TBWA\NEBOKO ontwikkelt campagne Ice Tea Insurance

Lipton Ice Tea werkt samen met rapper Ice-T

TBWA\NEBOKO heeft voor Lipton Ice Tea de zomercampagne Ice Tea Insurance ontwikkeld. De campagne biedt consumenten de mogelijkheid om een gratis Lipton Ice Tea te claimen wanneer ze op het terras een ander merk geserveerd krijgen. Rapper en acteur Ice-T is het gezicht van de actie.

De campagne speelt in op een herkenbare situatie in de horeca. Uit onderzoek van YouGov blijkt dat 44 procent van de horecabezoekers weleens een ander drankje krijgt dan besteld, vaak van een ander merk. Bij ijsthee is die merkvoorkeur uitgesproken: 81 procent van de regelmatige bestellers verwacht Lipton Ice Tea.

Manon Lanckneus, Senior Brand Manager van Lipton Ice Tea Benelux: "Wanneer je een ijsthee bestelt in de horeca, krijg je niet altijd een Lipton Ice Tea, waardoor soms teleurstelling ontstaat. Met deze actie willen we niet alleen terrasbezoekers helpen, maar ook het belang van merkvoorkeur onder de aandacht brengen bij de horeca in Nederland en België."

Ice-T als gezicht van de actie

Het bureau vertaalde deze inzichten naar een concept dat inspeelt op culturele herkenning. De fictieve verzekering wijst consumenten op het belang van merkvoorkeur en benadrukt de gevestigde positie van Lipton Ice Tea.

De keuze voor Ice-T als campagnegezicht verwijst naar zijn status als pionier binnen de hiphopcultuur. Zijn album O.G. Original Gangster uit 1991 maakte hem tot icoon. In de campagne staat hij symbool voor de original, wat aansluit bij de merkpositionering van Lipton.

Darre van Dijk, Chief Creative Officer van TBWA\NEBOKO: "We bedachten de Ice Tea Insurance voor iedereen die geen originele Lipton Ice Tea krijgt. En wie kan dat beter uitleggen dan de andere originele Ice-T? We vroegen de legendarische rapper en acteur, en hij was direct enthousiast over het idee. Niet veel later stonden we op de set in Nederland met de OG uit de hiphopscene."

Campagne deze zomer zichtbaar in Nederland en België

De campagne wordt deze zomer uitgerold via online video, social media, buitenreclame, influencers, horeca en diverse andere mediakanalen. Horecabezoekers die een ander merk ijsthee krijgen, kunnen via liptoniceteainsurance.nl nagaan hoe ze in aanmerking komen voor een gratis Lipton Ice Tea.

Credits:

Klant: Lipton Benelux | Bureau: TBWA\NEBOKO & TBWA\België | Regisseur: Max Barden | Productie: Czar Amsterdam | Postprodcutie: EDITORS Amsterdam, Storm, MAKE Sound | Media: Mindshare NL & BE

www.tbwa.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Genomineerden Gouden Loeki Q3 zijn bekend

03-11-2025 | 10:27:00
Kruidvat is twee keer genomineerd met campagnes rond duurzaamheid en beauty. Ook de commercial van de Politie en Omroep MAX springt in het oog

Thijs de Boer verruilt TBWA\NEBOKO voor Persuade

03-11-2025 | 09:27:00
Thijs de Boer verhuist van TBWA, waar hij creatief directeur was, naar Persuade (Den Bosch/Amsterdam)

TBWA Australia aan de slag met merkstrategie ahm

21-10-2025 | 12:00:16
TBWA gaat geïntegreerde creatie, digitale en sociale communicatie leveren die voortbouwt op de challengerspositie van ahm in de verzekeringsmarkt.

TBWA\NEBOKO laat emoties spreken in fraudecampagne NVB

16-10-2025 | 14:55:00
De campagne moedigt Nederlanders aan om te vertrouwen op hun emoties bij een poging tot fraude.

Stichting ALS, Boldking, Albert Heijn en Michel Tiggelman winnen bij Audify Awards

03-10-2025 | 22:25:00
Stichting ALS, Boldking en Albert Heijn winnen bij Audify Awards; Michel Tiggelman (Randstad) is Audio-ambassadeur 2025


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

StudioM lanceert KNVB x Eurojackpot-campagne Mr. Beker

04-11-2025 | 14:26:00
De samenwerking viert de charme van de Eurojackpot KNVB Beker en positioneert Eurojackpot als naamgever van het toernooi.

DDB en Transavia lanceren platform: Niet normaal gewoon

04-11-2025 | 11:00:00
Na een gewonnen pitch eerder dit jaar presenteert DDB Amsterdam het merkplatform voor Transavia: Niet normaal gewoon

Twenty Two ontwikkelt wervingscampagne PostNL

04-11-2025 | 10:16:00
De campagne is bedoeld om post- en pakketbezorgers aan te trekken en laat zien hoe de functie kan passen bij uiteenlopende levensfasen en situaties.

[Vacatures] Crocodile Agency zoekt een Sr. Content Creator

04-11-2025 | 07:33:00
Crocodile Agency is per direct op zoek naar Sr. Content Creator - 32–40 uur · Amsterdam

Blue Band en De Ruijter lanceren TikTok-serie

03-11-2025 | 15:28:00
Blue Band en De Ruijter slaan de handen ineen voor een gezamenlijke social-first campagne: Het Lekkerste Stel van Nederland.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.