Libelle brengt speciale editie uit ter ere van mantelzorgers
Libelle wijdt editie 47 volledig aan mantelzorgers. Deze speciale uitgave, die op 7 november in de winkel ligt, belicht de verhalen en uitdagingen van mantelzorgers in Nederland en wordt in aanloop naar de Dag van de Mantelzorg op 10 november ook overhandigd aan staatssecretaris Vicky Maeijer van Langdurige en Maatschappelijke Zorg.
Samenwerking met stichting Mantelzorgelijk
De editie is tot stand gekomen in samenwerking met Marjolijn Bruurs en Margreet van der Voort, oprichters van de stichting Mantelzorgelijk en zelf mantelzorgers. In een open brief aan het kabinet pleiten zij voor meer erkenning en ondersteuning: “Mantelzorgers worden vaak gezien als dé oplossing voor zorgproblemen, waardoor formele zorgtaken bij hen worden neergelegd. Dat kan niet de bedoeling zijn. We hebben een duidelijke visie op mantelzorg nodig, en hopen dat de politiek snel met een passend antwoord komt.”
Mantelzorg: het hart van de samenleving
Nederland telt ongeveer vijf miljoen mantelzorgers, wat neerkomt op een derde van de bevolking. Vanwege de vergrijzing neemt hun rol steeds meer toe. Veel mantelzorgers combineren intensieve zorgtaken met hun werk en sociale leven en hebben daarnaast te maken met een wirwar aan regels en administratieve lasten. Libelle zet hen daarom in de schijnwerpers, met aandacht voor zowel de zware als de waardevolle kanten van hun werk.
Hilmar Mulder, hoofdredacteur van Libelle: “Mantelzorg kun je het bedrijf met de meeste medewerkers van Nederland noemen. En daar wordt kneiterhard gewerkt. Dat blijft te vaak ongezien of wordt als vanzelfsprekend ervaren. Het is zorgelijk dat er steeds meer zorgtaken worden afgewenteld op deze groep. Met deze editie willen we alle helpende handen van Nederland een hart onder de riem steken.”
Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
RTL Nederland: Lichte omzetgroei met ebitda-daling door overname
DPG Media groeit door integratie RTL en abonnementen
DPG Media publiceert Journalistiek Jaarverslag 2025
DPG Media/RTL Nederland vraagt KPN meer geld
Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Shortlist SAN New Kids on the Block 2025 bekend
Joe Public en Grolsch lanceren Proost op karakter
Livewall lanceert Easter Hunt met AR-game
Endeavour organiseert WNiD Spring Sessions
Dit zijn de genomineerden voor de AMMA’s
Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert