Samsung sponsor Nederlandse Basketball Bond met oog op Olympische Spelen Parijs

Het basketball in Nederland bloeit: Het is de snelst groeiende sport van Nederland en de elf medailles op EK's en WK's in de afgelopen twee jaar laten zien dat ook prestaties meegroeien. Om de sport naar een nog hoger niveau te tillen, gaan Samsung en de Nederlandse Basketball Bond (NBB) een 3-jarig partnership aan. Hoewel Samsung als sponsor basketball in zijn geheel support, zal de focus in aanloop naar de Olympische Zomerspelen van 2024 op 3x3-basketball komen te liggen.

Gerben van Walt Meijer, Marketing Manager Mobile eXperiences van Samsung Nederland: "Samsung staat voor grensverleggende innovatie en vooruitgang. Daarbij willen we onszelf als merk altijd uit blijven dagen. Basketball, en met name 3x3, is een innoverende sport en dat sluit goed aan bij ons streven naar nieuwe ontwikkelingen. Dit partnership weerspiegelt onze toewijding aan innovatie en technologie, en door de lange duur kunnen we ook echt impact maken. We zijn dan ook bijzonder trots dat we de Nederlandse 3x3-basketballteams mogen ondersteunen in aantocht naar Parijs 2024."

Nummer één urban-teamsport in de wereld

3x3-basketball is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de nummer één urban-teamsport in de wereld. De afwijkende regels van dit straatbasketball zorgen voor een spectaculair en innovatief spel. Zoals de naam al doet vermoeden, wordt er bij 3x3 basketball door twee teams van drie spelers tegen elkaar gespeeld. Wedstrijden duren tien minuten of totdat een team 21 punten heeft behaald. In deze fast & furious Olympische sport draait alles om teamwork, flexibiliteit en snelle beslissingen kunnen nemen.

Olympisch Kwalificatie Toernooi

De Nederlandse 3x3-basketballteams hebben meerdere kansen om zich te plaatsen voor de Olympische Spelen in Parijs. Terwijl de mannen minstens twee kansen hebben, mogen de vrouwen als Europees kampioen aan drie kwalificatietoernooien meedoen. Het eerste Olympisch Kwalificatie Toernooi staat gepland in april.

Gerben van Walt Meijer: "Het is fantastisch dat de Nederlandse 3x3-basketballteams goede kansen maken om zich te plaatsen voor de Spelen. Zeker gezien onze heritage in de Olympische spelen - Samsung is al sinds 1988 verbonden met innovatie op het gebied van sport om de sporters naar een hoger niveau te tillen. We gaan een mooi traject in, waarbij we de teams zullen ondersteunen zowel in aanloop naar als tijdens de Spelen, mochten de Nederlanders zich als winnaars plaatsen. Want of we nou goud winnen of niet, het gaat om het proces, het gaat om het maximaliseren van de performance en het gaat om de sport!"

Toonaangevend, innovatief merk als Samsung

Maarten Hoffer, directeur Nederlandse Basketball Bond: "Onze sport groeit op alle mogelijke manieren. Dat een toonaangevend, innovatief merk als Samsung zich als partner aan onze sport bindt laat zien waar het Nederlandse basketball staat: daar zijn we trots op. Samsung heeft alle kennis en technologie in huis om te helpen basketball, en 3x3 basketball in het bijzonder, nog beter en populairder te maken in ons land. Wij hebben daar de spelers en faciliteiten voor en we kijken ernaar uit om hier samen met Samsung in op te trekken."

Alle avonturen te volgen op Instagram en TikTok

In aanloop naar de Olympische Spelen zijn op Instagram en TikTok alle avonturen van de ploegen te volgen. Alle content die op de pagina Road to Paris te volgen is, wordt bovendien in nauwe samenwerking met de spelers gemaakt. Ook de video waarin Samsung als partner welkom wordt geheten, kwam samen met de 3x3 spelers tot stand. Zelfs tot de voice-over aan toe: die is van sterspeler Worthy de Jong.

www.samsung.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Joe Public start Joe Live met Marcel Surendonk

06-10-2025 | 00:15:00
Het bureau richt zich op sponsoring en activaties van live events zoals festivals en sportevenementen.

Radio 538 tot 2028 radiopartner KNVB

12-09-2025 | 00:43:00
De KNVB en Talpa Network hebben hun partnerschap verlengd tot 30 juni 2028

HERA United presenteert eerste grote partnerschappen

10-09-2025 | 13:50:00
Booking.com, NIKE, SportCity en VriendenLoterij worden de eerste strategische partners van HERA United

Lidl verlengt sponsoring UEFA Europa en Conference League

02-09-2025 | 16:00:47
De supermarktketen was in 2024/25 de meest zichtbare sponsor, blijkt uit cijfers van Nielsen Sports.

Claudia Sampaio en Yvonne de Liefde naar Nederlandse Loterij

27-08-2025 | 09:55:58
Sampaio start per 1 september als Director Retail en komt over van Coca-Cola Europacific Partners


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Onlyhumans laat Vlaanderen blauw kleuren voor Flitsmeister

27-10-2025 | 13:47:00
Om in Vlaanderen meer naamsbekendheid op te bouwen, werkt Flitsmeister samen met reclamebureau Onlyhumans.

DELA en Lucy lanceren campagne over vooruitdenken

27-10-2025 | 12:14:00
De campagne, ontwikkeld door bureau Lucy, draait om de boodschap Vooruitdenken, uit liefde voor hen die achterblijven.

[Vacatures] Ocean Outdoor zoekt een Fotograaf

27-10-2025 | 08:15:00
Ocean Outdoor is per direct op zoek naar Fotograaf - Amsterdam

Bob Koigi: PR balanceert tussen AI en authenticiteit

24-10-2025 | 11:48:00
De pr-industrie bevindt zich op een kritiek punt en navigeert in een landschap waarin mediagedrag gefragmenteerd is

[Vacancy Kinesso has a position for Paid Social Associate Account Director - Nike

24-10-2025 | 09:26:00
Kinesso is directly looking for Paid Social Associate Account Director - Nike - Amsterdam
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Bas Vlugt

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.