Grand Prix Radio wordt Sportradio; René Oosterman Managing Director

Radiozender krijgt een meer algemeen sportprofiel met Rotterdamse FM-frequentie

Grand Prix Radio heeft René Oosterman per direct aangesteld als Managing Director. De radiozender die thans online en via DAB+ uitzendt, zal per 1 september 2025 via FM dankzij een sterke Rotterdamse frequentie in het grootste deel van Zuid-Holland te beluisteren zijn.

De radiozender die in handen is van Alexander Stevens en Olav Mol, kondigde tevens aan zich om te vormen tot algemene sportzender onder de naam Sportradio. Met Sportradio krijgt NPO Radio 1 cq. NOS Langs de Lijn voor het eerst op het gebied van sport, commerciële concurrentie. De NOS bezit de meeste audiosportrechten.

Sportradio

Sportradio wil zich richten op entertainment, breed sportnieuws en -programma’s, met onder meer een focus op Formule 1 en voetbal, maar ook aandacht voor wielrennen, darts, schaatsen en tennis.  Sinds dit jaar kan Grand Prix Radio in Nederland audioverslaggeving brengen van de Formule 1 dankzij een overeenkomst met Viaplay.

1,38 miljoen

Sinds april 2025 gebruikt Grand Prix Radio de slogan jouw sportradio. Grand Prix Radio betaalt 1,38 miljoen euro voor de Rotterdamse frequentie die een demografisch FM-bereik van 16 procent van de Nederlanders geeft. De afgelopen maanden haalde Grand Prix Radio een marktaandeel van circa 0,3/0,4 procent (13+) en 0,5/0,9 procent (20-49).

René Oosterman is jarenlang actief geweest als leidinggevende van met name tv-zenders. Tot maart 2025 was hij 7 jaar programmadirecteur van SBS6 bij Talpa Network. Daar is en blijft hij adviseur voor de programmadirecteur (Frans Klein).

René Oosterman: “Mijn carrière begon bij NOS Studio Sport, waarna ik bij het toenmalige RTL Véronique gevolgd door RTL4 de sportafdeling mocht opbouwen (van 1989 tot 1994). Voor mij voelt deze stap als een terugkeer naar mijn sportroots. De combinatie van sport en media blijft mijn passie. Met Sportradio zetten we iets unieks neer: de eerste commerciële sportradiozender van Nederland, met content via 97.6 FM, DAB+, online en award winning podcast.”

Olav Mol, oprichter/eigenaar van Grand Prix Radio: “René Oosterman is een echte aanvoerder: hij kent de markt, de spelers en weet hoe je merken groot maakt. Voor ons is dit de ideale man om Sportradio naar de eredivisie van de Nederlandse radio te brengen.”

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Kelly Staa: Cosmopolitan is een merk voor en door Gen Z

04-11-2025 | 10:50:00
In gesprek met Bas Vlugt vertelt ze hoe het merk zich heeft ontwikkeld van een traditioneel tijdschrift naar een dynamisch, multimediaal platform

Finally an Agency viert 20 jaar met SPICECREAM

03-11-2025 | 09:15:00
Het ijs staat symbool voor het creatieve contrast waarmee het bureau merken helpt veranderen en groeien.

Zo meet je het effect van je (branded) podcast

30-10-2025 | 15:57:00
Podcasts zijn niet meer weg te denken uit het medialandschap.

Bregje van Iperen: Familie-influencers maken impact voor merken

30-10-2025 | 11:27:00
Sanne Konings en Bregje van Iperen gaan in gesprek met Peter Wybenga over hun specialisatie in moederinfluencers en de kracht van Instagram

Lisette Samplonius: Finally an Agency is spot on

30-10-2025 | 11:17:00
Bas Vlugt sprak met haar over het twintigjarig bestaan van het bureau, het jubileumconcept SPICECREAM en hoe het vak zich in twee decennia heeft ontwikkeld
 

 


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

StudioM lanceert KNVB x Eurojackpot-campagne Mr. Beker

04-11-2025 | 14:26:00
De samenwerking viert de charme van de Eurojackpot KNVB Beker en positioneert Eurojackpot als naamgever van het toernooi.

DDB en Transavia lanceren platform: Niet normaal gewoon

04-11-2025 | 11:00:00
Na een gewonnen pitch eerder dit jaar presenteert DDB Amsterdam het merkplatform voor Transavia: Niet normaal gewoon

Twenty Two ontwikkelt wervingscampagne PostNL

04-11-2025 | 10:16:00
De campagne is bedoeld om post- en pakketbezorgers aan te trekken en laat zien hoe de functie kan passen bij uiteenlopende levensfasen en situaties.

[Vacatures] Crocodile Agency zoekt een Sr. Content Creator

04-11-2025 | 07:33:00
Crocodile Agency is per direct op zoek naar Sr. Content Creator - 32–40 uur · Amsterdam

Blue Band en De Ruijter lanceren TikTok-serie

03-11-2025 | 15:28:00
Blue Band en De Ruijter slaan de handen ineen voor een gezamenlijke social-first campagne: Het Lekkerste Stel van Nederland.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.