Bereik digitale versie kranten voortaan door NMO gerapporteerd

NMO is gestart met het publiceren van het bereik van de digitale versie van dagbladen. NMO doet dit onder de noemer gemiddeld bereik editie print + digitale replica. Losse cijfers voor de digitale versie en het verschil tussen de week- en weekendedities worden beschikbaar gesteld voor de (betalende) deelnemende uitgevers en mediabureaus en zijn niet kosteloos openbaar beschikbaar.

De publicatie is gestart met de publicatie van de NMO Print & Merken Monitor 2023-IV. Voorheen maakte het bereik van digitale versies van de dagbladen geen onderdeel uit van de printbereiksdata. Daartoe is data uit NMO Online toegevoegd.  Door de combinatie van print en digitaal krijgt de markt volgens NMO inzicht in het totale editiebereik van dagbladen.

De digitale versie van kranten bevatten exact dezelfde inhoud als de papieren krant, waarbij deze soms extra en/of doorklikbare advertenties bevatten en daarbij online eerder beschikbaar zijn dan de papieren versie.  Het bereik van een digitale replica wordt gemeten in NMO Online volgens een door de markt goedgekeurde methodiek: er wordt bereik gerealiseerd op het moment dat de digitale replica van een titel geopend wordt in een app of in een browser.

Bij NPMM 2023-IV bestaat de veldwerkperiode voor het printgedeelte uit vier kwartalen (Q4 2022 t/m Q3 2023). Voor de rapportage van de digitale replica’s wordt het laatste kwartaal (Q3 2023) als basis genomen. Beide bronnen worden door middel van fusie samengebracht in één dataset. De fusie is uitgevoerd door Ipsos I&O en stond onder begeleiding van de NMO Expertgroep Digitale replica.

Patricia Sonius, directeur onderzoek van NMO: “In de huidige gedigitaliseerde wereld levert het gemiddeld bereik van alleen print een incompleet beeld op. Door het bereik van digitale versies van dagbladen ook mee te nemen in de cijfers, bieden we inzicht in het totale bereik. Dat is voor alle gebruikers van NPMM-data een enorme aanwinst. Ik ben er trots op dat we dat met elkaar hebben weten te bewerkstelligen.”

www.nationaalmediaonderzoek.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

NMO Luistercijfers januari 2026: NPO Radio 2 en Qmusic weer marktleiders

05-02-2026 | 01:34:00
Marketing Report heeft de januari 2026-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. Na de atypische december-maand is het evenwicht terug waarbij NPO Radio 2 weliswaar op 13+ marktleider blijft, maar Qmusic is opnieuw marktleider in de commercieel relevante doelgroepen

NMO Luistercijfers december 2025: NPO Radio 2 onbetwist nummer 1

08-01-2026 | 20:50:37
Marketing Report heeft de december 2025-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. Als elk jaar is NPO Radio 2 met de NPO Radio 2 Top 2000 de marktleider in alle doelgroepen

NMO Luistercijfers december 2025: NPO Radio 2 onbetwist nummer 1

08-01-2026 | 20:50:37
Marketing Report heeft de december 2025-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. Als elk jaar is NPO Radio 2 met de NPO Radio 2 Top 2000 de marktleider in alle doelgroepen

NMO Kijkonderzoek 2025: Eurovisie Songfestival best bekeken programma

08-01-2026 | 20:37:00
De finale van het Eurovisie Songfestival was het best bekeken Nederlandse tv-programma met gem. 3,59 miljoen kijkers en in totaal 6,56 miljoen aan bereik

NMO Luistercijfers 2025: OMS blijft marktleider; DPG Media Radio wint terrein

08-01-2026 | 19:02:00
Marketing Report heeft de jaarcijfers over 2025 verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. OMS (Talpa Network en Mediahuis Radio) levert in als marktleider, terwijl DPG Media terrein wint als nummer 2 bij 20-49 en 20-59
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

True Ideas ontwikkelt campagne: Het zit in ons bloed

13-02-2026 | 13:08:59
Sanquin start een landelijke merkcampagne onder de titel Het zit in ons bloed. Geef om elkaar. De campagne is ontwikkeld door True Ideas

Bob Koigi: Geen stap terug in groene marketing

13-02-2026 | 10:05:26
Merken voelen druk om hun duurzaamheidsboodschap terug te schroeven. Nieuwe data van Kantar laat zien dat dit juist de verkeerde stap zou zijn.

HEMA en Lay’s winnen Tikkie Campagne Awards

13-02-2026 | 09:30:00
Tijdens het Tikkie-seminar op het ABN AMRO Open in Rotterdam Ahoy werden zij bekroond voor hun campagnes binnen de Tikkie-app.

[Vacatures] Dentsu Creative Amsterdam zoekt een Content Producer Social

13-02-2026 | 08:55:00
Dentsu Creative Amsterdam is per direct op zoek naar Content Producer Social - Full-time · Amsterdam

truus brengt Jumbo met Gullie naar carnavalspodia

13-02-2026 | 08:51:06
Het nummer maakt tijdens carnaval deel uit van de officiële setlist van de artiest, die in één week meer dan dertig optredens verzorgt.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.