Christian van Thillo over verandering en disruptie: Take time to think en get things done

Christian van Thillo heeft op donderdag 27 juni 2024 tijdens twee optredens bij respectievelijk Abovo Maxlead en DPG Media (DPG Grow) een uitgebreide presentatie gegeven over hoe hij aankijkt tegen verandering en disruptie.

Zijn kernboodschap is: Make time to think and get things done. In een presentatie heeft hij de groei van zijn bedrijf uiteengezet. Volgens hem is er een enorm verschil tussen verandering en disruptie. Verandering is in zijn optiek een continu proces, terwijl disruptie een andere vaardigheid behelst omdat alle referenties veranderen en de handvatten wegvallen. De organisatie moest volledig op zijn kop, waarbij de journalistiek vertaald moest worden naar digitaal en ingespeeld moest worden op de andere digitale behoeften. Het bedrijf werkte toe naar digital first.

Aangaande de digitale disruptie zegt Christian van Thillo dat het een totaal andere manier van werken en denken betekent. Het leidde tot de overname van Sanoma, vooral dankzij NU.nl, en de introductie van trusted web.

De tv-disruptie

Christian van Thillo: "We hebben een grote disruptie meegemaakt in publishing. Er is nu een grote disruptie in televisie die opnieuw alles op zijn kop zet. Lineaire televisie gaat met 8/9 procent per jaar terug, mensen kijken uitgesteld. Mensen gebruiken juist wel de lokale zenders meestal en dan heb je natuurlijk de nieuwe spelers.

RTL Nederland gaat – als de mededingingsautoriteit het ons toelaat – veruit de grootste acquisitie worden die we ooit gedaan hebben. Helemaal met de banken trouwens, we moeten dat nog kunnen terugbetalen.

Terwijl natuurlijk de verkopers zeggen wij geloven er niet meer in, anders zouden we het niet kunnen kopen, gaat het wel om RTL Group, de grootste tv-groep in Europa. Dus beweren dat het geen risico zou zijn, dat is een beetje belachelijk; dit is een risico.

Ik vind RTL Nederland een formidabel bedrijf, supergoed geleid. Wat ze met Videoland gedaan hebben, 1,5 miljoen abonnees. Wij hebben in België maar 450.000 abonnees in onze SVOD-propositie waar we maar 50 procent van hebben.

Het spel van televisie zal hetzelfde zijn; het is een spel van strategische afwegingen maken. Hoeveel investeer ik nog in lineaire tv, hoeveel krijg ik nog van KPN, VodafoneZiggo, wat ga ik in AVOD doen, wat steek ik achter de betaalmuur, maar dan is het weer niet goed voor adverteerders. Dit wordt een spel van televisie.

We geloven ook dat het kan, we geloven dat dat bedrijf ook ons Belgische televisiebedrijf gaat helpen."

Inleiding: Willem-Albert Bol met Christian van Thillo:

www.dpgmediagroup.com

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Radiosector: elke exploitant met eigen commercieel relevante doelgroepdefintie

09-02-2026 | 00:00:00
DPG Media heeft voor de radiostations Joe en Qmusic per 1 januari 2026 de commercieel relevante doelgroep 25-54 jarigen geïntroduceerd. Daarvoor definieerde het mediabedrijf voor zijn radioreclameverkoop de doelgroep 20-49

Bestuur Screenforce benoemt Ton Rozestraten tot voorzitter

06-02-2026 | 12:24:00
Het bestuur van Screenforce heeft Ton Rozestraten (Ad Alliance/RTL Nederland/DPG Media) benoemd tot voorzitter van Screenforce. Hij neemt het stokje oiver van Allard Ruyl (Talpa Media/Talpa Network).

Havas Lemz ontwikkelt 360-campagne rond Optimel Vezels

05-02-2026 | 15:27:00
Optimel introduceert Optimel Vezels, een productlijn die consumenten helpt om makkelijker meer vezels binnen te krijgen.

Evangelische Omroep en De Wolven lanceren campagne over verbondenheid

22-01-2026 | 16:49:00
De Evangelische Omroep heeft het creatieve bureau De Wolven een campagne laten ontwikkelen om aan te geven dat de EO wil staan voor het verbinden van mensen via verhalen van geloof, hoop en liefde.

DPG Media Advertising introduceert Print Track binnen Certified

22-01-2026 | 15:18:00
Met deze track wil het bedrijf vakkennis over de strategische inzet van print borgen binnen mediabureaus.
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

LYNX kiest Lemon Scented Tea als creatief bureau

11-02-2026 | 10:17:00
LYNX heeft na een pitchtraject Lemon Scented Tea geselecteerd als strategisch en creatief bureau.

Odido past Jutta-commercial binnen 24 uur aan

11-02-2026 | 10:11:00
Odido heeft minder dan 24 uur na de olympische gouden race van Jutta Leerdam een aangepaste versie van zijn lopende tv-commercial uitgezonden

[Vacatures] Springbok zoekt een Integrated Media Lead

11-02-2026 | 10:01:00
Springbok is per direct op zoek naar Integrated Media Lead - Den Bosch

[Vacatures] Somention zoekt een Webcare & Community Manager (Overdag)

11-02-2026 | 09:02:00
Somention is per direct op zoek naar Webcare & Community Manager (Overdag) - M/V - Part-time · Rotterdam

[Vacancy] Scooperz has a position for Social & Influencer Marketer

11-02-2026 | 08:16:00
Scooperz is directly looking for Social & Influencer Marketer - Breda
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.