Google Ads en AI: zo hou je als marketeer grip op campagnes

De inzet van kunstmatige intelligentie binnen Google Ads is geen experiment meer, maar een vast onderdeel van hoe campagnes worden aangestuurd. Tools als Performance Max, AI-gegenereerde headlines en automatisch gegenereerde campagnestructuren beloven gemak, maar roepen bij marketeers ook vragen op. Hoe houd je controle als Google steeds meer zelf beslist? Drop of Orange, specialist in online marketing uit Groningen, ziet kansen, maar ook valkuilen.

Automatisering: gemak of verlies van regie?

Robin Loonstra, digital strateeg bij Dropoforange.nl: "Veel bedrijven worden overvallen door het tempo waarin Google automatisering doorvoert. Inmiddels is het lastig om een nieuwe campagne op te zetten zonder ergens een AI-component tegen te komen." Hij doelt onder andere op automatisch gegenereerde zoektermen, automatische extensies en zelfs AI-suggesties voor call-to-actions.

Wat ooit begon als ondersteuning, is nu standaard. Bij Performance Max-campagnes levert de gebruiker alleen nog bouwstenen aan – zoals afbeeldingen, logo’s, koppen en doelen – waarna Google zelf bepaalt waar, wanneer en aan wie de advertenties worden getoond. Loonstra: "Dat lijkt efficiënt, en dat is het ook. Maar het dwingt marketeers om anders naar hun werk te kijken."

De nieuwe rol van de marketeer

Waar marketeers jarenlang bezig waren met optimalisaties op campagneniveau – denk aan biedstrategieën, advertentiegroepen en handmatig bijsturen op CTR – ligt de focus nu op inputkwaliteit.

Robin Loonstra: "Wie Google AI voedt met generieke content en halfslachtige doelen, krijgt middelmatige resultaten terug. De kwaliteit van je assets bepaalt voor een groot deel het succes. Een goed beeld, een overtuigende kop en een zuivere dataset wegen zwaarder dan ooit."

Dat betekent volgens Drop of Orange dat samenwerking tussen disciplines belangrijker wordt. Designers, copywriters en strategen moeten eerder aan tafel. Niet om eindeloos te tweaken, maar om bij de start al hoogwaardige ingrediënten aan te leveren. "Dat vraagt om een volwassen werkwijze, die veel bedrijven nog moeten ontwikkelen."

Van data naar inzicht

Een tweede verschuiving zit in de manier waarop campagnes geëvalueerd worden. Waar marketeers voorheen op zoek gingen naar de best presterende advertentie of zoekterm, levert AI eerder trends en patronen. De concrete waarom’ achter een resultaat wordt diffuser. Dat betekent niet dat meten zinloos is, maar dat er anders naar rapportages gekeken moet worden

Loonstra: "Wij proberen met klanten te praten over patronen in conversiegedrag, in plaats van enkel naar CTR’s en kosten per klik te staren. Dat vraagt soms om een andere mindset. Zeker bij bedrijven die gewend zijn aan totale transparantie in elke klik."

Het belang van strategisch toezicht

Drop of Orange, actief als SEO bureau en specialist in online marketing in Groningen, werkt dagelijks met bedrijven die worstelen met deze balans tussen automatisering en regie. Volgens Loonstra zit het antwoord niet in weerstand, maar in aanpassing. "Je moet begrijpen wat AI goed kan en wat niet. Campagnestructuur kun je deels loslaten. Positionering, merkconsistentie en strategische keuzes juist niet."

Het bureau adviseert klanten daarom om automatisering niet als een eindpunt te zien, maar als een tussenstap. AI neemt werk uit handen, maar vraagt ook scherpere keuzes. "Wie nu investeert in een goed fundament – een duidelijke propositie, heldere content en relevante data – profiteert straks het meest van die automatisering."

Grip houden in een AI-tijdperk

De inzet van AI in Google Ads is niet optioneel meer. Het dwingt marketeers en ondernemers tot een andere manier van werken. Minder knoppen, meer strategie. Drop of Orange ziet daarin geen bedreiging, maar juist een kans om marketing effectiever én menselijker te maken.

Loonstra: "Zolang je weet wat je aanlevert, en waarom, kun je AI prima inzetten als verlengstuk van je marketingdoel. Maar je moet wél zelf het kompas blijven vasthouden."

Meer informatie over AI-gedreven campagnes of een strategische sessie aanvragen? Kijk op dropoforange.nl voor meer inzichten en contactopties.

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Marketing en financiën als motor voor datagedreven groei

05-03-2026 | 17:17:00
Marketing is veel meer dan creativiteit, bereik en merkbeleving. Anno 2026 draait effectieve marketing om data, rendement en realtime bijsturing.

Waarom jouw beste campagne misschien niet online staat

02-03-2026 | 09:32:42
Evenementen, beurzen, informele ontmoetingen en bezoeken aan winkels blijven plekken waar merken worden ervaren zonder concurrentie van andere prikkels.

Hoe sportmarketing verschilt van e-commerce

26-02-2026 | 14:06:27
In het Belgische marketinglandschap is er één trend die alle records breekt. De opmars van padel in Vlaanderen en Wallonië is ongezien

De voordelen van een goede bedrijfsvideo voor je onderneming

20-02-2026 | 14:22:02
Duurzaamheid is een vast onderdeel van veel merkverhalen. Maar een claim is snel te groot, zeker als je productketen lang is.

Zo praat je eerlijk over herkomst zonder greenwashing

10-02-2026 | 14:40:43
Duurzaamheid is een vast onderdeel van veel merkverhalen. Maar een claim is snel te groot, zeker als je productketen lang is.

Hoe locatie je marketingcampagne maakt of kraakt

09-02-2026 | 08:00:00
In de snelle wereld van marketing en communicatie draait alles om relevantie. Je wilt de juiste boodschap, op het juiste moment, bij de juiste persoon krijgen.

De bergen in? Zo kies je de perfecte kleding

06-02-2026 | 08:00:00
Iedereen die weleens in de bergen heeft gewandeld, weet hoe bedrieglijk snel het weer daar kan omslaan.

De psychologie achter het perfecte event

05-02-2026 | 08:00:00
In de wereld van marketing en communicatie draait alles om het creëren van een onuitwisbare indruk. Bij Cocktailtjes begrijpen ze dat een merkervaring niet stopt

Hoe zet je een bestemming als brand in de markt

04-02-2026 | 08:00:00
In de wereld van citymarketing is positionering essentieel. De stad in het zuiden van Noorwegen heeft zichzelf in de markt gezet met de propositie De Zomerstad

Het belang van netwerken als onderdeel van je marketing

03-02-2026 | 08:00:00
In de marketing- en zakenwereld is men altijd op zoek naar nieuwe manieren om relaties te versterken en netwerken uit te bouwen

Van bestemming naar merk

02-02-2026 | 08:00:00
Voor marketeers en investeerders is het interessant om te zien hoe een regio zich ontwikkelt en positioneert. De metropool Bari Italie speelt hierin een cruciale rol

De rol van geschiedenis in citymarketing

30-01-2026 | 13:04:10
In de wereld van marketing en branding is het vermarkten van een stad ('place branding') een complexe discipline.

Flyers als slimme activatie in je mediamix

30-01-2026 | 10:39:25
Digitale kanalen blijven onmisbaar, maar de concurrentie om aandacht en klikken wordt elk kwartaal harder.

De kracht van een authentiek imago

30-01-2026 | 10:36:00
In de moderne marketing draait alles om het vertellen van een verhaal dat mensen echt raakt.

Marketing zonder missers: waarom je adreslijst goud waard is

29-01-2026 | 14:08:31
Het versturen van prachtige brochures naar mensen die al jaren geleden verhuisd zijn, is zonde van je tijd en energie.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bsmart ontwikkelt always-on systeem voor Kvibille

13-03-2026 | 11:58:00
Samen met merk- en bureauteam The Barn ontwikkelde Bsmart een contentmodel dat social media benadert als infrastructuur in plaats van als losse promotie.

Hans Anders vervolgt campagne met Koen Wauters

13-03-2026 | 11:28:00
Hans Anders zet de Belgische merkcampagne voort met een tweede tv-commercial, waarin Koen Wauters solo centraal staat.

Cheil Benelux haalt Hester Westland binnen als Account Director

13-03-2026 | 10:22:00
Eerder was zij werkzaam bij Monks en vervulde zij rollen bij Talpa Network en RTL Nederland.

[Vacancy] All Response Media has a position for Junior Digital Media Manager

13-03-2026 | 10:12:00
All Response Media is directly looking for Junior Digital Media Manager - Amsterdam
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.