WorldPride Amsterdam 2026 start internationale campagne

WorldPride Amsterdam 2026 heeft haar eerste wereldwijde campagne gelanceerd: The New Dutch Masters, ontwikkeld door het creatieve bureau Geminaes. De campagne is een visuele viering van queer eenheid en zichtbaarheid, geïnspireerd op het licht en de stijl van de Hollandse Meesters uit de Gouden Eeuw.

De centrale film begint met zwart-witportretten in een huiskamer en transformeert langzaam in een kleurrijke en dynamische voorstelling van mensen in uitgesproken Pride-looks. De overgang symboliseert dat queer zichtbaarheid actief en levend is. De film eindigt met een groepsportret waarin queer individuen samenkomen, trots en zichzelf.

Creatie door en voor de community

Meer dan zeventig procent van de betrokkenen bij de campagne identificeert zich als LGBTQIA+. Het creatieve proces, van concept tot postproductie, is volledig door de community vormgegeven. De cast bestaat uit Pride Amsterdam-ambassadeurs en andere queer stemmen.

Emma Parkinson, Creative Director: "Met deze campagne wilde ik iets creëren dat tegelijk intiem en iconisch voelt, waar zachtheid en kracht elkaar ontmoeten. Dit is een ode aan queer aanwezigheid, aan zichtbaar zijn en aan de kracht van écht gezien worden."

Mitchell R. Duffree, Founder & Chief Twin bij Geminaes: "Deze campagne viert niet alleen queer eenheid, maar laat zien wat er gebeurt wanneer de community zelf het verhaal vertelt. Het bewijst dat wanneer je bouwt vanuit zorg, cultuur en lived experience, je iets maakt dat écht raakt. Dáár reageert het publiek van nu op."

Historische context en thema

De campagne markeert meerdere mijlpalen, waaronder 25 jaar openstelling van het burgerlijk huwelijk voor koppels van hetzelfde geslacht in Nederland, 80 jaar COC Nederland, 55 jaar sinds de afschaffing van Artikel 248bis, 30 jaar Pride Amsterdam en 15 jaar Declaration of Amsterdam.

Lucien Spee, Executive Director van WorldPride Amsterdam 2026: "Met WorldPride in Amsterdam wilden we starten met iets dat emotioneel krachtig en visueel onvergetelijk is. The New Dutch Masters zet de toon – trots, poëtisch en diep menselijk."

Het gekozen thema is Unity, waarbij niet alleen romantische eenheid centraal staat, maar ook verbinding tussen generaties en wereldwijde solidariteit.

               

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

[Vacancy] Boomerang (part of Publicis Groupe) has a position for Data Analyst Creative

19-02-2026 | 09:41:00
Boomerang (part of Publicis Groupe) is directly looking for Data Analyst Creative - Amsterdam

[Vacatures] Ocean Outdoor zoekt een (Senior) Account Manager

19-02-2026 | 08:09:00
Ocean Outdoor is per direct op zoek naar(Senior) Account Manager - Amsterdam

[Vacatures] Adwise zoekt een Marketplaces Marketeer

18-02-2026 | 14:04:00
Adwise is per direct op zoek naar Marketplaces Marketeer (32 - 40 uur) • Almelo 

[Vacatures] Match My Brand zoekt een Client Account Manager

18-02-2026 | 07:44:00
Match My Brand is per direct op zoek naar Client Account Manager - Amsterdam • Fulltime

Dentsu Creative ontwikkelt campagne rond kinderkanker

17-02-2026 | 16:23:00
De social- en OOH-campagne speelt in op het inzicht dat veel mensen ouders en kinderen met kinderkanker willen steunen, maar niet weten hoe.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Patrick van Drongelen: Het platform is niet het idee

19-02-2026 | 10:26:22
Er is ophef over de Cup-a-Soupcampagne. Wat me bezighoudt, is niet de campagne zelf, maar hoe de kritiek werd gepareerd: als een generatiekloof

Liselotte Vink: The Family bouwt op gedragsinzichten

19-02-2026 | 10:07:31
In gesprek met Bas Vlugt en David de Jong vertelt zij hoe haar bureau gedragswetenschap en creativiteit samenbrengt in campagnes

Michael Versélewel de Witt Hamer: REVITALIZE begint bij strategie

19-02-2026 | 09:43:00
In gesprek met Bas Vlugt en sidekick David de Jong vertelt hij hoe zijn bureau organisaties begeleidt bij rebrandingtrajecten

[Vacancy] Boomerang (part of Publicis Groupe) has a position for Data Analyst Creative

19-02-2026 | 09:41:00
Boomerang (part of Publicis Groupe) is directly looking for Data Analyst Creative - Amsterdam

Sven Huberts wordt Global President van LePub

19-02-2026 | 09:11:18
Met de aanstelling wil het bureau de internationale groei versnellen en de wereldwijde organisatie verder structureren.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.