
Roorda en Achmed Akkabi werken samen tegen ronselpraktijken
Fase twee van de publiekscampagne Vreemd of Verdacht? is gestart. De campagne waarschuwt jongeren die door criminelen worden geronseld voor illegale activiteiten. In de campagne wordt de nadruk gelegd op signalen zoals meerdere telefoons, grote hoeveelheden contant geld of afwijkend gedrag.
De campagne is een initiatief van het samenwerkingsverband Houd misdaad uit je buurt, waarin politie, justitie, gemeenten en andere partijen zijn verenigd. Het doel is om jongeren én hun omgeving alert te maken op signalen van ondermijnende criminaliteit – misdaad die vaak ongemerkt plaatsvindt, maar grote gevolgen heeft voor de samenleving.
Samenwerking met Achmed Akkabi
Roorda Reclamebureau werkt opnieuw samen met regisseur Achmed Akkabi. Over zijn betrokkenheid zegt hij: "Als jonge vader ben ik meer gaan nadenken over veiligheid in mijn buurt. Het is belangrijk om een veilige omgeving te hebben voor ons allen. Ik doe niet veel van dit soort campagnes omdat ik vooral series en films maak maar ik wilde hier graag tijd voor vrij maken omdat ik het een belangrijke campagne vind. De campagne geeft aan dat je niet mensen hoeft aan te geven maar vooral met elkaar in gesprek moet gaan."
Bewustwording blijft laag
Uit onderzoek blijkt dat veel mensen wel vreemde situaties herkennen, maar de link met criminaliteit niet leggen. Bovendien zijn mensen vaak terughoudend om actie te ondernemen of melding te doen, tenzij hun eigen veiligheid direct in het geding is.
Minister Van Weel: "Georganiseerde, ondermijnende misdaad gebeurt vaak pal onder onze neus. Maar zolang het niet letterlijk ontploft, zien we het niet altijd als een probleem. Toch voelen we het wel aan: een bestelbusje dat opvallend veel laadt en lost, iemand met ineens heel veel dure spullen, of een winkel waar nooit klanten lijken te komen. Dan denk je: vreemd… maar misschien is het meer dan dat."
De campagne wil burgers stimuleren om alert te zijn, in gesprek te gaan en bij twijfel te handelen.
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Hans Bauman: Gouden Esprix bekroont 25 jaar Bob
Joeri Jansen: Creativiteit begint bij evidence-based denken
Roorda ontwikkelt campagne Patiëntenfederatie Nederland
Roorda en SteamTalmark maken campagne voor UWV
TBWA, Roorda, Dentsu, Joe Public winnen Goud bij Esprix 2025
Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers