Selectie Gouden Kalf Digitale Cultuur 2025 bekendgemaakt

Negen digitale projecten maken kans op het Gouden Kalf voor Beste Digitale Cultuurproductie 2025. De producties zijn te ervaren tijdens de expositie Storyspace van het Nederlands Film Festival, van 26 september tot en met 2 oktober in Bibliotheek Neude in Utrecht. De prijsuitreiking vindt plaats op 3 oktober tijdens het EY Gouden Kalveren Gala.

De jury selecteert drie genomineerden uit de negen inzendingen. Deze worden bekendgemaakt op 30 september tijdens de NFF Focustalk: Presenting the Fellows and Nominees.

Digitale verhalen in Storyspace

In de expositie Storyspace verkennen makers actuele thema’s als kunstmatige intelligentie, koloniale geschiedenis, klimaat en herinnering. De werken combineren technologie en beleving via onder meer VR, apps, installaties en performances.

De geselecteerde producties (alfabetisch):

  • Ancestors – Steye Hallema (The Smartphone Orchestra)
  • Drift – Nienke Huitenga Broeren, Hay Kranen, Lieven Heeremans (Studio ZZZAP, VPRO Medialab)
  • Future Botanica – Marcel van Brakel, Hazal Ertürkan (Polymorf, Studio Biarritz)
  • THE IN.VISIBLE – BrotherTill (VAKTOR)
  • Influenza – Tote Tiere Maarten (Menetekel Film)
  • Lacuna – Maartje Wegdam, Nienke Huitenga Broeren (Podium Biarritz, Copper Views Film Productions, Studio Biarritz)
  • Revival Roadshow – Anne Fehres, Luke Conroy (Anne Fehres & Luke Conroy)
  • Shelter – Sjors Swierstra, Ivanna Khitsinska (Scopic)
  • Waiting for Cows – affect lab (K.O. Productions)

Festival viert digitale cultuur

Het Nederlands Film Festival biedt sinds 45 jaar ruimte aan de Nederlandse film in de volle breedte, van speelfilms en documentaires tot digitale cultuur en talentontwikkeling. Het festival vindt plaats van 26 september tot en met 3 oktober in Utrecht.

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

IFFR 2026 viert film en stad met tijgercampagne

31-10-2025 | 10:46:00
De campagne, ontwikkeld door het Rotterdamse ontwerpbureau 75B, brengt de tijger terug in een kleurrijk samenspel van stad, cinema en creativiteit.

Happiness Amsterdam en Kennemerhart lanceren employer branding-campagne

21-10-2025 | 15:37:00
De campagne benadrukt de unieke waarde van werken met ouderen en speelt in op de groeiende vraag naar medewerkers in de ouderenzorg.

NFF presenteert nominaties Gouden Kalf Digitale Cultuur 2025

30-09-2025 | 17:50:29
De winnaar wordt op vrijdag 3 oktober bekend tijdens het EY Gouden Kalveren Gala.

Imagine Festival opent met thriller in Britse Gebarentaal

30-09-2025 | 10:44:58
Van 30 oktober tot en met 9 november vindt het Imagine Fantastic Film Festival plaats in LAB111, FilmHallen en Hal West in Amsterdam.

Nederlands Film Festival presenteert Focustalks

19-09-2025 | 08:59:31
Het Nederlands Film Festival organiseert dit jaar Focustalks, gesprekken die toegankelijk zijn voor zowel publiek als professionals.


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

[Interview] Carolien Bos (Menzis): Er voor iemand zijn is de kern

31-10-2025 | 15:07:00
Carolien Bos is directeur klant & markt bij zorgverzekeraar Menzis. Onlangs kondigde Menzis aan de door N=5 ontwikkelde campagne Dan is er Menzis te lanceren en voor een andere positionering te kiezen met de missie Wij kiezen voor de mens. We spreken met Carolien Bos hierover

Stan Molemaker hoofdambassadeur Movember 2025

31-10-2025 | 10:57:08
De campagne wil mannen aanmoedigen open te praten over mentale gezondheid en elkaar actief te steunen.

Bibliotheken starten campagne Heel Nederland Leest

31-10-2025 | 09:05:12
Bezoekers ontvangen gratis Onder de paramariboom van Johan Fretz om deze maand samen te lezen en het gesprek aan te gaan.

[Vacatures] Giesbers Retail zoekt een Campagnemanager

31-10-2025 | 08:13:00
Giesbers Retail is per direct op zoek naar Campagnemanager (HBO · 32/40 uur) Arnhem 

Media Reverse en Habufa lanceren XOOON-campagne op tv

30-10-2025 | 16:09:00
In de najaarscampagne van XOOON, onderdeel van Habufa Meubelen, staat de huiskamer centraal.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.