Peter van Wijnaerde: oh OOH, we zien u graag

[Column] CMO Springbok Agency over de stille kracht van Out of Home-reclame

Vroeger stopte mijn liefde voor reclame op straat. Daar vond ik het ruis. Visueel lawaai tussen mijn school en het frietkot. Als puber droomde ik dat ik, eenmaal miljonair, elk billboard zou opkopen en ze allemaal zou vervangen door kunst. Keith Haring, Mucha, Mondriaan. Ik was  klaar met tweede cheeseburger gratis!

Gelukkig, zoals het hoort, ben ik door de jaren wat zachter geworden. Ook voor out of home. Het medium is me stilaan beginnen bekoren. Ze bestaat zonder algoritme. Zonder dat je ergens op moet klikken. Je ziet het gewoon, of niet. Het hangt van de stopping power en de plek af. Simpel, dat is precies waarom het werkt.

Die hernieuwde liefde kreeg een zetje in Hamburg, tijdens een agency-onderonsje. Daar belandde ik in een debat over een burgerinitiatief dat straatreclame helemaal wil weren. Alleen rust, beloofden ze. Maar ik dacht vooral aan leegte. Wij dachten gewoon “Ach, komm schon.” Zelfs Die Zeit zou zich mengen.

Want OOH doet werk. Het maakt een stad levendiger. Het zorgt voor bushokjes die jou droog houden. Het toont cultuur aan mensen die niet wisten dat ze op zoek waren. En het biedt ook plaats aan kleine merken, nicheprojecten, onafhankelijke stemmen. Economische diversiteit, weet je wel. Er zijn weinig kanalen die tegelijk zó divers, zó publiek en zó tactisch zijn.

Ik polste daarna bij een Belgische bordenboer. Grote speler. “We zien zelfs groei”, zei hij. “Digitale borden trekken goed. Steeds meer merken vinden hun weg naar buiten. Letterlijk.”

OOH leeft. OOH groeit. OOH werkt. Het is strategisch sterk genoeg om op te bouwen. Je kunt het met zekerheid inzetten. Je weet wat je krijgt. Je maakt er je eigen succes mee. OOH heeft geen enorme teams en offers voor algoritmes nodig. Alleen iemand die snapt hoe je ‘buiten’ moet denken. Een affiche. En een stad die wil kijken.

We missen misschien nog maar één ding denk ik dan. De creatieven. Die delen de mooiste OOH’s op LinkedIn. Eén beeld. Eén idee. Nul billboards. Duizend likes. Maar op straat? Promobollen en hamburgers. Het werk leeft online, maar hangt (bijna) nergens. Alsof fictieve buitenreclame de nieuwe standaard is geworden. En dat is zonde. Want het medium verdient het om het mooie werk te laten zien. Dat gaat ook gewoon werken, hoor. Het is misschien geen Kunst met een grote K, maar het komt dan toch wel aardig in de buurt.

 

Peter Van Wijnaerde, CMO bij Springbok / Joe Public, bouwt aan the full package agency voor de allround CMO. Een agency-Belg met een brede blik, die graag ommetjes maakt in andere sectoren en landen.

www.springbok.nl

www.joepublic.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Nationale Loterij kiest Springbok als digitaal partner

24-03-2026 | 00:00:00
Het bureau neemt zowel de productie als de optimalisatie van digitale campagne-assets op zich en gaat ook aan de slag met digitale conceptcreatie voor de Nationale Loterij Club.

[Vacatures] Springbok zoekt een Client Lead CRM & Loyalty

12-03-2026 | 09:29:00
Springbok is per direct op zoek naar Client Lead CRM & Loyalty - Den Bosch

[Vacatures] Springbok zoekt een Media & Performance Strateeg

12-03-2026 | 09:09:00
Springbok is per direct op zoek naar Media & Performance Strateeg - Den Bosch

Peter van Wijnaerde: Nieuwe vogue, nouvelle vague

03-03-2026 | 13:34:00
Op 24 februari 2026, lande het eerste 'American Vogue’ op de mat waar Anna Wintour niet langer de scepter zwaait als editor-in-chief.

[Vacatures] Springbok zoekt een Integrated Media Lead

11-02-2026 | 10:01:00
Springbok is per direct op zoek naar Integrated Media Lead - Den Bosch


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Rory Sutherland: Stop met jezelf vergelijken met concurrenten

27-03-2026 | 13:40:00
Op het hoofdkantoor van Tony’s Chocolonely in Amsterdam sprak Bas Vlugt met Rory Sutherland na zijn keynote

Bob Koigi: Onrust Golfregio bedreigt advertentiebudget

27-03-2026 | 09:05:00
De wereldwijde advertentiemarkt zou naar verwachting met 10,4 procent groeien, maar die prognose hangt nu sterk af van stabiliteit

Cogonez begeleidt Grassa in stap naar scale-up

27-03-2026 | 08:47:32
Het bureau was verantwoordelijk voor de strategische positionering, de creatieve vertaling en het ontwerp en de bouw van de website

Darre van Dijk over ADCN, SAN en Cannes Lions

27-03-2026 | 07:46:00
Marketing Report is in Amsterdam.. We spreken met Darre van Dijk, Chief Creative Officer van TBWA\NEBOKO. Aanleiding zijn de nominaties voor de ADCN Awards en SAN Accenten én de blik vooruit op Cannes Lions

Longlists SAN ABC Accenten 2025

27-03-2026 | 07:00:00
De longlist voor de ABC Groot Accenten 2025 zijn vastgesteld. De ABC-jury - bestaande uit hoofdredacteuren van onder andere Adformatie, Fonk, MarketingTribune en Marketing Report, bestuursleden van de BvA, SAN-bestuursleden en externe deskundigen - heeft de onderstaande genomineerden geselecteerd
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.