we nodig; wie pakt de uitvoering van het project op? Zijn ze beschikbaar? Terwijl je dit aan het bedenken bent, ontstaat er ook een aanpak in je hoofd. 

Die ruwe aanpak bespreek je met de betrokkenen. Dit is voorverwarmen. Hoeft niet formeel, mag ook informeel, even checken wat ze ervan denken. Waarschijnlijk geven ze extra tips. Dat verrijkt de aanpak. Handig! Je steekt er zelf ook weer wat van op. Kan dus adequater eventuele vragen beantwoorden en duidelijker de lead nemen. Zo kom je ‘in controle’ over. Dat ben je namelijk ook. 

Het grootste voordeel van voorverwarmen: de betrokkenen gaan alvast met het project aan de slag. In hun achterhoofd. Ze zijn mentaal al positief ingecheckt. Hebben zin om voor je aan de slag te gaan. Dit scheelt veel tijd in de rest van het project. 

De kans is groot dat er tijdens de interne briefingsmeeting al met een idee op tafel komt. Heerlijk. 

Anneke Bos werkte jarenlang als client services director bij bureaus en aan klantzijde. Tegenwoordig is ze onafhankelijk adviseur. Ze helpt bureaus en klanten om beter en efficiënter samen te werken.

www.annekebos.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

[Column] Anneke Bos: De goede briefing, wie heeft ‘m ooit gezien?

04-11-2024 | 08:00:00
In deze column beschrijft Anneke Bos herkenbare situaties die tijdens de samenwerking met klanten en bureaus kunnen ontstaan. Vandaag: de briefing

[Column] Anneke Bos: Islands in the stream, that is what we are…

21-10-2024 | 08:00:00
In deze column beschrijft Anneke Bos herkenbare situaties die tijdens de samenwerking met klanten en bureaus kunnen ontstaan. Vandaag: het budget loopt gewoon weg

[Column] Anneke Bos: Neem desnoods de goede beslissing!

07-10-2024 | 08:00:00
In deze column beschrijft Anneke Bos herkenbare situaties die tijdens de samenwerking met klanten en bureaus kunnen ontstaan. Vandaag: knopen doorhakken

[Column] Anneke Bos: Heb jij al klantcontact?

09-09-2024 | 08:00:00
In deze column beschrijft Anneke Bos herkenbare situaties die tijdens de samenwerking met klanten en bureaus kunnen ontstaan. Vandaag: senioriteit op de vloer is zo gek nog niet

[Column] Anneke Bos: Geen akkoord? Dan niet van start!

26-08-2024 | 08:00:00
In deze column beschrijft Anneke Bos herkenbare situaties die tijdens de samenwerking met klanten en bureaus kunnen ontstaan. Vandaag: eerst zorgen dat er een handtekening komt
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Colorclub scherpt visie aan na 30 jaar events

27-01-2026 | 15:23:00
Event- en communicatiebureau Colorclub bestaat 30 jaar en greep dat moment aan om zijn toekomstvisie aan te scherpen.

Noise-campagne verschuift norm rond discriminatie in voetbal

27-01-2026 | 15:06:48
Voetballiefhebbers keuren discriminatie steeds vaker en stelliger af en komen bij incidenten ook eerder in actie.

Genomineerden Gouden Loeki goede doelen zijn bekend

27-01-2026 | 11:18:04
De genomineerden van het tweede half jaar van 2025 voor de Ster Gouden Loeki voor goede doelen zijn bekend. Een onafhankelijk publiekspanel van GfK de tv-commercials gezien en beoordeeld.

ZEKUR kiest FCB Amsterdam na pitch

27-01-2026 | 10:40:00
ZEKUR heeft na een pitch gekozen voor FCB Amsterdam als creatief bureau. Met de samenwerking wil ZEKUR zijn merkbelofte scherper en onderscheidender laden

AS Watson kiest Somention voor community management

27-01-2026 | 09:39:42
AS Watson heeft Somention geselecteerd als strategisch partner voor het community management van Kruidvat Nederland & België en Trekpleister.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.