[Onderzoek] Consumenten bezorgd over impact AI op shoppen

Consumenten willen profiteren van het gemak van AI, maar zijn tegelijkertijd bezorgd over deze technologie. Retailers hebben daarom de taak hun publiek voor te lichten. Deze bevindingen komen uit een nieuw onderzoek van SAP Emarsys onder 4.000 Amerikaanse shoppers.

Slechts de helft (51 procent) van de consumenten gelooft dat AI een positieve invloed heeft op hun ervaringen in de detailhandel. Desondanks geeft meer dan driekwart (77 procent) van de shoppers de voorkeur aan merken die gepersonaliseerde aanbevelingen bieden - een veelvoorkomende use case voor AI in de detailhandel.

Volgens het onderzoek maakt bijna een kwart (24 procent) van de consumenten zich zorgen dat AI hun winkelervaring negatief zal beïnvloeden. 86 procent zegt liever met mensen te communiceren dan met AI. Interessant is echter dat minder dan bijna 3 op de 10 (27 procent) het verschil merkt tussen een mens en een AI-chatbot.

Voordelen van AI

Volgens de analyse van Emarsys komt deze negativiteit vaak doordat consumenten niet zien dat AI achter hun beste ervaringen zit. Hoewel shoppers gepersonaliseerde content, aangepaste aanbevelingen en snelle checkouts waarderen, realiseren maar weinigen zich dat AI de drijvende kracht hierachter is.

Uit het onderzoek blijkt ook dat veel consumenten zich zorgen maken over het gebruik van gegevensverzameling voor AI, waarbij 63 procent wil dat retailers een betere balans vinden tussen het verzamelen van hun gegevens en het verbeteren van hun winkelervaringen.

Voorlichting

Emarsys adviseert dat retailers hun klanten moeten voorlichten over de waarde van hun gegevens om hun ervaringen op websites, apps en zelfs mobiele portemonnees te verbeteren.

www.emarsys.com

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

Lees ook:

Patrick Petersen: AI lost alles op (behalve gezond verstand)

29-07-2025 | 10:33:00
Goed nieuws! We hoeven binnenkort helemaal niets meer zelf te doen. Denken? Overrated. Beslissen? Laat dat maar aan de algoritmes over.

Sander Gabel: AI-agents als merkbewakers?

28-07-2025 | 08:00:00
Generatieve AI en slimme agents maken het straks mogelijk om websites en advertenties geautomatiseerd én gepersonaliseerd in huisstijl te presenteren

Interpublic introduceert agentic systems voor merkprestaties

24-07-2025 | 14:57:44
IPG lanceert ASC, een dienst waarmee merken het complexe commerce-ecosysteem kunnen beheren met automatisering en kunstmatige intelligentie.

ABN AMRO: Hoe retailers door AI hun zichtbaarheid kunnen verliezen of juist behouden

23-07-2025 | 13:50:00
Sector Banker Retail Henk Hofstede schreef voor ABN AMRO een aantal tips over hoe retailers door AI hun zichtbaarheid kunnen verliezen of juist behouden

Accenture: AI wordt aankoopadviseur

23-07-2025 | 11:48:00
Uit onderzoek van Accenture blijkt dat consumenten zich in tijden van onzekerheid steeds vaker wenden tot generatieve AI als bron voor aankoopadvies

 

 

Gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.