Channel Factory: Nederlanders kijken 50 minuten per dag naar YouTube

Nederlanders spenderen steeds meer tijd op YouTube, met een gemiddelde kijktijd van ruim 50 minuten per dag. Dit maakt YouTube populairder dan traditionele tv en streamingdiensten zoals Netflix en Videoland. Uit data van Google en Channel Factory blijkt dat jongere generaties steeds vaker kiezen voor YouTube.

YouTube heeft 13 miljoen Nederlandse kijkers (18+) in mei 2024. Onder kijkers die via connected tv (CTV) naar YouTube kijken, geeft 60 procent aan dat ze de voorkeur geven aan YouTube boven lineaire tv. Daarnaast beschouwt 67 procent YouTube als hun meest gebruikte videodienst. Jongeren in de leeftijd van 18 tot 26 jaar geven aan dat YouTube het enige platform is dat ze een jaar lang zouden willen gebruiken.

Engels en Nederlands populairste talen

Engelstalige video’s zijn goed voor meer dan 50 procent van de kijktijd op YouTube in Nederland, gevolgd door content in het Nederlands, Russisch en Arabisch. Wat betreft populaire creators behoren Bankzitters, Gio, Rijk Hofman, MrBeast en EnzoKnol tot de meest bekeken namen. Opvallend is dat Ziggo Sport, voorheen een vaste waarde in de top 50, inmiddels buiten deze lijst valt.

YouTube Shorts groeit mee met de trend

Korte video's via YouTube Shorts, wereldwijd goed voor meer dan 70 miljard views per dag, spelen ook in Nederland een steeds grotere rol. Deze contentvorm sluit aan bij de voorkeuren van jongere kijkers en draagt bij aan de veelzijdigheid van het platform.

Exclusieve data voor Nederlandse adverteerders

Channel Factory presenteert deze data als partner van het YouTube Measurement Program.

Teun Eling, Lead Client Solutions Benelux en Frankrijk: “We willen dat adverteerders het maximale halen uit YouTube. Deze data biedt hen de kans om relevantere en effectievere campagnes te ontwikkelen, afgestemd op het veranderende mediagedrag van Nederlandse kijkers.”

www.channelfactory.com

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

Lees ook:

[Vacancy] Channel Factory has a position for Lead Client Solutions (Benelux)

30-04-2025 | 09:24:00
Channel Factory is directly looking for Lead Client Solutions (Benelux) - Amsterdam, Hybrid

[Vacancy] Channel Factory has a position for Junior Client Solution Manager

28-03-2025 | 08:06:00
Channel Factory is directly looking for Junior Client Solution Manager - Amsterdam

[Vacancy] Channel Factory has a position for Client Solution Manager

25-03-2025 | 09:04:00
Channel Factory is directly looking for Client Solution Manager - Multiple Roles/levels, Amsterdam

YouTube, het enige alternatief voor lineaire televisie?

04-02-2025 | 09:21:00
Marco van de Lisdonk is Head of Sales bij Channel Factory. Hij schrijft een column naar aanleiding van zijn presentatie tijdens de WhitePapers Sessions

Hoe optimaliseer je jouw CTV aanpak

28-01-2025 | 11:14:00
Connected TV wint enorm aan populariteit, vooral onder de doelgroep van 20-49 jaar zien we een sterke toename

Gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.