Swim4Brains bereidt oversteek IJsselmeer voor
Op zaterdag 23 augustus zwemmen meer dan vijftig deelnemers 22 kilometer van Stavoren naar Medemblik om geld op te halen voor de Hersenstichting. De jaarlijkse overtocht, Swim4Brains, vindt plaats in samenwerking met de Reddingsbrigade en de IJsselmeer Zwemmarathon.
Swim4Brains koppelt amateurs aan professionals tijdens een langeafstandszwemtocht over het IJsselmeer. Het evenement is ontstaan vanuit persoonlijke ervaringen van initiatiefnemer Sander Pluijm met hersenletsel in zijn omgeving.
Persoonlijke motivatie achter initiatief
Sander Pluijm, initiatiefnemer van Swim4Brains: "Een jaar geleden kregen mijn vader én schoonvader korte tijd na elkaar een hersenbloeding. De impact is enorm. Het leven van deze vrolijke, gepensioneerde mannen en dat van de familie is volledig in de war. Maar van buiten zie je haast niets aan hen. Dat maakt de situatie nog lastiger. Ook veel van mijn sportvrienden werden met Niet aangeboren hersenletsel (NAH) zoals Dementie, Parkinson, hersenbloedingen of letsel door ongevallen in hun familie geconfronteerd. Samen besloten we Swim4Brains te organiseren, om meer begrip te creëren en verder hersenonderzoek mogelijk maken.”
Inzamelingsactie voor jongerentraject The Class
De opbrengsten van deze editie gaan naar het project The Class, een initiatief van de Hersenstichting in samenwerking met Edwin en Annemarie van der Sar. Dit traject richt zich op jongvolwassenen met niet-aangeboren hersenletsel en helpt hen bij het vinden van passend werk.
Swim4Brains wil een volledige lichting van tien deelnemers aan dit traject financieren. The Class begeleidt jongeren naar een duurzame plek op de arbeidsmarkt, een traject dat volgens de organisatie hard nodig is vanwege het beperkte perspectief dat deze doelgroep vaak heeft.
Oproep aan schippers en vrijwilligers
Om de veiligheid tijdens de overtocht te garanderen, zoeken de organisatoren schippers met (zeil)schepen die de zwemmers kunnen begeleiden. In totaal zullen zo’n dertig boten de overtocht ondersteunen. Vrijwilligers zijn eveneens welkom om een bijdrage te leveren aan de organisatie.
Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Derde editie LLO Congres in Burgers’ Zoo
Shortlist SAN New Kids on the Block 2025 bekend
Endeavour organiseert WNiD Spring Sessions
Dit zijn de genomineerden voor de AMMA’s
Fightclub en The Finest PR bundelen krachten voor Rueda
Eerste editie Marketing Report CMO Dinner
Beeckestijn organiseert clinic over Microsoft Copilot
LePub en Heineken lanceren The Clinker op Coachella
Darre van Dijk over ADCN, SAN en Cannes Lions
Longlists SAN ABC Accenten 2025
Hotel L'Amour en HEMA winnen Ster Gouden Loeki
Adwise helpt marketeers uit de data black box
OranjeBitterBallenBorrel opent Cannes seizoen 2026
Happy Horizon focust op commerce tijdens Webwinkel Vakdagen
SAN Accenten 2025: 113 nominaties
Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Shortlist SAN New Kids on the Block 2025 bekend
Joe Public en Grolsch lanceren Proost op karakter
Livewall lanceert Easter Hunt met AR-game
Endeavour organiseert WNiD Spring Sessions
Dit zijn de genomineerden voor de AMMA’s
Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers