Albert Heijn introduceert AI Assistent op de winkelvloer
Albert Heijn heeft tijdens de jaarlijkse FoodTech Week een AI-gedreven assistent voor winkelmedewerkers gepresenteerd. De toepassing, gebaseerd op generatieve AI, moet het werk van collega’s gemakkelijker maken en bijdragen aan meer werkplezier.
De AI Assistent geeft snel antwoord op veelgestelde vragen van klanten, zoals waar producten liggen of hoeveel voorraad er nog is. Daarmee kunnen medewerkers klanten sneller en gerichter helpen. De introductie sluit aan bij de ambitie van Albert Heijn om slimme technologie in te zetten voor persoonlijke service.
Snelle antwoorden en betere klantbeleving
De AI Assistent werkt via een gebruiksvriendelijke interface die is gekoppeld aan bestaande systemen. Winkelmedewerkers kunnen op elk moment de informatie opvragen die zij nodig hebben. Dit draagt volgens Albert Heijn bij aan een soepelere werkomgeving en een betere klantbeleving.
Sjoerd Holleman, directeur Strategy, Product & Analytics: "In onze winkels helpen meer dan 80.000 collega’s iedere dag onze klanten. Daarvoor is toegankelijke en slimme technologie onmisbaar. Met deze AI assistent brengen we Gen AI naar de winkelvloer. Dat maakt het werk makkelijker en leuker, én zorgt voor een betere winkelervaring. Een mooie stap die we met trots presenteren tijdens de FoodTech Week."
De komende maanden wordt de AI Assistent landelijk uitgerold en uitgebreid met aanvullende functies.
Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Talpa Network verkoopt LINDA. aan DPG Media
Mountain creëert uniforme merkstijl voor Praxis en Brico (Maxeda)
GoSpooky ontwikkelt social kerstserie de Etos Cadeaubus
Nederlanders besparen opnieuw het meest in de supermarkt
Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
VodafoneZiggo lanceert campagne en andere huisstijl voor Ziggo
INDIE en Schoonenberg lanceren internationale campagne
[SHOWREEL] O2H Creative Solutions
N=5 ontwikkelt campagne en visuele identiteit Simon Lévelt
Peter van Wijnaerde: Kun je een CFO met AI maken?
Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert