Grand Prix Radio wordt Sportradio; René Oosterman Managing Director

Radiozender krijgt een meer algemeen sportprofiel met Rotterdamse FM-frequentie

Grand Prix Radio heeft René Oosterman per direct aangesteld als Managing Director. De radiozender die thans online en via DAB+ uitzendt, zal per 1 september 2025 via FM dankzij een sterke Rotterdamse frequentie in het grootste deel van Zuid-Holland te beluisteren zijn.

De radiozender die in handen is van Alexander Stevens en Olav Mol, kondigde tevens aan zich om te vormen tot algemene sportzender onder de naam Sportradio. Met Sportradio krijgt NPO Radio 1 cq. NOS Langs de Lijn voor het eerst op het gebied van sport, commerciële concurrentie. De NOS bezit de meeste audiosportrechten.

Sportradio

Sportradio wil zich richten op entertainment, breed sportnieuws en -programma’s, met onder meer een focus op Formule 1 en voetbal, maar ook aandacht voor wielrennen, darts, schaatsen en tennis.  Sinds dit jaar kan Grand Prix Radio in Nederland audioverslaggeving brengen van de Formule 1 dankzij een overeenkomst met Viaplay.

1,38 miljoen

Sinds april 2025 gebruikt Grand Prix Radio de slogan jouw sportradio. Grand Prix Radio betaalt 1,38 miljoen euro voor de Rotterdamse frequentie die een demografisch FM-bereik van 16 procent van de Nederlanders geeft. De afgelopen maanden haalde Grand Prix Radio een marktaandeel van circa 0,3/0,4 procent (13+) en 0,5/0,9 procent (20-49).

René Oosterman is jarenlang actief geweest als leidinggevende van met name tv-zenders. Tot maart 2025 was hij 7 jaar programmadirecteur van SBS6 bij Talpa Network. Daar is en blijft hij adviseur voor de programmadirecteur (Frans Klein).

René Oosterman: “Mijn carrière begon bij NOS Studio Sport, waarna ik bij het toenmalige RTL Véronique gevolgd door RTL4 de sportafdeling mocht opbouwen (van 1989 tot 1994). Voor mij voelt deze stap als een terugkeer naar mijn sportroots. De combinatie van sport en media blijft mijn passie. Met Sportradio zetten we iets unieks neer: de eerste commerciële sportradiozender van Nederland, met content via 97.6 FM, DAB+, online en award winning podcast.”

Olav Mol, oprichter/eigenaar van Grand Prix Radio: “René Oosterman is een echte aanvoerder: hij kent de markt, de spelers en weet hoe je merken groot maakt. Voor ons is dit de ideale man om Sportradio naar de eredivisie van de Nederlandse radio te brengen.”

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

BIEN.Media en Azerion bundelen krachten in audio

12-03-2026 | 15:29:58
Met de samenwerking willen ze de podcastmarkt verder professionaliseren en adverteerders beter toegang geven tot kwalitatieve podcastinventaris.

Marco Baay: TFA verbreedt audiowerk naar campagnes

12-03-2026 | 15:08:30
Het gesprek gaat over de geschiedenis van Top Format, de herpositionering van het bedrijf en de manier waarop audio een bredere rol speelt in campagnes

Mediahuis NRC neemt Airborne Network over

12-03-2026 | 09:32:09
Het team van Airborne wordt onderdeel van brandedcontentstudio XTR, waarmee Mediahuis NRC zijn aanbod in branded content op audio en video uitbreidt.

[Vacatures] Springbok zoekt een Media & Performance Strateeg

12-03-2026 | 09:09:00
Springbok is per direct op zoek naar Media & Performance Strateeg - Den Bosch

Ster-omzet daalde in 2025 naar 189 miljoen

06-03-2026 | 09:11:00
Ster draagt over 2025 in totaal 167 miljoen euro af aan het ministerie van OCW ten behoeve van de mediabegroting waar onder meer de NPO van betaald wordt
 

 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Alexander Cha’ban: Creativiteit zonder hokjes

12-03-2026 | 16:07:00
Creatief Directeur Joe Public Belgium over Effie-succes en talent

House of Communication versterkt cultuur en client leadership

12-03-2026 | 15:51:00
House of Communication Amsterdam versterkt zijn organisatie met twee strategische aanstellingen

BIEN.Media en Azerion bundelen krachten in audio

12-03-2026 | 15:29:58
Met de samenwerking willen ze de podcastmarkt verder professionaliseren en adverteerders beter toegang geven tot kwalitatieve podcastinventaris.

TD Zuiderlicht geeft Push een andere merkkoers

12-03-2026 | 13:25:00
Met TD Zuiderlicht koos Push voor een koers waarin niet de brace centraal staat, maar wat mensen er weer mee kunnen doen.

Pim Weissman: High-end video vraagt menselijkheid

12-03-2026 | 11:22:31
Pim Weissman, Marketing & Sales Manager bij Bruut, vertelt over zijn overstap, het speelveld van ‘conculega’s’, de rol van AI en waarom menselijke creativiteit bepalend blijft.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.