Bioscoopmonitor 2023: meer en vaker naar de film

De Nederlander gaat vaker naar de film: 63 procent van de Nederlanders ging in 2023 naar de bioscoop of filmtheater. Dat was een jaar eerder nog 58 procent Er werden 32 miljoen filmkaartjes verkocht; 27 procent meer dan 2022. Gemiddeld ging de Nederlander 3,6 keer naar de bioscoop in 2023. In 2022 was dat nog 2,9 keer.

De grootste stijging is te zien onder 40-plussers en bij filmtheaters. Deze zagen verkoop met 50 procent stijgen met 3,3 miljoen bezoeken. Toch is de jongere groep bezoekers de meest frequente bezoeker van de bioscoop. En voor de Nederlandse films geldt dat vooral kinderen die vaak bezoeken. De gemiddelde leeftijd van de bezoekers is 34 jaar.

Dit blijkt uit de Bioscoopmonitor die de NVPI jaarlijks publiceert mede in opdracht van het Nederlands Filmfonds op basis van kwartaalmetingen van onderzoeksbureau GfK bij gemiddeld 2000 respondenten van 6 jaar en ouder. De Nederlandse film was goed voor 4,3 miljoen kaartjes.

Andere vrijetijdsbesteding en thuis films kijken is een reden om niet naar de bioscoop te gaan. Met name het fenomeen streamingsplatforms daar een belangrijke reden voor. Het fenomeen bioscoop is wel meer top of mind geworden.

Meer resultaten van de bioscoopmonitor zijn hier te vinden

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Happiness Amsterdam en Kennemerhart lanceren employer branding-campagne

21-10-2025 | 15:37:00
De campagne benadrukt de unieke waarde van werken met ouderen en speelt in op de groeiende vraag naar medewerkers in de ouderenzorg.

NFF presenteert nominaties Gouden Kalf Digitale Cultuur 2025

30-09-2025 | 17:50:29
De winnaar wordt op vrijdag 3 oktober bekend tijdens het EY Gouden Kalveren Gala.

Imagine Festival opent met thriller in Britse Gebarentaal

30-09-2025 | 10:44:58
Van 30 oktober tot en met 9 november vindt het Imagine Fantastic Film Festival plaats in LAB111, FilmHallen en Hal West in Amsterdam.

Nederlands Film Festival presenteert Focustalks

19-09-2025 | 08:59:31
Het Nederlands Film Festival organiseert dit jaar Focustalks, gesprekken die toegankelijk zijn voor zowel publiek als professionals.

Bioscoop10-Daagse maakt van Nederland tien dagen filmfeest

10-09-2025 | 12:16:04
Van 17 tot en met 26 september 2025 staat Nederland volledig in het teken van film tijdens de Bioscoop10-Daagse
 


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

[Vacancy Kinesso has a position for Paid Social Associate Account Director - Nike

24-10-2025 | 09:26:00
Kinesso is directly looking for Paid Social Associate Account Director - Nike - Amsterdam

DUDE en FM koppelen emotie en AI voor Maserati

24-10-2025 | 08:45:37
DUDE en FM hebben een wereldwijde campagne ontwikkeld voor Maserati rond de vraag in hoeverre kunstmatige intelligentie emotie kan begrijpen.

INDIE bouwt voort op OH YEAH-campagne voor Vodafone

23-10-2025 | 17:42:00
Iedereen die sinds 8 september 2022 een telefoon direct bij Vodafone heeft gekocht, ontvangt tot 3 jaar gratis Batterij Garantie.

FCB ontwikkelt Pets Know Best-campagne voor Purina PRO PLAN

23-10-2025 | 15:37:00
De campagne is gebaseerd op een herkenbaar inzicht: huisdieren lijken een gezondere levenshouding te hebben dan veel mensen en weten vaak wat goed voor ons is.

Hotel L’Amour en Jumbo introduceren de campagne: Prijzenstorm

23-10-2025 | 12:03:00
Jumbo Supermarkten is gestart met de campagne Prijzenstorm, ontwikkeld door Hotel L’Amour. De actie speelt in op het herfstseizoen
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.