The Walt Disney Company hevelt NL-zenders over naar Spanje

The Walt Disney Company heeft de Nederlandse en Belgische versies van de kinderzender Disney Channel in alle stilte overgeheveld van Nederland naar Spanje. Deze operatie is op 1 april 2025 geëffectueerd met het inleveren van de Nederlandse uitzendlicenties.

Daarmee vallen de zenders niet meer onder de Nederlandse mediawet en staat de Nederlandse wetgever en het Commissariaat voor de Media buiten spel. Het gaat daarbij vooral om regelgeving omtrent reclame.

Voortaan zijn deze zenders activiteiten van The Walt Disney Company Iberia S.L. en niet langer van de in Nederland gevestigde The Walt Disney Company Benelux. The Walt Disney Company heeft de Nederlandse versies van zenders als Star Channel en National Geographic in een eerder stadium al in Spanje gevestigd.

De streamingdienst Disney+ staat nog wel in Nederland geregistreerd. De Nederlandse versie van Disney Jr. blijft wel Nederlands, aangezien die onderdeel is van een gezamenlijke uitzendlicentie met Talpa Network ten behoeve van Veronica tv.

Ook Paramount Global verhuisde eerder al zenders als Nickelodeon, Nick Jr, Comedy Central en MTV weg uit Nederland (naar Tjechië). Ook RTL Nederland heeft met de tv-zenders en streamingdienst Videoland geen Nederlandse licentie (Luxemburgs), al moet eigenaar DPG Media deze binnen 5 jaar wel Nederlands maken in het kader van de overname.

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

NMO Kijkonderzoek 2025: Eurovisie Songfestival best bekeken programma

08-01-2026 | 20:37:00
De finale van het Eurovisie Songfestival was het best bekeken Nederlandse tv-programma met gem. 3,59 miljoen kijkers en in totaal 6,56 miljoen aan bereik

Transfer Media gaat reclames Disney+ verkopen

09-12-2025 | 12:30:00
Transfer Media gaat de advertentieverkoop voor streamingplatform Disney+ in België verzorgen.

The Walt Disney Company vervangt Star door Hulu bij Disney+

03-10-2025 | 17:10:00
The Walt Disney Company vervangt per 8 oktober het merk Star bij de streamingdienst Disney+ door Hulu

Ad Alliance komt met reclame bij ESPN-content op YouTube

21-07-2025 | 11:27:00
Ad Alliance gaat de reclame rondom de videocontent van ESPN (waaronder die van de Eredivisie) op YouTube verkopen

Disney Jr. neemt plek in van Disney XD per 1 mei 2025

22-04-2025 | 10:39:00
The Walt Disney Company Benelux heeft besloten dat Disney Jr. per 1 mei 2025 de plek van Disney XD overneemt in Nederland en Vlaanderen
 

 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Sporticonen leiden Olympische campagne Staatsloterij

28-01-2026 | 16:23:00
Staatsloterij lanceert haar Olympische Spelen-campagne met de boodschap Staatsloterij is supporter van dromen. De aftrap is een korte film waarin oud-olympisch kampioenen een centrale rol spelen

La Place kiest Buro Bagsy als influencermarketing partner

28-01-2026 | 15:59:21
La Place heeft na een pitchtraject gekozen voor Buro Bagsy als vaste partner voor influencer marketing.

HEMA grootste kanshebber bij The Best Social Awards

28-01-2026 | 10:59:12
HEMA is dit jaar de grootste kanshebber met 10 nominaties, verdeeld over meerdere categorieën, waaronder Beste Merk, Beste Videoserie en Beste Campagne

[Vacatures] Follo zoekt een Business Development Representative

28-01-2026 | 09:29:00
Follo is per direct op zoek naar Business Development Representative - 32-40 uur | Hybride werken

[Vacatures] Follo zoekt een Medior Advertising Specialist

28-01-2026 | 09:12:00
Follo is per direct op zoek naar Medior Advertising Specialist - 32-40 uur | Hybride werken
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.