TBWA\NEBOKO laat emoties spreken in fraudecampagne NVB

De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) lanceert samen met TBWA\NEBOKO de campagne Je gevoel is de beste waarschuwing tegen fraude. De campagne moedigt Nederlanders aan om te vertrouwen op hun emoties bij een poging tot fraude. Gevoelens als schrik, spanning of opwinding blijken vaak het eerste teken dat er iets niet klopt.

Wanneer iemand namens een bank belt en aandringt om snel te handelen, kan dat een alarmsignaal zijn. Een echte bank vraagt nooit om geld over te maken naar een zogenaamd veilige rekening of om een betaalpas af te geven. Ook in online situaties, zoals een relatie die plots om geld vraagt, zijn emoties als angst of stress belangrijke waarschuwingen.

Muziek laat emoties hoorbaar worden

De campagne bestaat uit online video, radio, print, display, social media, een Snapchat-lens en PR. Het idee dat emoties helpen om fraude te herkennen, staat centraal in alle uitingen.

In aanloop naar Amsterdam Dance Event (ADE) werkte de NVB samen met dj en producer Cynthia Spiering aan de track Feel the Pressure. Het nummer met 140 BPM symboliseert de versnelde hartslag bij stress en paniek, en maakt voelbaar hoe het lichaam waarschuwt bij dreiging. De track is te beluisteren via SoundCloud, YouTube en tijdens ADE ook op Spotify.

Meerjarige campagne tegen fraude

De campagne is onderdeel van de meerjarige publieksaanpak Herken fraude. Voorkom fraude., waarmee de NVB mensen bewust wil maken van de emoties die spelen bij verschillende vormen van fraude.

Credits:

Opdrachtgever: Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) | Campagne: Je gevoel is de beste waarschuwing tegen fraude | Creatie: TBWA\NEBOKO | Confidential - Not for Public Consumption or DistributionPR: HAGENS PR | Muziek: Cynthia Spiering – Feel the Pressure | Media: PHD Media | Website: ACATO Digital Agency | Onderzoek: DVJ Insights

www.tbwa.nl

 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Odido ondersteunt Jutta Leerdam in Olympisch traject

16-01-2026 | 14:11:02
In aanloop naar de Olympische Spelen in Milaan zet Odido samen met TeamNL een campagne in waarin Jutta Leerdam centraal staat.

Spelfout op PSV-banner blijkt campagne van TBWA\NEBOKO

09-01-2026 | 08:31:00
Supporters zagen een banner waarop niet PSV, maar PVS werd genoemd. Wat leek op een vergissing, blijkt een actie van Centraal Beheer.

ING-campagne richt zich op online verleiding

07-01-2026 | 09:45:00
Centraal staat Spaarslot, een functie in de ING-app die gebruikers helpt meer grip te houden op hun spaargeld.

25 opmerkelijke account wins in 2025

31-12-2025 | 12:45:00
Door het jaar heen publiceert Marketing Report over vele tientallen account wins

Rodger Werkhoven: Schadenfreudevrije kerst gewenst, allemaal!

22-12-2025 | 11:54:00
Beeld- en mediatechnoloog Rodger Werkhoven droeg op uitnodiging van OpenAI vanaf ’21 bij aan de ontwikkeling van DALL·E en ’t inbouwen ervan in ChatGPT.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.