Hoe Trump de midlifecrisis behoorlijk in de wielen rijdt

[Column] Cees Faes (Fightclub): Een oranje President met een voorliefde voor importheffingen, Twittertirades en caps met slogans

Het is crisis in de midlifecrisis. Waar de moderne man zichzelf ooit rustig kon heruitvinden als stoere, leren-jack-dragende vrijbuiter, zet een internationale handelsoorlog daar misschien zo maar bruut de rem op. En de schuldige? Een oranje President met een voorliefde voor importheffingen, Twittertirades en caps met slogans.

De hobbyhoek van de man die zichzelf wil herstarten 

Want Amerikaanse spullen — de spirit animals van de midlife-metamorfose — worden straks waarschijnlijk ineens flink duurder. En laat dat nou nét de hobbyhoek zijn van de man die zichzelf wil herstarten tussen leasebak en leeg nest. Harley’s, bourbon, biker-jacks, zelfs die deo die ruikt naar asfalt en vrijheid: allemaal slachtoffer van geopolitiek machogedrag

De eerste dreun? De motorfiets. De Harley Davidson is niet langer een symbool van vrijheid, maar van frustratie. Dankzij de importheffing is jouw droomrit nu ongeveer even duur als de studie van je jongste én een nieuwe heup. Je wilde je losweken van je werkbestaan, zonnebril op, leren jas aan, op naar de horizon. Nu sta je gewoon stil in de carport.

Het ruige leren bikerjack met adelaar-op-de-rug 

En over dat jack gesproken: ook Amerikaanse textielproducten zijn getroffen. Het ruige leren bikerjack met adelaar-op-de-rug dat jarenlang in je winkelmandje zat? Ineens 30 procent duurder. Je alternatief? Een softshell uit de Decathlon-folder. Technisch warm, emotioneel koud.

Ook je geurige zelfexpressie wordt geraakt. De Harley-deo — ja, die bestaat — is onbetaalbaar geworden. Je rook naar vrijheid en motorolie. Nu ruik je weer naar Axe Dark Temptation. Een geur die vooral ruikt naar middelbareschooldisco en gemiste kansen.

Een glas goedkope blend in je hand, starend naar een poster van Steve McQueen

Maar het echte drama speelt zich af in de mancave: jouw zorgvuldig opgebouwde barhoekje. Daar waar je jezelf na een lange dag trakteerde op een glas bourbon uit Kentucky. Iets rokerigs, iets manlijks. Helaas: die fles kost nu meer dan je AirPods. Dus zit je met een glas goedkope blend in je hand, starend naar een poster van Steve McQueen, terwijl de jazz op je Bluetooth-speaker net iets te zacht klinkt.

De midlifecrisis was ooit een ritueel. Een laatste, glorieuze poging tot heruitvinding vóór het echte ouder worden inzet. Maar dankzij geopolitieke spierballentaal is het nu vooral een financiële realiteitscheck. De droom van de herboren man is gekaapt door importtarieven.

Wat rest is een man in zijn oude jeans, achter zijn laptop, zoekend naar aanbiedingen voor motorkleding bij Lidl. Hij was ooit een lone wolf. Nu is hij gewoon weer Peter van Finance.

---

Cees Faes is oprichter van Fightclub

www.fightclub.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Cees Faes: Niemand van ons had het merk ‘Bad Bunny’ bedacht

09-02-2026 | 14:36:00
Ik was eigenlijk helemaal niet van plan om over Bad Bunny te schrijven.

Cees Faes: Creatief directeur of recreatief directeur?

27-01-2026 | 09:13:00
De creatief directeur (m/v) is een van de belangrijkste mensen van een bureau.

Cees Faes: Waarom Basic-Fit geen Buckler is

05-01-2026 | 09:12:21
Dat is het Buckler-effect: geen boycott, geen actiegroep, geen Twitterstorm. Gewoon schaamte. Licht, herkenbaar, dodelijk.

De 25 meest gelezen columns van het jaar 2025

22-12-2025 | 17:41:00
Welke onderwerpen raakten dit jaar een snaar bij marketingprofessionals? Het antwoord laat zich lezen in de cijfers

Cees Faes: Het kan wél (zeker met 1,8 miljoen op zak)

03-11-2025 | 10:00:00
Een merk verkopen is knap, maar een gedachte verkopen, dat is hogere marketingkunde


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Dentsu Creative ontwikkelt campagne rond kinderkanker

17-02-2026 | 16:23:00
De social- en OOH-campagne speelt in op het inzicht dat veel mensen ouders en kinderen met kinderkanker willen steunen, maar niet weten hoe.

Esprix versterkt jury 26e Gouden Giraffe Awards

17-02-2026 | 15:19:21
De inzendperiode voor de Esprix Awards start dit jaar al op 22 december. Daarmee krijgen inzenders de mogelijkheid om nog vóór de feestdagen hun cases aan te melden

Joe Public ontwikkelt campagne voor KiKa

17-02-2026 | 14:55:02
Op Wereld Kinderkankerdag lanceert KiKa samen met Joe Public een campagne onder het motto Laat kinderdromen uitkomen.

NEEW ontwikkelt actie voor lancering Filled Tony’s

17-02-2026 | 14:13:00
Met de campagne speelt Tony’s in op drukke momenten en volle agenda’s, door mensen onverwacht te verrassen met een gevulde reep.

VENGEAN ontwikkelt branding voor Natuurbegraafplaatsen van Waarde

17-02-2026 | 09:01:00
In de merkstrategie staat de combinatie van centrale kwaliteitsbelofte en lokale identiteit centraal.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Bas Vlugt

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.