Cees Faes: Belgen willen eerst echt kennismaken

[Marketing Report TV] Oprichter van Fightclub over cultuurverschillen tussen Nederland en België en Customer Collective

Cees Faes, oprichter van Fightclub, was te gast bij Marketing Report TV. In gesprek met Peter Wybenga vertelt hij over de aansluiting bij Customer Collective, de cultuurverschillen tussen Nederland en België en de kracht van succesvolle internationale campagnes.

Sluiting aan bij Customer Collective

Fightclub sloot zich aan bij de Belgische groep Customer Collective, een netwerk van marketing- en communicatiespecialisten. 
Cees Faes: “Het mooie aan Customer Collective is dat al die specialismen er al in zaten.”
Deze strategische stap verbreedde de ambities van Fightclub, legt Cees uit, door gezamenlijk specialistische diensten te leveren.

Succes met Belgische campagnes

Een belangrijk bewijs van de succesvolle kruisbestuiving is de campagne voor Jupiler tijdens het WK: We are Belgium.
Cees Faes: “Die campagne deed het fantastisch in België en won zelfs twee Effies.”
Hoewel in Nederland relatief onbekend, liet het internationale succes zien dat Fightclub met een Belgische touch een significante impact kan maken.

Groei met behoud van identiteit

Nu richt Fightclub zich naast België ook op Duitsland. Cees haalt een uitspraak aan van een oud-voorzitter van de Kamers van Koophandel.
Cees Faes: “Nederlanders houden van Belgen, maar respecteren ze niet altijd genoeg. Belgen houden minder van Nederlanders, maar respecteren ze vaak te veel.”
Een treffend inzicht in de onderlinge verstandhouding.

Wat betreft overnames maakt Customer Collective bewust strategische keuzes. Volgens Cees gaat het niet om centralisatie, maar om het versterken van het volledige marketingtraject, van data & insights tot creatie en automation.

Vooruitblik: tarievenoorlog raakt midlifers

Cees is bezig met zijn volgende column, waarin hij de impact bespreekt van invoerheffingen. Hij verwacht dat voornamelijk mensen in een midlifecrisis getroffen worden, omdat bijvoorbeeld Harley’s, bourbon en zelfs Levi’s duurder zullen worden.
Cees Faes: “Mijn advies: koop Europese spullen!”

Bekijk de video hier:

www.fightclub.nl

Marketing Report TV is powered by Iron Films en Abovo Maxlead

 

IRON Films is een creatief productiebedrijf gespecialiseerd in Virtual Production, Motion Control en visuele pre-productie. Vanuit onze Pop-Up studio's in Nederland (co)produceren we commercials voor televisie en online. We combineren technische expertise met creatieve visie en helpen organisaties bij de implementatie van toekomstgerichte productietechnieken, zoals led-volumes, real-time rendering en pre-visualisatie. Naast producties bieden we ook advies, trainingen en tools voor onderwijsinstellingen en mediaprofessionals.

 

Wij zijn Abovo Maxlead; 230 specialisten in marketing en media, gevestigd in Hoorn en Oegstgeest. We zijn het grootste onafhankelijke marketing- en mediabureau van Nederland. We zijn eigenzinnig. Eigenzinnig in marketing en media.

Van een full funnel, crossmediale marketingcampagne tot een nieuwe website, en van een verse huisstijl tot een complete omnichannel marketingstrategie; we kunnen het allemaal voor je maken. We zijn continu op zoek naar de meest effectieve marketing- en mediamix, in nauwe samenwerking met onze klanten. Omdat we alle disciplines onder één dak hebben zijn de lijnen kort en kunnen we je optimaal bedienen. We kennen elke markt als onze broekzak.

www.abovomaxlead.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

 

Lees ook:

Maurice Kaan: Van regio naar impact met Abovo Maxlead

07-07-2025 | 10:13:00
De twee vestigingen in Hoorn en Oegstgeest, die in de loop der jaren organisch zijn gegroeid, zijn organisatorisch meer samengevoegd.

Hans Bauman: Gouden Esprix bekroont 25 jaar Bob

07-07-2025 | 09:00:00
In gesprek met Bas Vlugt vertelt Hans Bauman over het winnen van een Gouden Esprix met de Bob-campagne, die dit jaar 25 jaar bestaat.

Joeri Jansen: Creativiteit begint bij evidence-based denken

07-07-2025 | 09:00:00
In gesprek met Peter Wybenga vertelt Joeri Jansen over de gedragswetenschappelijke basis van het werk bij Roorda

Antal van Pelt: Creativiteit doorbreekt taboes

04-07-2025 | 08:00:00
In gesprek met Bas Vlugt vertelt Antal van Pelt over de werkwijze van het onafhankelijke bureau, de kracht van merkbeloftes die bij een organisatie passen

Kyle Hassing: Van student naar Young Talent-genomineerde

04-07-2025 | 08:00:00
In gesprek met Bas Vlugt vertelt Antal van Pelt over de werkwijze van het onafhankelijke bureau, de kracht van merkbeloftes die bij een organisatie passen

Job Deibel: AI is geen doel maar een transformatietool

03-07-2025 | 10:56:00
In gesprek met Bas Vlugt vertelt Job Deibel over de expertise van DEPT op het gebied van AI en data, de transformatiekracht van technologie

Stephanie Broertjes: Efficiëntie door alles in-house

03-07-2025 | 08:00:00
In gesprek met Peter Wybenga vertelt Stephanie Broertjes over de unieke werkwijze van het creatieve productiehuis, de kracht van hechte samenwerking

Jonathan de Jong: Hoopvolle verhalen maken verschil

02-07-2025 | 12:08:00
In gesprek met Peter Wybenga vertelt Jonathan de Jong over zijn documentaire Human Forever, die hij samen met Teun Toebes maakte.

Marco van de Lisdonk: YouTube vraagt om precisie en data

02-07-2025 | 10:01:00
In gesprek met Bas Vlugt vertelt hij over de werkwijze van Channel Factory en het belang van brand safety en brand suitability op YouTube

Fiona Vanderbroeck: Merkbouw met creators is de toekomst

02-07-2025 | 09:44:02
Tijdens de WhitePaper Sessions op Cannes Lions 2025 delen topmarketeers hun inzichten over actuele marketingthema’s.

Lodewijk Varossieau: SuperRebel.Agency wordt sterker door fusie

01-07-2025 | 16:47:00
In gesprek met Bas Vlugt vertelt hij over de recente ontwikkelingen bij het bureau.

Nathalie Peters: Groei begint bij je eigen mensen

01-07-2025 | 09:50:00
In gesprek met Peter Wybenga vertelt ze over haar visie op het versterken van in-house marketingteams

Patrick Molleman: Retail en digitaal maken Global sterker

01-07-2025 | 09:28:00
In gesprek met Bas Vlugt vertelt hij over zijn overstap van de bureauwereld naar de out-of-home business, de transformatie van de sector

Yannick Colastica: Floryn is bondgenoot van de ondernemer

27-06-2025 | 10:55:21
Yannick Colastica vertelt in gesprek met Bas Vlugt over de snelle en technologisch gedreven aanpak van de mkb-financier.

Floris van de Weg: Amsterdam groeiend creatief VML-knooppunt

25-06-2025 | 11:10:00
In gesprek met Peter Wybenga in de bioscoop van Bruut vertelt hij over de positionering van VML, de internationale schaal van het bureau

Gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.