Tina komt met editie Buiten beeld, over relativering, herkenbaarheid en blunders

Tijdschrift Tina komt in samenwerking met De Kindertelefoon met het thema Buiten beeld, over het perfecte plaatje, relativering, herkenbaarheid en blunders. In een online wereld vol perfecte plaatjes twijfelen veel kinderen over hun eigen lijf en leven. Ze kloppen steeds vaker bij De Kindertelefoon aan met de vraag: "Ben ik de enige die...?" Of: "Ben ik wel normaal?" 

Inge Derksen, hoofdredacteur Tina: "We hopen dat onze jonge lezers door deze uitgave beseffen dat je op social media meer niét, dan wel ziet. Je ziet vaak maar een fractie van de werkelijkheid. Het puistje of de rommelige slaapkamer blijven meestal buiten beeld. De onrealistische verwachtingen die ontstaan door die perfecte plaatjes proberen we hiermee te doorbreken."

Kinderen vragen zich af: ben ik wel normaal?

Dat deze beelden impact hebben op kinderen, blijkt ook uit de dagelijkse gesprekken bij De Kindertelefoon. Zo zijn er in 2024 gemiddeld 36 gesprekken per dag geweest waarin kinderen met vrijwilligers praten over hun lichaam, waarbij het vaak gaat over onzekerheden die zij ervaren. Roline de Wilde, directeur van De Kindertelefoon: "Kinderen vragen zich vaak af of ze wel normaal zijn. Dit zien we terug in de gesprekken, maar ook op ons forum, waar jongeren elkaar vragen stellen zoals: 'Is mijn gewicht normaal?' of 'Wanneer werd jij ongesteld?'. Onze vrijwilligers horen vaak dat kinderen zich, bijvoorbeeld met betrekking tot hun gewicht, spiegelen aan voorbeelden en perfecte plaatjes op TikTok."

De echte verhalen achter de foto's

In deze Tina vinden lezers interviews met artiesten en influencers als Emma Kok, Fenna Ramos en Ashley Guijt, waarin duidelijk wordt dat de werkelijkheid vrijwel nooit hetzelfde is als op een foto. Ashley Guijt, influencer: "Ik wil altijd de perfecte foto hebben en maak dus superveel foto's, zodat er hopelijk een goede bij zit. Mijn hele telefoon staat hierdoor bomvol foto's en ik gebruik er vaak maar één."

www.dejongelezer.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Tweede Kamer stemt in met behoud verlaagd btw-tarief media, sport en cultuur

04-10-2025 | 00:42:00
De Tweede Kamer heeft vlak voor het verkiezingsreces ingestemd met het wetsvoorstel dat het verlaagde btw-tarief voor media, sport en cultuur behoudt.

LINDA.meiden en Blitsbee starten campagne rond borstkanker

02-10-2025 | 17:36:00
In het kader van de Borstkankermaand zijn LINDA.meiden en stickermerk Blitsbee gestart met de bewustwordingscampagne Check je borsten, meiden.

Achttien kanshebbers op vakprijzen tijdens Mercurs 2025

02-10-2025 | 08:50:00
Voor de categorie Magazine Mediamerk van het Jaar worden drie prijzen uitgereikt: een gouden, zilveren en bronzen Mercur.

Eddy Guyt: 100% Media & Partner Netwerk bouwt verder aan partnernetwerk

01-10-2025 | 22:08:00
Marketing Report is in Volendam voor een gesprek met Eddy Guyt, chief connecting officer van 100%NL Media en Partner Netwerk

Zo wordt jouw merk thuis het onderwerp van gesprek

01-10-2025 | 12:03:00
In dit artikel van DPG Grow neemt Marieke Wolthers je mee in de bevindingen en geeft adviezen waarmee jouw merk een plek verovert aan de keukentafel


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Nutricia start campagne tegen dreiging ondervoeding

03-10-2025 | 11:27:00
Uit onderzoek van Markteffect blijkt dat 85 procent van de Nederlanders zich (bijna) nooit zorgen maakt om zelf risico te lopen op ondervoeding.

Bob Koigi: Merken profileren zich als wereldwijde probleemoplossers

03-10-2025 | 11:10:58
Wereldwijde uitdagingen zijn te groot voor overheden of NGO’s om alleen aan te pakken. Steeds vaker stappen grote merken in dit domein

MediaMarkt brengt "Ik ben toch niet gek!" terug

03-10-2025 | 10:21:00
De slogan, die vanaf oktober weer te zien is in alle campagnes, krijgt een eigentijdse invulling die aansluit bij de huidige tijdsgeest.

[Vacatures] Springbok zoekt een Medior Projectmanager Marketing Automation

03-10-2025 | 09:47:00
Springbok is per direct op zoek naar een Medior Projectmanager Marketing Automation - Den Bosch

[Vacatures] PINK zoekt een Senior Social Advertising Consultant

03-10-2025 | 09:12:00
PINK is per direct op zoek naar Senior Social Advertising Consultant - Groningen  •  32-40 uur
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Laura Heerlien

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.