Franse Foodtech-gigant lanceert in Nederland

Clone begint officieel in Nederland en richt zich op het helpen van restaurateurs bij het optimaal benutten van hun keukencapaciteit. Het bedrijf combineert een schaalbare supply chain-formule met virtuele restaurantmerken die inspelen op de groeiende bezorgmarkt. 

Kapitaalinjectie van 105 miljoen euro

Sinds de oprichting in 2021 heeft Clone dankzij een investering van 105 miljoen euro grote stappen gezet. Deze middelen maken verdere technologische ontwikkeling en marktuitbreiding mogelijk, waaronder in Nederland, waar een grote vraag is naar efficiënte maaltijdbezorgoplossingen.

Alexandre Haggai, medeoprichter Clone: "Clone heeft meer dan 2500 restaurants geholpen extra omzet te genereren door hun keukens om te vormen tot digitale franchises. Ons model biedt restaurants de mogelijkheid om via platforms als Uber Eats en JET nieuwe inkomstenstromen te creëren, zonder extra investeringen in faciliteiten."

Sam Klopper, algemeen directeur Clone Nederland: "De Nederlandse bezorgmarkt verandert razendsnel. Clone biedt restaurateurs de middelen en inzichten om niet alleen bij te blijven, maar ook te profiteren van deze ontwikkelingen. Door mijn ervaring in foodtech weet ik hoe krachtig de combinatie van technologie en efficiënte processen kan zijn. Ons doel is om restaurateurs te helpen beter in te spelen op de markt en hun positie te versterken."

Samenwerking met Bidfood

Clone breidt haar netwerk in Nederland uit door een samenwerking met Bidfood, een groothandel voor foodprofessionals.

Sam Klopper: "Door Bidfood’s supply chain te koppelen aan onze technologie, kunnen restaurateurs zonder extra investeringen worden bevoorraad met ingrediënten voor hun menu’s. Dit systeem biedt een praktische oplossing voor de groeiende vraag naar bezorgmaaltijden en versterkt de samenwerking tussen technologie en logistiek. Wij verwachten dat dit de Nederlandse horecasector een grote impuls zal geven."

www.getclone.io

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

Lees ook:

Alpine A290 GTS wint Autovisie EV Supertest 2025

09-05-2025 | 11:54:21
Het Franse merk wint daarmee de eerste Autovisie EV Supertest, die deze maand is gepubliceerd in het magazine en op de website van Autovisie.

Joris van Lierop: NMO Online maakt beter plannen mogelijk

09-05-2025 | 10:32:00
NMO Online breidt uit met partijen als Meta (Facebook/Instagram, Alphabet (Google/YouTube) en Netflix. Daarmee ontstaat een vollediger beeld van het digitale bereik in Nederland

[Vacatures] ZIGT zoekt een Digital Media Consultant

09-05-2025 | 10:27:00
ZIGT is per direct op zoek naar Digital Media Consultant – Hoofddorp

Patricia Sonius: NMO Crossmedia bundelt alle mediadata

09-05-2025 | 09:17:00
Onderzoeksorganisatie NMO zet een belangrijke stap richting het samenbrengen van alle mediadata in Nederland

NMO Online meet big tech

09-05-2025 | 08:55:00
Bij de lancering van NMO Online worden platforms als Google, Whatsapp, Facebook en AliExpress ook meegenomen in de metingen

Gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.