Publicis Groupe neemt sportmarketingbureau 160over90 over

Publicis Groupe heeft het sportmarketingbureau 160over90 overgenomen.  

160over90 is tot nu toe onderdeel van WME Group en een wereldwijd sport- en cultuurgericht bureau met meer dan 670 medewerkers in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Europa, het midden-Oosten en Afrika alsmede Azië en Oceanië. Het bureau heeft campagnes verzorgd voor grote evenementen zoals de Super Bowl, de Olympische Spelen en het WK Voetbal, en ondersteunt merken met sport- en cultuurstrategieën en -activaties.

Een uniform, datagestuurd sport-ecosysteem

Publicis is van plan 160over90 te integreren met zijn Publicis Sports-divisie om een end-to-end-platform aan te bieden, waarin media, sponsoring, evenementen, content, creators en talent worden gecombineerd.

Met de overname wil Publicis schaal & bereik realiseren, data-first optimalisatie bieden door het Publicis Sports Intelligence platform dat door Epsilon Identity wordt gebruikt. Daarme kunnen campagnes worden geoptimaliseerd en gemeten op het gebied van media, beleving, content, hospitality, sponsoring en commerce. Ook is het de bedoeling een Creator Economy op grote schaal te realiseren: het Influential-platform inzetten om atleten te ondersteunen als creators, verhalenvertellers en gemeenschapsleiders. Daarbij wil de combinatie ook een strategisch talentpartnerschap neerzetten. Dit zal in samenwerking met WME Group plaatsvinden om kansen in een vroeg stadium te benutten op het gebied van talent, contentfinanciering en marketingpartnerschappen.

De overname volgt op de recente uitbreiding van Publicis Sports, waaronder de overnames van Adopt en Bespoke in 2025, een partnerschap met Magic Johnson Enterprises en de lancering van Influential Sports, dat sportstrategieën op grote schaal integreert met talent.

Suzy Deering

De gecombineerde Publicis Sports-groep zal rapporteren aan Suzy Deering binnen PMX om uniforme dienstverlening te garanderen voor alle Publicis-bureaus en klanten. Robbie Henchman, voormalig president van 160over90, blijft bij WME Group als Senior Partner en houdt toezicht op het strategische partnerschap met Publicis.

Arthur Sadoun, CEO van Publicis Groupe: “Door de schaalgrootte en expertise van 160over90 op het gebied van sportervaringen, cultuur en talent te combineren met het krachtigste connected influencerplatform, de ervaringsgerichte mogelijkheden en de datagestuurde inzichten in de sector, doorbreken we een sterk gefragmenteerd landschap door een uniform, end-to-end platform te creëren dat merken op een zowel betekenisvolle als meetbare manier met fans verbindt.”

Dave Penski, CEO van Publicis Connected Media: “Sport is uitgegroeid tot het krachtigste raakvlak tussen cultuur, commercie en gemeenschap. Publicis Groupe en 160over90 bevinden zich in een unieke positie om sportmarketing te bevorderen en te integreren als een gericht en meetbaar kanaal op het gebied van media, sponsoring, talent en live-activaties.”

Mark Shapiro, President en Managing Partner van WME Group: “Door onze krachten te bundelen met Publicis Sports creëren we een ongeëvenaard aanbod voor merken die sneller willen handelen en diepere banden willen smeden met sportfans, sportorganisaties en content, terwijl we tegelijkertijd op grote schaal meer kansen bieden aan ons talent en onze partners.”

www.publicisgroupe.com

www.160over90.com


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Onno Seelen naar Publicis Groupe

07-04-2026 | 07:00:00
Publicis Groupe stelt Onno Seelen aan als Executive Director, Media Investments & Commercials

Dit zijn de genomineerden voor de AMMA’s

02-04-2026 | 14:00:00
Tijdens de nominatieweek van 30 maart tot en met 2 april zijn in totaal 46 kanshebbers verdeeld over 13 categorieën geselecteerd.

Publicis Groupe neemt AI-platform AdgeAI over

16-03-2026 | 12:40:00
Publicis Groupe neemt AI-platform AdgeAI over. Het platform meet en optimaliseert de prestaties van creatie en video op basis van data.

Publicis Media lanceert Media Academy met Beeckestijn

11-03-2026 | 13:19:00
Publicis Media start samen met Beeckestijn Business School en Digiship de Media Academy.

Publicis Groupe huurt bedrijfspand in Amsterdam-Schinkel

25-02-2026 | 11:34:00
Publicis Groupe heeft het bedrijfspand Staal-Kade gehuurd in het bedrijvengebied Amsterdam-Schinkel. Dit hebben vastgoedpublicaties als Vastgoedmarkt bekend gemaakt
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.