Alfred ontwikkelt kerstcampagne Praxis

Alfred heeft, in samenwerking met Monkeys & Bananas, een Praxis-campagne ontwikkeld die op een respectvolle manier de discussie aangaat over kerstbomen vóór het vertrek van Sinterklaas.

Steeds eerder in de stemming voor Kerst

Miranda Smit, Marketing Director Praxis: "Steeds meer Nederlanders bereiden zich vroeg voor op Kerst. Dat zie je aan online zoekopdrachten, maar ook aan de vroege verkopen van onze kerstbomen. Dit brengt een nieuwe uitdaging met zich mee, vooral voor gezinnen die ook Pakjesavond vieren. Want hoe kun je als ouders al voor 6 december een boom in huis halen? Als Praxis staan we voor de uitdaging om vóór die tijd effectief over kerstbomen te communiceren en al in het hoofd van de klant te zitten, wanneer zij overwegen een kerstboom te kopen."

Eerder in het hoofd van de klant – maar hoe dan?

Edward van de Ridder, Head of Strategy bij Alfred: "Vanuit marketingperspectief is dat een heel logische wens. Maar hoe doe je dat zonder de magie van Sinterklaas te doorbreken? Met die vraag worstelen niet alleen wij, maar ook veel ouders. We kwamen erachter dat we als Praxis de ouders daarbij best een beetje kunnen helpen. Door de kerstboom op een natuurlijke manier aan deze bijzondere tijd te koppelen."

Koen Janssen, Creative Director bij Alfred: "Die weken voor Sinterklaas zijn kinderen maar met één ding bezig: 'Wat wil ik voor Sinterklaas?' Het zoontje zet daarom dit jaar een wel heel onverwacht cadeau op zijn verlanglijstje: een kerstboom! En we kwamen er al snel achter dat er creatief nog veel meer zit in het concept 'Ik wil een kerstboom voor Sinterklaas'.

Een kerstboom in je schoen, als parent hack

De campagne is te zien op televisie en online video. In de teaserfase delen influencers dé manier om als ouder al voor Sinterklaasavond een kerstboom in huis te halen – door 'm zelf in je schoen te vragen. Dit concept is in samenwerking met social agency Monkeys & Bananas ontwikkeld. Later in de campagne volgt ook nog een social activatie, waarbij ouders en kinderen zelf een kerstboom aan de Sint kunnen vragen.

Credits :

Verantwoordelijk bij Praxis: Miranda Smit, Floor Barger, Emily van Waardenburg | Concept: Alfred & Freddy | Regisseur: Albert Jan van Rees | Edit: MRTN | Camera: Joris Kerbosch | Art: Florian Legters | Muziek: Djurre de Haan | Postproductie: Freddy, De Grot | Mediastrategie: UM | Social campaign: Monkeys & Bananas

www.alfred.nl

www.praxis.nl

Lees ook:

Countdown to Cannes - Vera Huizinga, Alfred

05-06-2025 | 09:00:00
In the countdown to Cannes Lions, MarketingReport will be introducing you to the RA*W Summercourse 2025 delegation

OnSocial wordt vaste social partner voor Mora en Van Dobben

26-05-2025 | 15:10:20
Snackmerken Mora en Van Dobben, beide onderdeel van Van Geloven, gaan een langdurige samenwerking aan met social- en influencerbureau OnSocial.

Paul van Kuilenburg: Chicken Licken | Toolstation | Hyundai

22-05-2025 | 12:10:00
[The International] Boaz Disselkoen over Zijkant | PayPal | Lacoste. Marketing Report laat de Senior Brand Manager Drinks bij Kraft Hein aan het woord over internationale campagnes

Alfred lanceert ASN Bank-campagne Nu al zin in morgen

15-05-2025 | 09:13:53
Met de merkbelofte Goed voor jou. Goed voor de toekomst richt ASN Bank zich op klanten die bewust willen omgaan met hun geld

Sabine van Pareren en Rosa Mulder versterken Alfred

14-05-2025 | 14:08:00
Reclamebureau Alfred heeft het accountteam uitgebreid met Sabine van Pareren als Account Director en Rosa Mulder als Account Producer.

Gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.