Dentsu en Rabobank komen met merkcampagne Onze bank

Rabobank en Dentsu lanceren samen een merkcampagne. Onder de tagline Onze bank zet de bank nog sterker in op haar unieke coöperatieve mentaliteit. De campagne zet de 2,3 miljoen leden van Rabobank in het zonnetje en is de eerste in de look & feel die de bank ook voor toekomstige campagnes zal gebruiken. De merkcampagne en look & feel zijn ontwikkeld in samenwerking met Dentsu Creative. 

Chris Kersbergen, Global Head of Brand bij Rabobank: “Onze campagnes spelen in op wat ons al meer dan 125 jaar uniek maakt: onze coöperatieve mentaliteit. We zijn de enige bank in Nederland met leden in plaats van aandeelhouders. Onze leden, die allemaal ook klant zijn, vertellen ons wat er in hun wereld speelt. Bijvoorbeeld in onze ledenraden, maar ook via acties zoals Rabo ClubSupport. Zo praten onze leden mee over waar wij onze tijd, kennis en geld in steken. Dit zetten we ook om in daden. Afgelopen jaar hebben wij bijvoorbeeld een vijftal coöperatieve initiatieven, ter waarde van 400 miljoen euro, gelanceerd om onze klanten en leden te helpen verduurzamen. Ook dragen wij via de Rabo Sportactie 125 euro bij aan de sportcontributie van jonge klanten. Dat maakt Rabobank niet zomaar een financiële instelling, maar een bank die een beetje van ons allemaal is.”

Boris Nihom, CEO van Dentsu Creative: “Hoe vertalen we de unieke organisatiestructuur van de bank naar een aansprekende merkstrategie en opvallende campagneaanpak? Het antwoord vonden we in de coöperatieve waarden van Rabobank. Mensen zijn meer dan ooit op zoek naar verbinding en community. Dat vertaalt zich in waardering voor merken die luisteren en samenwerken. In de gehele campagne staan deze waarden daarom centraal. Wij vragen mensen om hun ideeën en inzichten met ons te delen. Deze komen vervolgens terug in campagnes, proposities en verrassende maatschappelijke initiatieven.”

Campagnes

De eerste campagne met de identiteit zet de leden van Rabobank in de schijnwerpers. Deze campagne is de komende weken te zien op TV, radio, online en Out Of Home uitingen door heel Nederland. Na de introducerende merkcampagne volgt er een reeks van marketingcampagnes over specifieke initiatieven, diensten en producten van Rabobank.

Dorkas Koenen, Directeur Marketing bij Rabobank: “Belangrijk voor onze marketingcampagnes is dat het campagneformat ons in staat stelt om op een meer onderscheidende manier onze producten en diensten te activeren”, vertelt . “We gaan laten zien dat we de actuele behoefte van o.a. startende ZZP’ers, doorstromers op de woningmarkt en mkb’ers zien en begrijpen. En dat we voor hen een passend aanbod hebben. Zo zijn wij dus ook Onze bank voor onze klanten. In het campagneformat is er ook meer synergie tussen merk- en propositiecampagnes, wat moet resulteren in meer impact in de hele funnel.”

Rabo Next

Om te laten zien hoe Rabobank luistert, wordt de merkcampagne ondersteund door verschillende online en offline activaties waarin mensen wordt gevraagd om te delen wat hen bezighoudt. Zo heeft de bank Rabo Next gelanceerd: een panel, beginnend op TikTok, waarin acht creators¸ waaronder Jons Hogestijn en Lieke Nunsterling, met hun volgers in gesprek gaan over wat hen op financieel vlak bezighoudt en hen vragen wat zij graag van hun bank zouden zien. De ambitie is om deze ideeën mee te nemen in proposities en initiatieven.

Credits:

Klant: Rabobank | Strategie en Creatie: Dentsu Creative | Mediastrategie en inkoop: PHD en Mindshare (inclusief Studio M) | Productiemaatschappij: 100 procent Film | Regisseur: Noël Loozen | Fotograaf: Maeve Stam | D.O.P.: Tim Kerbosch | Casting: Multa Casting | Editing: 21jumpcut, Arthur Ivens | Postproductie: De Grot | Grading: De Grot, Erik van den Heuvel | Sounddesign: Public Audio, Sam Walvisch | Muziek: Sizzer

www.dentsu.com

www.rabobank.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Arla Foods verlengt samenwerking met dentsu in Europa

03-02-2026 | 11:56:00
Arla Foods heeft de samenwerking met dentsu met 2 jaar verlengd. Daarmee wordt een partnerschap voortgezet dat inmiddels 25 jaar bestaat.

Dentsu Sleep Out vrijwillig in actie voor Sheltersuit Foundation

30-01-2026 | 13:19:00
Op 29 januari vond de Dentsu Sleep Out for Sheltersuit plaats. Medewerkers en mediapartners van dentsu brachten een nacht in de buitenlucht door

Lynk & Co lanceert campagne The New 08. Limit Less

29-01-2026 | 11:02:21
De focus ligt op rijbereik als voorwaarde voor comfortabel en ononderbroken dagelijks gebruik.

Dentsu cross-market mediapartner van Hunkemöller

28-01-2026 | 10:34:00
Dentsu wordt verantwoordelijk voor de digitale en offline mediastrategie, media­planning en media-inkoop in Nederland, Duitsland en België

dentsu introduceert meetinstrument voor impactcommunicatie

22-01-2026 | 15:41:10
dentsu heeft de Net Credibility Score (NCS) gepresenteerd, een meetinstrument dat inzicht geeft in hoe consumenten maatschappelijke en ecologische communicatie beoordelen.

 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Anne Stokvis: Wat de sportpers kan leren van NBC

12-02-2026 | 17:28:00
In plaats van klagen, kan de Nederlandse sportpers beter naar NBC kijken.

Jurjen van den Broek: Van Search naar Sidekick

12-02-2026 | 17:08:22
Terwijl AI verschuift van antwoorden naar acties, begint het klassieke marketingmodel barsten te vertonen.

VENGEAN verzorgt rebranding Kern Konsult

12-02-2026 | 16:56:08
Het organisatieadvies- en ontwikkelbureau kiest voor een koerswijziging om zijn positie als consultant in de publieke sector te versterken.

Jim Abbring: Rocket & Redfin | Zevo | Volkswagen

12-02-2026 | 15:14:00
[The International] Creative Lead Finally an Agency bespreekt een aantal Super Bowl commercials

ACE breidt socialafdeling uit met zes krachten

12-02-2026 | 12:40:00
Het bureau speelt daarmee in op de groeiende vraag van merken naar een eigen social signatuur en verdere professionalisering van het social domein.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.