MarketResponse: Cookies verdwijnen, locatie consumenten wordt belangrijker dan ooit

Google verwijdert binnenkort definitief cookies van zijn browser Chrome. Eerder namen Apple (Safari) en Firefox al dezelfde maatregel. Gebruikers online volgen om ze gericht advertenties voor te schotelen kan dan niet langer. Dit zorgt voor niet minder dan een aardverschuiving in de reclamewereld. Adverteerders zoeken ‘nieuwe’ wegen om consumenten aanbiedingen op maat te doen. Daarbij wordt locatie belangrijker dan ooit omdat het minder privacygevoelig is.

Alex Stil, tot voor kort directeur EMEA bij mediabureau GroupM: "Locatie wordt belangrijker. Het idee dat we kennen uit direct marketing met postcodes en weten welke huishoudens je daar vindt."

Socio-demo én leefstijlen van consumenten

Met BSR biedt MarketResponse adverteerders de ideale oplossing. Het is al meer dan 30 jaar dé standaard in doelgroepsegmentatie. De grootste consumentendatabase van Nederland biedt niet alleen socio-demografische gegevens per huishouden, maar geeft ook inzicht in de leefstijlen en drijfveren van mensen. Juist met die leefstijlsegmentatie kan je als adverteerder het verschil maken, omdat je weet welke tone-of-voice en boodschap precies aansluiten bij jouw doelgroep.

Contextual advertising en content

Stil en branchevereniging VIA Nederland voorzien ook de terugkeer van een andere ‘ouderwetse’ techniek: contextual advertising. Denk bijvoorbeeld aan een aanbieding van wandelschoenen op een site over hiking. Het gaat dan niet alleen over actiematige advertenties, maar ook om informatieve content om de autoriteit van de adverteerder te verhogen. Ook daar maak je met BSR-profilering echt het verschil en sluit je met je content precies aan bij de belevingswereld van de mensen die je wil bereiken.

Wil je met BSR aan de slag of eens uitproberen? Werken met BSR is gemakkelijk en snel toepasbaar op je campagnes. Je kunt nu zelfs chatten met je buyer persona!

www.marketresponse.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

[Interview] Carolien Bos (Menzis): Er voor iemand zijn is de kern

31-10-2025 | 15:07:00
Carolien Bos is directeur klant & markt bij zorgverzekeraar Menzis. Onlangs kondigde Menzis aan de door N=5 ontwikkelde campagne Dan is er Menzis te lanceren en voor een andere positionering te kiezen met de missie Wij kiezen voor de mens. We spreken met Carolien Bos hierover

Polarisatie rond duurzaamheid groeit in Nederland

15-07-2025 | 13:08:45
Dit blijkt uit de voorjaarsmeting van de Monitor Merk & Maatschappij (MMM) 2025 van MarketResponse en b-open.

[Vacatures] MarketResponse zoekt een Project Management Ondersteuner (PMO)

09-07-2025 | 10:06:00
MarketResponse is per direct op zoek naar Project Management Ondersteuner (PMO)

[Vacatures] MarketResponse zoekt een Security Officer

14-05-2025 | 08:59:00
MarketResponse is per direct op zoek naar een Security Officer

[Vacatures] MarketResponse zoekt een Principal Consultant Kwalitatief Onderzoek

14-05-2025 | 08:29:00
MarketResponse is per direct op zoek naar een Principal Consultant Kwalitatief Onderzoek
 


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

VENGEAN benoemt Jolyne Eringaard tot Account Director

05-01-2026 | 00:15:00
Creatief bureau VENGEAN heeft Jolyne Eringaard per 5 januari 2026 benoemd tot Account Director voor nexeye, Hans Anders en eyes + more voor de Europese markten

Alfred met Praxis-campagne: Een goed begin is Eigen Merk

05-01-2026 | 00:15:00
Alfred heeft voor Praxis de campagne begin bij Eigen Merk ontwikkeld. Met deze campagne wil Praxis het eigen merk centraal stellen.

[Vacatures] AndAgency Amsterdam zoekt een PR & Events Manager

02-01-2026 | 08:28:00
AndAgency Amsterdam is per direct op zoek naar PR & Events Manager - Full-time · Amsterdam 

[Vacatures] ACT.agency zoekt een Social Producer/Projectmanager

02-01-2026 | 08:09:00
ACT.agency is per direct op zoek naar Social Producer/Projectmanager (hybride)

Natwerk en ARTIS realiseren actie rondom Mook Uhm

31-12-2025 | 17:01:13
Natwerk heeft samen met ARTIS een concept ontwikkeld om de geboorte van het olifantenkalf Mook Uhm te vieren
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.