Audify: 51,1 miljoen euro omzet in Q1 van 2025

De totale door brancheorganisatie Audify gerapporteerde omzet in audioreclame tijdens het eerste kwartaal bedroeg 51,1 miljoen. Dat is 3,7 procent meer dan het eerste kwartaal 2024. De stijging is wel minder groot dan een jaar geleden, toen deze nog ruim 10 procent bedroeg.

Reclame in podcasts stijgt met bijna 10 procent naar 900 duizend euro, terwijl digitale radioreclame naar 3,1 miljoen euro stijgt (35 procent stijging). Radiospotreclames zijn goed voor 44,4 miljoen en stegen daarmee met 3 procent. Branded content (non-spot) daalde met 13,3 procent naar 2,6 miljoen euro. Spotreclame op de radio is goed voor 87 procent van alle audioreclames.

Branches en adverteerders

De top 3 branches zijn gezamenlijk goed voor de helft van de radioreclame; Retail doet 30 procent. Financiële Dienstverlening en Transport hebben elk 10 procent van de reclameaandacht op radio. De top 10 van 875 merken die in het eerste kwartaal gebruik hebben gemaakt van het medium radio, kent zes retailers, drie telecomaanbieders en een loterij.

Door de radioreclame meer dan te verdubbelen, pakt Lidl de koppositie over van KPN, nu dus op plaats 2, op de hielen gevolgd door nummer 3 Odido. Aldi en Jumbo completeren de top 5.

Liedewij Hentenaar, directeur Audify: "Slimme adverteerders en bureaus weten het: audio biedt bereik (maandelijks 95 procent van Nederland) én impact voor merkverhalen en hun merkidenteit. Wie mensen echt wil raken, doet dat via audio effectief en betrouwbaar. En de algemene waarheid is zo eenvoudig: sterke audiocreatie verdubbelt nog eens de effectiviteit van je campagne. Daarom helpen we bureaus en merken via onze Audify Academy aan meer inzichten en tools om nog meer uit hun audiocampagnes te halen.”

Audify

Partijen als One Media Sales (Talpa Network), DPG Media, Ster, RPO, Mediahuis Radio, Kink, Classicnl, FD Mediagroep (BNR Nieuwsradio), Kink, Jumbo Radio, ePower Audiosales en Radio Decibel zijn aangesloten bij Audify.

www.audify.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Audify en Screenforce met zesde editie van Santa Hug voor branchegenoten

08-12-2025 | 16:12:00
Voor de zesde keer organiseren brancheorganisaties Audify (voor de radio/audiosector) en Screenforce (voor de tv/videosector) Santa Hug in de december-maand

NMO Luistercijfers november 2025: Qmusic marktleider in alle doelgroepen

04-12-2025 | 19:16:00
Marketing Report heeft de november 2025-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. Hieruit blijkt dat Qmusic bij alle doelgroepen de best beluisterde radiozender is

Audioreclame groeit met 8,7 procent in derde kwartaal 2025

11-11-2025 | 11:16:00
In het derde kwartaal van 2025 investeerden merken samen 55,3 miljoen euro in audioreclame, een groei van 8,7 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar

NMO Luistercijfers oktober: Edwin Evers scoort, Gordon Heuckeroth niet en NPO Radio 2 marktleider

05-11-2025 | 20:15:00
Marketing Report heeft de oktober 2025-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek.

Liedewij Hentenaar: Hoe klinkt jouw merk?

29-10-2025 | 13:04:00
Peter Wybenga ging in gesprek met Liedewij Hentenaar. Ze vertelt over het meten van audiobereik, de groeiende inzet van merkgeluid en de kracht van creatie
 

 


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

[Marketing Week] Bob Koigi: marketeers verhogen digitale bestedingen in 2026

12-12-2025 | 12:00:24
Flexibiliteit in budgetten staat daarbij centraal: 85 procent verwacht ook in 2026 tussentijdse bijstellingen.

Fightclub zet mens centraal in campagne Hulphond Nederland

12-12-2025 | 09:19:11
De campagne laat zien wat hulphonden betekenen voor mensen die dagelijks leven met PTSS, epilepsie of andere beperkingen.

[Vacancy] Cheil Benelux has a position for Medior Strategist / Strategy Manager

12-12-2025 | 08:53:00
Cheil Benelux is directly looking for Medior Strategist / Strategy Manager - Hybrid | Amsterdam

[Vacatures] AndAgency Amsterdam zoekt een Senior PR & Events Manager

12-12-2025 | 08:02:00
AndAgency Amsterdam is per direct op zoek naar Senior PR & Events manager - Fulltime · Amsterdam

[Vacatures] AndAgency Amsterdam zoekt een Senior Paid Social Specialist

12-12-2025 | 07:47:00
AndAgency Amsterdam is per direct op zoek naar Senior Paid Social Specialist - Fulltime · Amsterdam
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.