Bioscoopmonitor 2023: meer en vaker naar de film

De Nederlander gaat vaker naar de film: 63 procent van de Nederlanders ging in 2023 naar de bioscoop of filmtheater. Dat was een jaar eerder nog 58 procent Er werden 32 miljoen filmkaartjes verkocht; 27 procent meer dan 2022. Gemiddeld ging de Nederlander 3,6 keer naar de bioscoop in 2023. In 2022 was dat nog 2,9 keer.

De grootste stijging is te zien onder 40-plussers en bij filmtheaters. Deze zagen verkoop met 50 procent stijgen met 3,3 miljoen bezoeken. Toch is de jongere groep bezoekers de meest frequente bezoeker van de bioscoop. En voor de Nederlandse films geldt dat vooral kinderen die vaak bezoeken. De gemiddelde leeftijd van de bezoekers is 34 jaar.

Dit blijkt uit de Bioscoopmonitor die de NVPI jaarlijks publiceert mede in opdracht van het Nederlands Filmfonds op basis van kwartaalmetingen van onderzoeksbureau GfK bij gemiddeld 2000 respondenten van 6 jaar en ouder. De Nederlandse film was goed voor 4,3 miljoen kaartjes.

Andere vrijetijdsbesteding en thuis films kijken is een reden om niet naar de bioscoop te gaan. Met name het fenomeen streamingsplatforms daar een belangrijke reden voor. Het fenomeen bioscoop is wel meer top of mind geworden.

Meer resultaten van de bioscoopmonitor zijn hier te vinden

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Pathé en Intertoys introduceren Pathé Kids Festival

25-06-2026 | 12:43:00
Pathé en Intertoys zijn een samenwerking aangegaan en transformeren van 4 juli tot en met 30 augustus de bioscopen van Pathé in Pathé Kids Festival

Winnaars Vakprijs Out of Home Filmposters 2025 bekendgemaakt

05-06-2026 | 08:24:00
Met trots presenteert Y Media Generation de winnaars van de vierde editie van de Vakprijs Out of Home Filmposter.

Happy Italy lanceert social campagne rond Bios Deal

19-05-2026 | 09:55:41
Happy Italy lanceert een nieuwe social campagne rond de bestaande Bios Deal van het merk. De campagne bestaat uit een reeks TikTok-video’s

Aandeelhouders Warner Bros. Discovery akkoord met overname door Paramount Skydance

23-04-2026 | 23:02:00
De aandeelhouders van Warner Bros. Discovery hebben ingestemd met het overname-aanbod door Paramount Skydance ter waarde van 111 miljard dollar

Gulian Nolthenius vertrekt bij NVBF

14-04-2026 | 10:29:00
De Nederlandse Vereniging van Bioscopen en Filmtheaters (NVBF) maakt bekend dat Gulian Nolthenius per 1 augustus vertrekt als directeur.
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Sanne Tolsma en Michiel van Riemsdijk: De oplossing is zelden de vraag

25-06-2026 | 16:11:00
Het gesprek draait om de samenwerking tussen beide bureaus, de veranderende rol van bureaus en waarom klantvragen steeds vaker om een andere oplossing vragen dan vooraf wordt gedacht.

Linda de Graaff: Impact maakt het verschil

25-06-2026 | 16:00:15
Het gesprek draait om de bekroonde campagne Het Geluid van COPD, de maatschappelijke rol van creativiteit en de toekomst van onafhankelijke bureaus.

Remco Marinus en Rein van der Ven: Creativiteit begint bij de organisatie

25-06-2026 | 15:19:30
Het gesprek draait om het internationale succes van de campagne Nederland valt uit, de hernieuwde creatieve ambities van Havas Lemz en de organisatie achter creatief succes.

Heineken en LePub winnen opnieuw bij Cannes Lions

25-06-2026 | 14:47:23
Heineken en LePub Milano zijn opnieuw in de prijzen gevallen bij de Cannes Lions. De campagne Tacayos, die voor Spanje bedoeld is, won in de categorie Creative Business Transformation een Bronzen Lion

Eddy Salfischberger en Yvette Belt: Fullservice bestaat niet meer

25-06-2026 | 14:17:00
Het gesprek draait om de veranderende rol van bureaus, de lessen van Cannes en de vraag hoe bureaus relevant blijven voor de CMO van morgen.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.