Unlike ontwikkelt Sinterklaascampagne voor RAAK

Unlike heeft voor RAAK de volledige Sinterklaascampagne ontwikkeld en geproduceerd. Het bureau is daarnaast verantwoordelijk voor media en communitymanagement. Met Reine Clause zet RAAK een personage in dat op een luchtige manier aandacht vraagt voor online gedrag.

De campagne introduceert Reine Clause als knipoog naar de Reine Claude-smaak van RAAK. Het personage houdt de online wereld een spiegel voor en laat zien dat digitaal plezier soms onder druk staat. Humor vormt de basis van de activatie.

Influencer in de rol van Reine Clause

Influencer Thomas Korsten vertolkt Reine Clause en kijkt op humoristische wijze terug op het online jaar. Hij deelt chocoladeletters in het kenmerkende groen en met de Reine Claude-smaak uit aan influencers die volgens RAAK positief bijdragen aan het digitale gesprek. De geselecteerden staan bekend om hun inzet voor humor, echtheid en zelfspot binnen hun community.

Op de zoete lijst staan influencers die een chocoladeletter ontvangen. Wie volgens de campagne minder positief aanwezig was, wordt met een knipoog aangesproken.

Activatie met betrokken community

De commentsectie vormt een belangrijk onderdeel van de activatie. Volgers kunnen aangeven waarom zij zelf een chocoladeletter verdienen. Daarmee richt de campagne zich niet alleen op influencers, maar ook op de bredere online community en het stimuleren van vriendelijk en bewust gedrag.

Eva Dickmann, brand manager RAAK siroop: “RAAK staat voor kinderlijke speelsheid, plezier en verbinding. Online is het echter vaak een plek waar mensen niet altijd een blad voor de mond nemen. Met deze campagne willen we daar op RAKE manier verandering in brengen met een flinke dosis humor en een knipoog naar meer bewustzijn.”

www.unlike.nl


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Hotel L'Amour en HEMA winnen Ster Gouden Loeki

26-03-2026 | 22:57:00
HEMA en Hotel L'Amour hebben met hun kerstcommercial de Ster Gouden Loeki gewonnen. Het Ronald McDonald Kinderfonds en TBWA\NEBOKO wonnen de Ster Gouden Loeki voor goede doelen

Wenneker Amsterdam ondersteunt Kipling-campagne

26-03-2026 | 17:13:23
Voor de uitwerking werkte Wenneker Amsterdam samen met bureau Good, regisseur Rogier Smalhout en fotograaf Ines Vansteenkiste-Muylle.

Creative Family zet in op offline community building

26-03-2026 | 17:00:53
Offline community building krijgt meer aandacht in een marketingwereld die sterk leunt op performance, automatisering en schaalbare content.

Timothy Kasri: Het vinden van de juiste locatie is essentieel

26-03-2026 | 15:51:00
Hard Cut is een maandelijkse column van creative video agency Bruut, waarin ’t team interessante en opvallende insights uit de (content)industrie deelt

WPP Media maakt adidas-campagne met Brainpower

26-03-2026 | 15:04:00
WPP Media’s StudioM heeft voor adidas een campagne ontwikkeld rond de Superstar sneaker.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.