Amerikaans IT-kanaal verdeeld over importheffingen Trump

De invoerheffingen van de Amerikaanse regering zorgen voor verdeeldheid onder IT-dienstverleners in de Verenigde Staten. Dat blijkt uit de eerste editie van de Channel Economic Tracker van de Global Technology Industry Association (GTIA), een onafhankelijke branchevereniging die vanaf nu maandelijks de stemming in het kanaal meet.

Uit het onderzoek blijkt dat Amerikaanse IT-serviceproviders (ITSP’s) sterk uiteenlopende verwachtingen hebben over de impact van de tarieven op hun bedrijfsvoering. De gevolgen zijn deels afhankelijk van hoe afhankelijk een bedrijf is van internationale toeleveringsketens en van de mate waarin tarieven concreet worden toegepast.

Impact op korte en lange termijn wisselt

Op dit moment ervaart 27 procent van de ondervraagde bedrijven een enigszins negatieve impact, terwijl 23 procent juist licht positief is. Voor de komende twaalf maanden verwachten meer bedrijven een positieve dan een negatieve invloed: 27 procent verwacht enige verbetering, 24 procent een verslechtering.

Omdat zeventig procent van de ITSP’s ook buiten de VS actief is, kunnen de gevolgen van de Amerikaanse maatregelen ook in Europa voelbaar zijn. Importheffingen leiden tot stijgende hardwarekosten. 59 procent van de respondenten geeft aan deze kosten (deels) door te berekenen aan klanten. Daarbij geeft 26 procent aan de heffingen volledig door te voeren, terwijl 33 procent dit slechts gedeeltelijk doet.

Strategieën om risico's te beperken

Bedrijven reageren onder andere met het spreiden van leveranciers en het aanleggen van extra voorraden – maatregelen die ook in de Benelux herkenbaar zijn voor distributeurs en resellers.

Carolyn April, vice-president research & market intelligence bij GTIA: "Daarnaast zien we dat klanten mogelijk investeringen naar voren halen uit angst voor nieuwe tarieven – iets dat ook in Europa zou kunnen spelen als de politieke retoriek richting protectionisme weer toeneemt. Kortom, channel-bedrijven zitten in een complex economisch landschap. Tarieven hebben voor- en nadelen. Verschillend zijn de maatregelen die ITSP’s nemen om negatieve effecten te beperken."

Aan het onderzoek deden driehonderd Amerikaanse channel executives mee.

www.house-of-communication.com

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

Lees ook:

Julian Jonker: Overeenkomsten tussen media en Moeder Natuur

04-08-2025 | 08:00:00
Media evolueert net als de natuur: van eenvoudige netwerken naar hypergedifferentieerde ecosystemen.

[Vacatures] Serviceplan Amsterdam zoekt een Digital Manager bij Mediaplus

31-07-2025 | 10:04:00
Serviceplan Amsterdam is per direct op zoek naar een Digital Manager bij Mediaplus

[Vacatures] Serviceplan Amsterdam zoekt een Communication Manager

31-07-2025 | 09:47:00
Serviceplan Amsterdam is per direct op zoek naar een Communication Manager

Serviceplan Group rapporteert stijgende omzet: 866 miljoen

30-07-2025 | 12:30:00
Serviceplan Group heeft het boekjaar 2024/2025 afgesloten met een omzet van 866 miljoen euro, een stijging van zes procent ten opzichte van voorgaande jaar

Sander Gabel: AI-agents als merkbewakers?

28-07-2025 | 08:00:00
Generatieve AI en slimme agents maken het straks mogelijk om websites en advertenties geautomatiseerd én gepersonaliseerd in huisstijl te presenteren

Gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.