BOAS hangt vuile was van de mode-industrie buiten

Amsterdam is op 29 april wakker geworden met een opvallend straatbeeld: door de hele stad hangen waslijnen vol afgedankte kledingstukken. Met deze actie vraagt het Amsterdamse platform BOAS aandacht voor de impact van fast fashion op het milieu.

Op locaties zoals achter Centraal Station, het Museumplein, de Keizersgracht, de Rosse Buurt, het Vondelpark en Westerpark wappert gedragen kleding in de wind, voorzien van boodschappen als Draag me, Hou van me, Repareer mij en Doneer mij.

Vincent van der Holst, oprichter van BOAS: "De mode-industrie is verantwoordelijk voor tien procent van de wereldwijde CO₂-uitstoot – meer dan luchtvaart en scheepvaart samen. We willen mensen confronteren en ze laten zien hoeveel er dagelijks wordt verspild. Deze actie vraagt voorbijgangers om letterlijk stil te staan bij hun eigen consumptiegedrag."

Actie tegen verspilling van kleding

Elk jaar eindigt 87 procent van alle geproduceerde kleding wereldwijd als afval. Met de actie wil BOAS laten zien dat hergebruik essentieel is. Vincent van der Holst: "Je kunt deze kleding aanraken, meenemen, ruiken en beseffen dat er elke seconde een vrachtwagen vol mode wordt gedumpt of verbrand. Het systeem is kapot. Maar de oplossing is simpel: doorbreek het systeem en draag wat er al is."

BOAS richt zich op het geven van een tweede leven aan kleding afkomstig uit overproductie, retourstromen en inzamelpunten. Een deel van de collectie is tweedehands, een ander deel is nieuw en ongedragen, en een deel wordt herontworpen door jonge designers.

Pop-upstore op Utrecht Centraal geopend

Naast de actie in Amsterdam opent BOAS een tijdelijke pop-upstore op Utrecht Centraal Station. Bezoekers kunnen hier kleding redden die anders zou worden vernietigd en meer leren over de gevolgen van fast fashion. De winkel is geopend van 29 april tot en met 11 mei.

Duurzame missie van BOAS

BOAS doneert negentig procent van de winst om de schade van de mode-industrie te herstellen. Sinds de oprichting drie jaar geleden heeft het platform meer dan 15.000 euro gedoneerd. Via Eyevestor kunnen geïnteresseerden mede-eigenaar worden van BOAS en bijdragen aan een circulaire mode-industrie.

www.mediatic.eu

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 Lees ook:

[Vacancy] Mediatic has a position for PR Consultant

22-01-2026 | 14:46:52
Mediatic is is directly lookinf for a PR Consultant (32-40 hours)

[Vacancy] Mediatic has a position for Medior Content Marketer

22-01-2026 | 14:40:00
Mediatic is is directly lookinf for Medior Content Marketer

Printplatform Drukzo is voortaan HelloPrint

17-12-2025 | 19:28:00
Het Nederlandse en Belgische printplatform Drukzo heeft zijn naam gewijzigd in HelloPrint, de naam die het bedrijf ook internationaal als merknaam gebruikt

Technische detachering verschuift in 2026 naar langdurige inzet

16-12-2025 | 13:06:32
De markt voor technische detachering beweegt in 2026 richting langdurige inzet en een veranderende vraag naar specialismen.

Rebranding van Whello krijgt vorm via eigen merchandise

15-12-2025 | 12:01:51
De kledinglijn met abstracte designs maakt het merkverhaal zichtbaar op de werkvloer en versterkt het werkgeversmerk.
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bob Koigi: Emotie presteert beter dan technologie in reclame

20-02-2026 | 14:18:00
Emotioneel storytelling blijkt de krachtigste drijfveer voor reclamesucces, volgens onderzoek van System1 dat campagnes van de Winterspelen 2026 en de Super Bowl analyseert

[Vacatures] Zandbeek zoekt een Consultant (medior/senior)

20-02-2026 | 08:41:00
Zandbeek is per direct op zoek naar Consultant (medior/senior) - Fulltime/Parttime

[Vacancy] VML has a position for PXM - Technology Director

20-02-2026 | 08:11:00
VML is directly looking for PXM - Technology Director - Amsterdam

Somehow en PINK lanceren campagne Humanistisch Verbond

19-02-2026 | 15:53:00
Precies 80 jaar na de oprichting lanceert het Humanistisch Verbond een landelijke merkcampagne, ontwikkeld door Somehow en PINK.

Modern Citizens volledig geïntegreerd in Brand Potential

19-02-2026 | 15:23:00
Brand Potential stapt af van het traditionele agency-model en organiseert zich voortaan als partnerstructuur. Het digitale bureau Modern Citizens gaat volledig op in de organisatie.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.