Microsoft en Publicis breiden AI-partnerschap uit

Microsoft en Publicis Groupe breiden hun strategische samenwerking uit met een geïntegreerde marketingoplossing waarin AI, data en cloudtechnologie samenkomen. De samenwerking bouwt voort op een relatie van tien jaar, waaronder de gezamenlijke ontwikkeling van het AI-platform Marcel.

De stap richt zich op het inzetten van zogeheten AI-agents binnen marketingprocessen, waarbij bestaande systemen, data en workflows met elkaar worden verbonden.

Focus op inzet van AI in marketing

Met de samenwerking willen Microsoft en Publicis marketeers ondersteunen bij het verleggen van hun focus naar strategie, creativiteit en innovatie. AI wordt daarbij geïntegreerd in het volledige marketingproces.

Een belangrijk onderdeel is de migratie van bestaande systemen naar cloudomgevingen via het Slingshot-framework van Publicis Sapient, gebaseerd op Microsoft Azure. Dit moet de basis vormen voor verdere AI-toepassingen.

AI-agents en datagedreven marketing

Binnen de samenwerking worden verschillende AI-oplossingen van Microsoft, zoals Copilot Studio en Agent 365, geïntegreerd in het Bodhi-platform van Publicis Sapient. Hiermee kunnen AI-agents worden ingezet voor onder meer marketing, commerce en klantinteractie.

De data-infrastructuur wordt ondersteund door Epsilon, het dataplatform van Publicis. Dit maakt het mogelijk om campagnes te optimaliseren en content op schaal te personaliseren.

Uitrol binnen organisatie en samenwerking

Publicis stelt Microsoft 365 Copilot beschikbaar aan meer dan 114.000 medewerkers wereldwijd en kiest Azure als voorkeursplatform voor cloudinfrastructuur.

Daarnaast wordt Publicis de wereldwijde mediapartner van Microsoft. De samenwerking richt zich op het verbinden van data rondom doelgroepen, prestaties en signalen, met als doel beter meetbare resultaten te realiseren.

www.publicisgroupe.com


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Publicis Groupe neemt sportmarketingbureau 160over90 over

08-04-2026 | 15:57:00
Publicis Groupe heeft het sportmarketingbureau 160over90 overgenomen. 160over90 is tot nu toe onderdeel van WME Group en een wereldwijd sport- en cultuurgericht bureau

Onno Seelen naar Publicis Groupe

07-04-2026 | 07:00:00
Publicis Groupe stelt Onno Seelen aan als Executive Director, Media Investments & Commercials

Dit zijn de genomineerden voor de AMMA’s

02-04-2026 | 14:00:00
Tijdens de nominatieweek van 30 maart tot en met 2 april zijn in totaal 46 kanshebbers verdeeld over 13 categorieën geselecteerd.

Publicis Groupe neemt AI-platform AdgeAI over

16-03-2026 | 12:40:00
Publicis Groupe neemt AI-platform AdgeAI over. Het platform meet en optimaliseert de prestaties van creatie en video op basis van data.

Publicis Media lanceert Media Academy met Beeckestijn

11-03-2026 | 13:19:00
Publicis Media start samen met Beeckestijn Business School en Digiship de Media Academy.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.