Peter van Wijnaerde: Al minstens 100 marketeers geloven hetzelfde

[Column] CMO Springbok Agency - Over gedeelde uitdagingen, kritische blik en échte impact

Ze zijn al met honderd, onze gasten van Time To Make Sense. Op papier doen ze allemaal hetzelfde: marketing. Maar kijk iets dichter, en je ziet het meteen. De ene werkt in verzekeringen, de andere in mode, eentje voor een sportclub, een ander voor een grootwarenhuis. Sommigen zijn opgegroeid met e-commerce, anderen leerden hun vak in de tijd van driedelige OOH’s en kranten die nog mediaheisa veroorzaakten.

Ze lijken niks met elkaar gemeen te hebben. Een allegaartje. Maar ook dat klopt niet. Ze hebben allemaal dezelfde stress. Ze managen verwachtingen, sturen teams aan, krijgen targets opgelegd die elke maand net iets onredelijker worden. En vooral: ze moeten vaak kiezen tussen twee halve waarheden. Welke leugen werkt het best vandaag?

Ze ademen dezelfde druk. Ze werken met net zo’n bont gezelschap als henzelf: creatieven, dataspecialisten, developers, denkers, doeners, twijfelaars. En dat maakt het boeiend. Of net lastig. Of allebei.

Daarom hebben wij het programma zo opgebouwd, als een maatpak voor dat allegaartje.

Onzin zien in waarheid

Gili toont hoe makkelijk ons brein onzin gelooft. Maarten Inghels onderzoekt hoe verhalen ons sturen of misleiden. En Maarten Schenk legt bloot hoe algoritmes bepalen wat we als waarheid aanvaarden. Elk op hun manier confronteren ze ons met dezelfde uitdaging: hoe hou je het hoofd koel in een wereld vol halve waarheden? In marketing is je scherpste instrument geen tool of template, maar je bullshitdetector. Kritisch denken is geen luxe, het is het enige dat je overeind houdt.

Eenvoud vinden in chaos

Caroline van Turennout, Iris Gündel en het duo Mieke De Ketelaere en Vincent Buyssens brengen elk rust en nuance in een wereld die constant verandert. Of het nu gaat over merkvertrouwen, generatieverschillen of technologische stormen: ze tonen dat je geen grote woorden nodig hebt om grote impact te maken. Net in de subtiliteit zit de kracht. Eenvoud die blijft hangen, bruggen bouwen tussen waarden en technologie gebruiken met geweten. In een vakgebied dat vaak in overdrive staat, zijn zij het tegengewicht dat richting geeft.

Geen hype maar houvast

Nee, Time To Make Sense gaat geen hype achterna. We zoeken de tijdsloosheid, de laagstgemene deler voor een groep vakmensen die zich marketeer mogen noemen voor grote merken. Geen dag vol salespitches van agencies of demo’s van tools die beloven alles op te lossen. Het is een dag die draait om betekenis. Om waarheid, samenwerking en vertrouwen. En ook om inzichten die je meteen kan toepassen en die zullen lonen in de praktijk.

We zouden gek zijn om het bij honderd te houden. Er kunnen er gerust nog honderd bij. Zo van die marketeers die anders denken, maar hetzelfde doen. Die graag willen laten zien wat het vak kan, en daarbij ook weer even mogen glunderen. Die mogen zich aanmelden op Time To Make Sense.

 

Peter Van Wijnaerde, CMO bij Springbok / Joe Public, bouwt aan the full package agency voor de allround CMO. Een agency-Belg met een brede blik, die graag ommetjes maakt in andere sectoren en landen.

www.springbok.nl

www.joepublic.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

De 25 meest gelezen columns van het jaar 2025

22-12-2025 | 17:41:00
Welke onderwerpen raakten dit jaar een snaar bij marketingprofessionals? Het antwoord laat zich lezen in de cijfers

Waarom marketing vastloopt en hoe we daar in 2026 uitkomen

18-12-2025 | 13:06:00
Het einde van het jaar is traditioneel het moment van reflectie. Kijk ik terug op 2025 vanuit marketing, dan zie ik geen gebrek aan technologie maar een gebrek aan besluitvorming

Dawn ontwikkelt merkstrategie en campagne voor Greenpeace

14-12-2025 | 08:00:00
Greenpeace presenteert een merkcampagne die het werk van de organisatie breder en inhoudelijker in beeld brengt.

Bronzen Euro Effie maakt Joe Public Belgium’s Most Effective Agency

11-12-2025 | 09:55:00
Joe Public heeft een Bronzen Euro Effie gewonnen voor de Stream Big-campagne van VTM GO in de Best of Europe-categorie.

[Vacatures] Springbok zoekt een SEA Consultant

11-12-2025 | 09:54:00
Springbok is per direct op zoek naar een SEA Consultant - Den Bosch


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

SEA Water positioneert Santa als waterambassadeur

23-12-2025 | 10:55:00
Na jarenlange samenwerking met een wereldwijd frisdrankmerk verruilt Santa Claus zijn vertrouwde rol voor een positie bij SEA Water.

Philips en Prusa lanceren Gen Fix in Praag

22-12-2025 | 15:08:00
Philips heeft samen met Prusa Gen Fix gelanceerd Met het programma leren kinderen en gezinnen praktische reparatievaardigheden via 3D-printen

Rodger Werkhoven: Schadenfreudevrije kerst gewenst, allemaal!

22-12-2025 | 11:54:00
Beeld- en mediatechnoloog Rodger Werkhoven droeg op uitnodiging van OpenAI vanaf ’21 bij aan de ontwikkeling van DALL·E en ’t inbouwen ervan in ChatGPT.

[Vacatures] DPG Media zoekt een Accountmanager Vtwonen

22-12-2025 | 08:16:00
DPG Media is per direct op zoek naar Accountmanager Vtwonen - Amsterdam

Bob Koigi: De ontwikkelingen die 2025 hebben gedefinieerd

19-12-2025 | 12:46:00
AI wordt in rap tempo de bepalende kracht achter de transformatie van marketing­leadership en prioriteiten voor 2026.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.