AFAS Software is de eerste officiële partner van OORMERK. Met de samenwerking ondersteunt het softwarebedrijf de eerste OORMERK-show, die op 14 september plaatsvindt in de Melkweg in Amsterdam. Tijdens de showcase treedt Blaudzun op en staat een betere live muziekbeleving centraal.

Bij de eerste OORMERK-show wordt de muziek op een lager geluidsniveau gepresenteerd. Volgens de initiatiefnemers is het doel om te laten zien dat een lager volume kan bijdragen aan meer dynamiek, detail en beleving tijdens concerten. Uit een recente poll van AD.nl, waaraan ruim 2.500 mensen deelnamen, blijkt dat 92 procent van de stemmers vindt dat het geluidsniveau tijdens concerten omlaag mag.

Steun voor onafhankelijk initiatief

Met de samenwerking draagt AFAS bij aan de verdere ontwikkeling van OORMERK en de zichtbaarheid van het initiatief. Rondom de showcase krijgt AFAS een prominente plek op de website en de socialmediakanalen van OORMERK.

Martijn Delahaye, Directeur Marketing & Communicatie (CMO) van AFAS: "Bij AFAS geloven we dat organisaties kunnen helpen om maatschappelijke initiatieven mogelijk te maken die écht iets toevoegen. OORMERK laat op een positieve manier zien dat een goede concertbeleving prima samengaat met verantwoord geluid. We zijn trots dat we als eerste partner bijdragen aan deze showcase. Hopelijk inspireert dit initiatief ook anderen."

OORMERK is een onafhankelijk initiatief zonder winstoogmerk. De organisatie van de eerste showcase wordt mogelijk gemaakt door de bijdrage van AFAS, aangevuld met eigen middelen van de initiatiefnemers en de opbrengsten uit de kaartverkoop.

Muziekbeleving centraal

Chris van Kreij, mede-initiatiefnemer van OORMERK: "Vanaf het begin was voor ons één ding duidelijk: OORMERK moet een initiatief zijn zonder commercieel belang. Ons primaire doel is betere geluidsbeleving en minder gehoordschade. Juist daarom zijn we ontzettend blij met de steun van AFAS. Dankzij hun bijdrage kunnen we deze eerste showcase neerzetten en nog meer mensen laten ervaren dat je harder geniet als de muziek iets zachter staat. Dat een organisatie als AFAS zich aan onze missie verbindt, voelt als een enorme steun in de rug."

De eerste OORMERK-show vindt plaats op maandag 14 september in de Melkweg in Amsterdam. Blaudzun treedt op met zijn volledige band tijdens een clubshow waarin muziekbeleving en dynamiek centraal staan.

OORMERK is een initiatief van oud-muzikanten en muziekliefhebbers Chris van Kreij en Mike Hendrixen. Met het initiatief vragen zij aandacht voor lagere geluidsniveaus tijdens concerten, met als doel de muziekbeleving te verbeteren en gehoorschade te verminderen.