Peter Van Wijnaerde: Inzicht in bureaus met Teamleader

[DMEXCO] CMO van Springbok over internationale benchmarkresultaten

Tijdens de DMEXCO in Keulen sprak Bas Vlugt met Peter Van Wijnaerde, CMO van Springbok. Van Wijnaerde gaf op de beurs een presentatie over de jaarlijkse Agency Benchmark die hij uitvoert met Teamleader.

Inzicht in KPI’s en gedrag van bureaus

De Agency Benchmark onderzoekt jaarlijks de belangrijkste KPI’s die agencies hanteren en hoe deze per land verschillen. Daarbij wordt ook gekeken naar gedragingen en structuren die bijdragen aan het succes van een bureau. Peter Van Wijnaerde: “In de benchmark gaan we op zoek naar de belangrijkste KPI’s die agencies gebruiken. We kijken per land hoe die KPI’s verschillen en of men een beetje goed bezig is.”

Naast harde data, zoals teamstructuren en adoptie van AI, wordt ook onderzocht of specialisatie of juist generalisatie beter werkt voor de effectiviteit van bureaus. “Het geeft een breed beeld van agencies als fenomeen,” aldus Van Wijnaerde.

Weinig verschillen tussen landen

Hoewel er op anekdotisch niveau duidelijke cultuurverschillen zijn, vallen de structurele verschillen tussen Europese bureaus mee. “We hebben dat onderzocht, maar er zijn bitter weinig verschillen. Een klein beetje in sales attitude, en de klassieke verschillen tussen Belgen en Nederlanders, maar in de basis zijn Belgische, Duitse en Franse agencies echt vergelijkbaar,” zegt de CMO.

Toch merkt hij wel een verschil in hoe bureaus communiceren. Nederlandse bureaus zijn veel actiever met persberichten dan hun Belgische collega’s. “Wij Belgen zijn bescheiden. Ik zelf iets minder, mijn moeder is Nederlands. Maar over het algemeen zijn Belgen wat terughoudender: ‘Is dit belangrijk genoeg voor een persbericht?’”

Druk op bureaus voelbaar

Veel bureaus ervaren druk, zowel economisch als organisatorisch. “Ik spreek maandelijks met zo’n 80 agencies in Duitsland, Nederland, België en Frankrijk. Je hoort overal hetzelfde: het is lastig,” vertelt Van Wijnaerde. De verwachting is dat deze trend ook zichtbaar zal zijn in de data van de komende benchmark.

Een duidelijke oplossing noemt hij niet: “Daar doe ik liever geen uitspraken over. Er worden al genoeg stellige meningen verkondigd zonder onderbouwing. Dat is ook precies een van de onderzoeksvragen voor de volgende benchmark.”

www.springbokagency.com


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Peter van Wijnaerde: Werk voor een bank. Echt.

09-02-2026 | 08:43:40
De marketeer die anno nu écht iets wil maken dat raakt, blijft hangen en relevant is, die gaat werken voor een bank

[Vacatures] Springbok zoekt een Digital Strategy Consultant

03-02-2026 | 08:57:00
Springbok is per direct op zoek naar Digital Strategy Consultant - Den Bosch

[Vacatures] Springbok zoekt een Account Director CRM & Loyalty

02-02-2026 | 09:15:00
Springbok is per direct op zoek naar Account Director CRM & Loyalty - Den Bosch

Joe Live: Waarom live essentieel is voor marketing

26-01-2026 | 10:53:00
De grootste fout die merken maken met live marketing, is dat ze het behandelen als elk ander kanaal.

Peter van Wijnaerde: Hoor jij er wel bij?

19-01-2026 | 08:44:53
Stel jezelf de vraag. Hoeveel van wat jij vandaag deelt, is écht van jou? En hoeveel ervan is gewoon ‘zoals men verwacht?
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.