DPG Media Radio: Hoger aandeel radio in mediamix leidt tot betere scores op merk KPI's

In 2022 en 2023 ging zo’n 9 procent van alle bruto mediabestedingen naar radio volgens onderzoeksbureau Nielsen. Om te onderzoeken of dit voldoende is om maximale campagneresultaten te realiseren heeft dentsu, in opdracht van DPG Media Radio, in oktober 2023 onderzoek uitgevoerd middels CSS, de plannings- en inzichtentool van dentsu. De resultaten van het onderzoek zijn duidelijk, radio wordt vaak te weinig ingezet in mediacampagnes. Een hoger aandeel toont significant betere resultaten, op álle gemeten merk KPI's.

In het onderzoek zijn 60 mediascenario’s tegen elkaar afgezet, waarbij antwoord wordt gegeven op de vraag wat de optimale budgetverdeling is wanneer radio wordt gecombineerd met TV, (d)OOH of online (social) voor het realiseren van maximale scores op de KPI's bereik, bekendheid, overweging en imago. Er is hierbij rekening gehouden met een fixed budget van 440.000 euro, een periode van 4 weken en inkoopdoelgroep 20 tot 49 jaar.

Belangrijkste outtakes van het onderzoek

  • Radio & TV: Om op de KPI bereik een maximale score te realiseren is een verhouding 46 procent tot 54 procent optimaal.

Radio is het meest kostenefficiënte medium dat meegenomen is in het onderzoek en is waardevol om toe te voegen aan een TV-campagne. Het meeste effect wordt gerealiseerd op bereik, waar radio zorgt voor een stijging van 26 procent ten opzichte van het scenario waarbij alleen TV wordt ingezet. Ook op overweging en imago worden de resultaten significant beter.

  • Radio & (d)OOH: Om op de KPI overweging een maximale score te realiseren is een verhouding 55 procent tot 45 procent optimaal.

Naast hoge scores op bereik en overweging is ook een significante stijging zichtbaar op overweging, wanneer radio wordt toegevoegd aan (d)OOH. De genoemde verhouding zorgt hierbij voor een mogelijke stijging van 15 procent ten opzichte het scenario waarbij alleen (d)OOH wordt ingezet.

  • Radio & Online: Om op de KPI bekendheid een maximale score te realiseren is een verhouding 54 procent tot 46 procent optimaal.

Het hoge bereik van social kanalen en de targeting mogelijkheden zorgen ervoor dat radio als massamedium in de mediamix vooral bijdraagt aan bekendheid en overweging. De score op bekendheid kan door de inzet van radio 22 procent hoger uitvallen dan wanneer alleen online wordt ingezet. Wanneer radio wordt ingezet voor overweging, dan zorgt de verhouding van 51 procent tot 49 procent volgens het onderzoek voor een mogelijke stijging van 11 procent.

In het rapport is per combinatie van mediumtypen aangegeven wat de optimale budgetverdeling is voor het realiseren van maximaal effect op de KPI’s bereik, bekendheid, overweging en imago.

Jeffrey Koen, AV Director dentsu Benelux: "Wat we altijd al hebben gedacht bewijst CCS nu, radio is de ideale wingman voor je mediaplan! Met behulp van CCS kunnen wij onze adverteerders optimaal begeleiden in hun multimedia mix, waarbij een optimale audio inzet een kosten efficiënte uplift kan genereren op alle gemeten merk KPI’s."

Sanne Lubbers, Business Analist DPG Media Radio: "Diverse onderzoeken hebben al aangetoond dat de inzet van radio & digitale audio leidt tot positieve effecten op onder andere herkenning, bekendheid, sales en websitebezoek. De uitgebreide analyse van dentsu laat zien dat het loont om het aandeel radio in de mediamix aanzienlijk te verhogen, dit kan op alle gemeten KPI’s zorgen voor significant betere resultaten."

Uiteraard is de impact van een campagne van meerdere factoren afhankelijk, waarbij het creatieve concept van onmiskenbaar belang blijft. Dit onderzoek toont in ieder geval dat de inzet van radio niet alleen kostenefficiënt is, maar ook effectief bereik oplevert en dus essentieel is in de mediamix.

www.dpgmedia.nl

www.dentsu.com

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

DPG Media publiceert Journalistiek Jaarverslag 2025

25-03-2026 | 10:11:00
In het verslag over 2025 blikken 17 hoofdredacties van Nederlandse en Belgische nieuwsmerken terug op hun belangrijkste producties, innovaties en journalistieke afwegingen.

DPG Media/RTL Nederland vraagt KPN meer geld

23-03-2026 | 14:32:00
DPG Media vraagt KPN behoorlijk meer geld voor het aanbieden van de lineaire zenders van RTL Nederland. Daarbij wil DPG Media dat streamingdienst Videoland veel prominenter bij KPN beschikbaar komt

Peter Lubbers volgt Van der Vorst op als Directeur Content bij RTL en Videoland

20-03-2026 | 11:57:00
Peter Lubbers wordt per 1 mei 2026 Directeur Content bij RTL Nederland en Videoland. Hij volgt Peter van der Vorst op, die sinds 1 december 2025 verantwoordelijk is voor de videocontent- en strategierol in Nederland en België binnen DPG Media

DPG Media verspreidt Kidsweek kosteloos in klas

19-03-2026 | 10:23:00
De vernieuwde Kidsweek wordt in de week van 23 maart gratis verspreid onder alle 6110 basisscholen in Nederland.
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Patrick van Drongelen: Omarm AI. Totdat je het ook echt doet

25-03-2026 | 11:02:00
Patrick van Drongelen is Managing Director & Partner at PEEK Creative Studios in zijn column heeft hij het over AI, kwaliteit en resultaat

Pitch Greenchoice: Alfred wint creatief account

25-03-2026 | 08:00:00
Creatief bureau Alfred wint als creatief bureau de pitch die energieleverancier GreenChoice heeft uitgezet. Naast Alfred deden ook Gardeners en Natwerk mee aan de pitch

Martijn van Dijk: Follo bouwt Europees Performance Agency

24-03-2026 | 17:39:00
In gesprek met Bas Vlugt schetst hij hoe het bureau zich positioneert in een snel veranderende markt

Happy Horizon focust op commerce tijdens Webwinkel Vakdagen

24-03-2026 | 17:01:00
Onder het thema Performance in Commerce laat het bureau zien hoe e-commerce- en retailorganisaties hun IT-landschap kunnen inzetten voor digitale groei.

TBWA\NEBOKO en NS brengen droomtrein tot leven

24-03-2026 | 16:44:00
Een kindertekening van de 7-jarige Phileine uit Zutphen rijdt vanaf vandaag door Nederland als volledig bestickerde intercity.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.