Teamleader onderzoekt Europese bureaus in derde benchmarkeditie

Onderzoek richt zich op prestaties, processen, positionering en teams

Teamleader brengt de derde editie uit van zijn jaarlijkse Agency Benchmark-onderzoek. De editie van 2025 bevat een uitgebreide analyse van financiële prestaties, positionering, operationele processen en teamstructuren van creatieve en digitale bureaus in Europa.

Sinds de eerste editie in 2022 is het onderzoek uitgegroeid tot een veelgebruikte bron voor bureau-eigenaren en -managers die op zoek zijn naar datagedreven inzichten in prestaties en processen. De nieuwste editie is uitgebreid op basis van feedback uit de sector.

Robin Van Cleemput, Head of Creative bij Teamleader: "Sinds de lancering van de Agency Benchmark drie jaar geleden hebben we talloze gesprekken gevoerd met bureau-eigenaren en -leiders in heel Europa. Hun input is van onschatbare waarde geweest bij het vormgeven van het onderzoek van dit jaar om de meest prangende vragen van bureaus te beantwoorden."

Objectieve en kwalitatieve inzichten gecombineerd

De 2025-editie combineert geanonimiseerde gebruiksdata van Teamleaders klanten met antwoorden uit een enquête onder bureaus in Europa. Deze gecombineerde aanpak biedt een breed overzicht van ontwikkelingen en prestaties in de sector.

In de huidige editie is er aandacht voor vier hoofdthema’s:

  • Financiële prestaties: Analyse van omzettrends, marges en winstcijfers naar type en grootte van bureaus.
  • Positionering en businessmodellen: Hoe bureaus hun diensten, marktfocus en waardepropositie vormgeven.
  • Operationele processen: Inzichten in projectuitvoering, workflowbeheer en beoordelingsmethodes.
  • Teamstructuren: Analyse van organisatievormen, talentverdeling en ontwikkelstrategieën.

Toegang tot resultaten voor deelnemers

Bureaus kunnen deelnemen aan het onderzoek via www.teamleader.typeform.com/benchmark. Deelnemers ontvangen als eersten toegang tot de resultaten zodra het rapport beschikbaar is.

www.teamleader.eu

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Agency Benchmark 2026: bureaus kiezen voor focus of schaal

03-02-2026 | 15:14:00
De Europese agencysector beweegt richting een duidelijke tweedeling. Dat blijkt uit de Agency Benchmark 2026 van Teamleader.

[Vacancy] Teamleader has a position for Go-To-Market Marketeer

18-12-2025 | 07:08:00
Teamleader is directly looking for Go-To-Market Marketeer - Amsterdam, Hybrid

[Vacancy] Teamleader has a position for Sales Development Representative (Dutch)

17-11-2025 | 07:40:00
Teamleader is directly looking for Sales Development Representative (Dutch) - Amsterdam, Nord-Holland

Siel Verniers: Met Orbit houden bureaus grip op marge

05-11-2025 | 09:05:00
Bas Vlugt spreekt met haar over het belang van inzicht in marges, de rol van data in projectplanning en de activiteiten van Teamleader

Jeroen de Wit: Teamleader groeit met Agency Live in Duitsland

19-09-2025 | 12:31:56
Het Belgische softwarebedrijf, dat sterk actief is in Nederland en België, zet nu in op groei in Duitsland


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Dit zijn de genomineerden voor de AMMA’s

02-04-2026 | 14:00:00
Tijdens de nominatieweek van 30 maart tot en met 2 april zijn in totaal 46 kanshebbers verdeeld over 13 categorieën geselecteerd.

CJ de Melker: abonnementsmodel voor creatieve samenwerking

02-04-2026 | 11:45:00
Cees Jan de Melker verliet in juni 2025 VENGEAN, het bureau dat hij mede oprichtte, om zijn eigen creatieve studio met melk. te starten. We spreken met hem over zijn bedrijf en de net wat andere insteek die hij gekozen heeft

Fightclub en The Finest PR bundelen krachten voor Rueda

02-04-2026 | 10:05:11
Binnen de samenwerking bundelen beide partijen hun expertise op het gebied van strategie en creatie.

PINK vertaalt attractieconcept naar campagne

02-04-2026 | 09:11:57
De campagne vertaalt dit uitgangspunt naar een verhaallijn die aansluit bij de thematiek van het park.

Fitzroy ontwikkelt campagne voor Het Huis

02-04-2026 | 07:00:00
Het Huis lanceert samen met Fitzroy een landelijke campagne die aandacht vraagt voor de rol van families bij psychisch lijden van kinderen
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.