[SXSW 2024] AI Optimists vs Tech Pessimists

Door Maurice Wenneker, straight from SXSW, Austin, Texas

Naast de Smoked Brisket Breakfast Tacos moet ik ook even wennen aan hoe er verschillend wordt gekeken naar de nieuwe tech hier. Zo zijn er de Tech Optimists; alles AI powered is goed en zaken die nog niet lekker lopen zoals privacy, datamining en hallucinatie zijn slechts bugs die moeten worden gefixed. Zo stond Unstoppable Domains Chief Operating Officer Sandy Carter op het podium te likkebaarden bij het idee dat alle werknemers in de fabriek straks AI powered wearables zouden krijgen om hun pauzes te optimaliseren. Alleen omdat het kan betekent niet dat het moet

De Tech Pessimists zijn terecht bezorgd om alle data die nodig is om de AI-modellen te trainen en wat dit gaat doen met privacy. Zo vertelde Yasodara Cordova vam unico IDtech in haar sessie dat historisch gezien mensen privacy als concept belangrijk vinden maar heel weinig moeite steken in het beschermen van hun data. Hierbij valt het woord accountability in Austin heel vaak. Interessant dat voorheen de consument zelf verantwoordelijk werd gehouden voor zijn data maar met deze nieuwe ontwikkelingen de bal (terecht) wordt gelegd bij de grote techreuzen.

Wat we hier een beetje missen zijn de realisten; Laat maar eens zien of je de hallucinaties echt uit het systeem krijgt want anders is adoptie op schaal eigenlijk best lastig. Ook op de vraag of er al echt geld wordt verdiend met AI toepassingen volgt er nog steeds een oorverdovende stilte. 

Er zijn ook films op SXSW en een absolute aanrader is The Anti social Network over 4Chan de site waaruit Anonymous en andere trolls en hackers opstonden en als grap verantwoordelijk waren voor het ontstaan van Qanon en uiteindelijk de bestorming van The Capital op 6 Januari.

Maurice Wenneker is CEO van PAKT

PAKT is an European ecosystem of nine production companies in The Netherlands, Belgium and Sweden. With an in-house team of 145 professionals we are dedicated to delivering high quality film and photographic content for global brands and international ad agencies at scale

www.pakt.co

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Wenneker Amsterdam breidt team uit voor internationale groei

11-07-2025 | 11:48:00
Wenneker Amsterdam heeft haar productie- en postproductieteam uitgebreid met negen collega’s.

Flashmibo was succes voor Scrambled en Old Amsterdam

07-07-2025 | 15:56:00
Het food content productiehuis Scrambled (onderdeel van Pakt), influencermarketingbureaus Hello Sparkle en House of Foodies hebben voor en met Old Amsterdam een TikTok Live evenement opgezet met influencers Joey Jaq en Nick Toet

Cannes 2025: Maurice Wenneker over PAKT

18-06-2025 | 08:55:00
New Business Radio zendt deze week live uit vanaf het Cannes Lions International Festival of Creativity. Iedere dag spreken Bas Vlugt en Peter Wybenga met toonaangevende professionals uit media en marketingcommunicatie.

PAKT ontwikkelt contentcampagne voor Amazon HR

23-05-2025 | 11:29:00
PAKT heeft voor Amazon een uitgebreide HR-campagne geproduceerd met meer dan 1000 content-assets.

CRUSH lanceert kinderdivisie voor foto en video

08-05-2025 | 10:27:00
CRUSH breidt haar activiteiten uit met de oprichting van CRUSH KIDS, een divisie die zich richt op fotografie- en videoproducties met kinderen.


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Mediahuis Nederland en ANWB lanceren campagne met radiospel voor Wegenwacht

14-11-2025 | 14:12:00
Mediahuis Nederland en de Wegenwacht van de ANWB zijn een samenwerking gestart ten behoeve van de campagne Je hebt pas echt pech als je geen Wegenwacht hebt

Bob Koigi: De opmars van de B2B-influencer

14-11-2025 | 12:32:20
In een gefragmenteerde digitale wereld nemen de pogingen om de aandacht van invloedrijke trendsetters te trekken snel toe.

[Vacatures] Serviceplan Amsterdam zoekt een Customer Journey Director bij Plan.Net

14-11-2025 | 08:36:00
Serviceplan Amsterdam is per direct op zoek naar een Customer Journey Director bij Plan.Net - Amsterdam

TBWA\NEBOKO maakt Sinterklaas-commercial voor Albert Heijn

13-11-2025 | 14:00:00
Albert Heijn bereidt zich voor op het jaarlijkse Sinterklaasfeest en richt zich dit jaar sterk op de traditie van het schoentje zetten.

Inter lanceert INTERISTA met DEPT

13-11-2025 | 11:00:23
Het Nederlandse verfmerk Histor is gestart met Geef kleur aan jouw verhaal, een social-first campagne waarin persoonlijkheid en verhalen worden vertaald naar een eigen verfkleur.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Bas Vlugt

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.