Havas: ruim 3 procent meer wereldwijde omzet en 6 procent operationele winstgroei in eerste halfjaar 2024

Havas heeft wereldwijd over de eerste helft van 2024 1,3 miljard euro omzet behaald, een stijging van 3,4 procent vergeleken met dezelfde periode in 2023. Deze was vooral te danken aan overnames als Uncommon Creative Studio, Eprofessional, Shortcut en Ledger Bennett.

In Europa steeg de omzet met 3,8 procent en 8,8 procent in Latijns Amerika. In Noord-Amerika (Verenigde Staten en Canada) daalde de omzet opvallend genoeg met 6,4 procent. De operationele ebita-winst steeg met 6 procent naar 125 miljoen euro dankzij kostenbesparingen.

Havas kondigde op 18 juni aan met zijn strategische plan Converged zijn wereldwijde operating systeem te zullen lanceren dadt data,tech en AI moet samenbrengen in de komene 4 jaar. Havas zal 400 miljoen euro in het plan investeren om de customer-centric benadering verder invulling te geven.De bedoeling is om hypergepersonaliseerde oplossingen te bieden voor de klanten van Havas.

Havas Nederland

Voor Havas Nederland geeft Thijs Muller desgevraagd aan geen cijfers te kunnen geven, maar onderstreept dat er vel nieuwe business is. Bij Havas Media zijn Shell, Picnic, Cooper, Van Geloven, Pink Lady en Bever Sports volgens hem goed voor de levering van goede inkomsten, ook al zijn er onboarding kosten.

In de tweede helft van het jaar is het volgens de CEO van Havas Media Nederland doorgaans waar het geld met media verdiend moet worden en er altijd een gezonde uitdaging.

Bij het creatieve bureau Havas+Lemz gaat het volgens Thijs Muller ook zeer goed met nieuwe en bestaande klanten, aangezien de overheid mooie toegevoegde waarde biedt en andersom mede dankzij de winst van (mini-)aanbestedingen.

Splitsing

Vivendi kondigde eerder aan dat Havas naar verwachting per 2025 een in Amsterdam beursgenoteerde entiteit worden. Die splitsing zal bestaan uit vier onderdelen naast Havas: Canal+ (film, (betaal-)tv en streamingdiensten). Louis Hachette Group (met name als uitgever van boeken en tijdschriften waaronder het belang in Lagardere en Prisma Media). Canal+ zal in Londen beursgenoteerd worden, waarbij gekeken wordt of naast Londen er met de geplande overname van het Zuidafrikaanse MultiChoice ook een beursnotering in Johannesburg kan komen.

Canal+ Group

Canal+ Group boekte in het eerste half jaar van 2024 3,1 miljard euro omzet, een stijging van 4,6 procent vergeleken met het eerste half jaar van 2023. Opvallend is dat het operationeel ebita-resultaat met 0,1 procent daalde naar 337 miljoen euro.

Alle onderdelen van Canal+ droegen daar volgens Vivendi aan bij. In Frankrijk steeg de omzet met 4,4 procent en buiten Frankrijk 4,2 procent. Opvallend is de stijging van de omzet van Studiocanal met 8,6 procent mede dankzij de film Back to Black. Canal+ Group is overigens bezig het Zuidafrikaanse MultiChoice over te nemen en herkapitaliseerde met een belang van 29,33 procent in de streamingoperator Viaplay. In Frankrijk nam het OCS en Orange Studio over van Orange. Canal+ lanceerde in Frankrijk de streamingdienst TV+ met een basisaanbod aan tv-zenders en content voor 2 euro per maand.

Onder de naam StudioCanal Stories heeft het bedrijf een label gelanceerd om film- en tv-series te co-produceren van literaire werken in Frankrijk en een aantal Europese landen.

Overigens is Canal+ Group in Nederland sinds december 2023 actief met de streamingdienst Canal+ en is het eigenaar van het satelliet en IPTV-aanbieder Canal Digitaal alsmede de internetprovider Online. Uit de medio juli geopenbaarde jaarcijfers blijkt dat de omzet van deze activiteiten in 2023 met 5,6 procent daalden naar 116,07 miljoen euro. 

Vivendi

Geheel Vivendi boekte een omzet van 9,05 miljard euro, dat is 5,8 procent meer rekening houdend met de overname van Lagardere (consolidatie) en koersverschillen.De operationeel winst steeg 13,5 procent tot 619 miljoen euro (bij gelijke activiteiten en koersverschillen). De nettowinst daalde met 8,3 procent naar 159 miljoen euro.

www.havas.com

www.vivendi.com

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

DEPT-campagne Sowieso: iDEAL gaat verder als Wero

21-01-2026 | 09:43:00
Met Sowieso speelt de campagne in op vragen rond het verdwijnen van de naam iDEAL, zonder het betaalproces zelf te veranderen.

Richard Smoorenburg: Ik durf het bijna niet te vragen…

15-01-2026 | 11:23:00
De meest recente trend is dat CES een Adfest aan het worden is waarbij agencies proberen elkaar te overtreffen met agentic mediaplanners

Richard Smoorenburg: Koffieprut Kijken

05-01-2026 | 14:29:48
Koffieprut kijken - dat is hetzelfde als Koffiedik kijken, maar dan voor mensen die geen kaartje hebben weten te bemachtigen

Havas Media ziet veranderende familierelaties bij Prosumers

18-12-2025 | 09:21:37
Levensomstandigheden worden voor 7 van de 10 mensen wereldwijd onzekerder. Dat leidt tot veranderingen in de samenleving en in familiebanden

Rijksoverheid en Havas Lemz openen Phishkraam

17-12-2025 | 10:29:50
Maandagochtend 15 december verscheen op de Binnenrotte in Rotterdam een fysieke viskraam waar bezoekers in de huid konden kruipen van een online oplichter.
 

 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Sporticonen leiden Olympische campagne Staatsloterij

28-01-2026 | 16:23:00
Staatsloterij lanceert haar Olympische Spelen-campagne met de boodschap Staatsloterij is supporter van dromen. De aftrap is een korte film waarin oud-olympisch kampioenen een centrale rol spelen

La Place kiest Buro Bagsy als influencermarketing partner

28-01-2026 | 15:59:21
La Place heeft na een pitchtraject gekozen voor Buro Bagsy als vaste partner voor influencer marketing.

HEMA grootste kanshebber bij The Best Social Awards

28-01-2026 | 10:59:12
HEMA is dit jaar de grootste kanshebber met 10 nominaties, verdeeld over meerdere categorieën, waaronder Beste Merk, Beste Videoserie en Beste Campagne

[Vacatures] Follo zoekt een Business Development Representative

28-01-2026 | 09:29:00
Follo is per direct op zoek naar Business Development Representative - 32-40 uur | Hybride werken

[Vacatures] Follo zoekt een Medior Advertising Specialist

28-01-2026 | 09:12:00
Follo is per direct op zoek naar Medior Advertising Specialist - 32-40 uur | Hybride werken
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.