Hart Voor De Zaak en Matchis werven stamceldonoren in actieweek

De stichting Matchis en haar communicatiebureau Hart Voor De Zaak zijn altijd op zoek naar nieuwe wegen om stamceldonoren te werven. Zo ook dit jaar waarin Week van de Stamceldonor werd geïntroduceerd. De events in deze speciale week trekken een lijn door die ook al te vinden is in de lead-campagne.  Deze loopt de komende maand nog door op social media.

De opzet van deze campagne kent drie fasen: het straatinterview, een oproep van de interviewer, stand-up comedian Kor Hoebe, en een oproep van een genezen patiënt; dit in combinatie met retargeting.

Kor Hoebe vormde de spil in twee activiteiten in de Week van de Stamceldonor: een fundraising Gala en een Comedy Night in het Prinses Theater, Rotterdam. Tijdens dit gala is er 76.600 euro opgehaald.

Parallel deze inzet loopt een micro-influencer campagne die verschillende groepen van volgers wijst op stamceldonatie.

Donoren bereiken

Wie stamceldonoren werft, heeft te maken met twee al langer lopende trends. Bij de meest interessante doelgroep – jongeren tussen de 18 en 25 jaar– neemt bereidheid af om donor te worden. Tel daarbij op dat deze groep maar beperkt te bereiken is met traditionele kanalen en de uitdaging is duidelijk: voor nieuwe donoren moet harder gebikkeld worden dan ooit. Lag de jaarlijkse groei van het aantal nieuwe donoren in 2019 nog op 15 procent, in 2023 lag de groei op 4 procent.

Straatinterview meebeleven

Campagne-uitingen met een institutioneel karakter scoren bijzonder laag bij de doelgroep. Het feit dat stamceldonoren levens redden, raakt niet erg. Het gegeven dat een individu een stamceldonor zoekt, heeft een veel hogere scoringskans. De beleving van de persoonlijke factor is een voorwaarde om mensen te bewegen tot actie. “Hallo, hoe denk jij over donor worden en een leven redden?”

Een potentiële donor moet eerst iets van een conversatie hebben ervaren, anders geen klik op de aanmeld-button. Het niet nodig, dat de potentiële donor werkelijk deelneemt aan het gesprek. Een video ervan – gewoon op straat–  werkt ook.

Veelzijdige strategie

Worden traditionele kanalen niet meer ingezet? Ramses Braakman: “Managing Creative Director bij Hart voor de Zaak: “Zeker wel. Want sowieso moet de awareness onderhouden worden. Dus zijn er spots op SLAM! en FunX. Ocean Outdoor verzorgt de plaatsing digital out-of-home. Een samenwerking met FHM helpt om de jongvolwassen man als het ware te primen. PR-bureau Havana Orange genereert overall media-aandacht en extra publiciteit. Met deze veelzijdige strategie gaan we een nieuwe fase in. En het liefst zo een aantal jaren door.”

De Week van de Stamceldonor loopt nog tot en met zondag 22 september.

www.matchis.nl

www.hartvoordezaak.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Hart Voor De Zaak ontwikkelt campagne Hout Is Goud

06-10-2025 | 11:37:00
In opdracht van SSWT en het Hout- en Meubileringscollege heeft Hart Voor De Zaak een campagne ontwikkeld om leerlingen en zij-instromers te enthousiasmeren

Hart Voor De Zaak organiseert Sta op voor Stamcellen Gala

29-09-2025 | 12:37:42
De opbrengst bedroeg 130 duizend euro, een verdubbeling ten opzichte van het eerste gala.

Hart voor de Zaak ontwikkelt actie Week van de Stamceldonor

22-09-2025 | 13:49:52
De Week van de Stamceldonor is gestart met een koffiebekeractie op vijf treinstations en de Universiteit van Amsterdam.

Hart Voor De Zaak ontwikkelt campagne voor ZZUPER

02-09-2025 | 12:11:00
Met de slogan Fiks je dikke noodbuffer worden vakmensen als timmermannen, metselaars en installateurs gewezen op de risico’s van langdurige uitval.

Hart Voor De Zaak ontwikkelt campagne voor Matchis

01-09-2025 | 09:09:00
Met inzet van televisie, radio, social media en outdoormedia is dit een van de grootste wervingscampagnes die Matchis tot nu toe heeft gevoerd.

 


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

[Vacatures] Mediahuis zoekt een Projectmanager

17-10-2025 | 09:20:00
Mediahuis is per direct op zoek naar Projectmanager - Amsterdam

Intertoys lanceert Speelboek 2025 op kinderinitiatief

16-10-2025 | 18:14:00
Het jaarlijkse Speelboek geldt al decennialang als het startsein van het speelgoedseizoen richting de feestdagen en het samenstellen van verlanglijstjes voor Sinterklaas en kerst.

Tijjani Reijnders wordt gezicht van Rexona in Nederland

16-10-2025 | 17:53:00
Rexona kondigt een samenwerking aan met profvoetballer Tijjani Reijnders, middenvelder van het Nederlands Elftal en Manchester City.

Media Reverse en Bruna tonen effect van AI in zomercampagne

16-10-2025 | 16:37:23
Bruna, Media Reverse en Talpa bewijzen dat AI-campagnes effectief en geloofwaardig kunnen zijn

O2H Creative Solutions versiert Amsterdam voor jubileumjaar

16-10-2025 | 15:13:06
De stad Amsterdam viert haar 750-jarig bestaan, en dat is ook buiten niet te missen.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.