NOBEARS onderzoekt terughoudendheid rond duurzaamheid
Bijna de helft van de Nederlandse managers ziet duurzaamheid als concurrentiestrategie, maar communicatie daarover blijft vaak uit. Uit onderzoek van digitaal bureau NOBEARS, in samenwerking met PanelWizard, blijkt dat angst voor greenwashing hierbij een belangrijke rol speelt.
Volgens het onderzoek beschouwt 47 procent van de managers duurzaamheid als een slimme strategische keuze. Voor 46 procent vormt het een manier om concurrentievoordeel te behalen. Tegelijkertijd geeft 16 procent van de respondenten aan bewust minder te communiceren over duurzaamheid, uit vrees voor scepsis of verdenking van greenwashing.
Twijfel over geloofwaardigheid speelt rol
Die terughoudendheid komt deels voort uit wantrouwen: de helft van de managers denkt dat bedrijven die veel over duurzaamheid communiceren, in werkelijkheid minder duurzaam zijn dan ze zich voordoen. Dit kan leiden tot een afwachtende houding, ook bij organisaties die wél concrete stappen zetten.
Jonge managers tot dertig jaar zien duurzaam ondernemen vaker als een luxe die is voorbehouden aan grotere bedrijven. Van hen deelt 43 procent deze opvatting. Ook 27 procent van de managers tussen de vijftig en negenenvijftig jaar denkt er zo over.
Bedrijven investeren toch in maatschappelijke bijdrage
Ondanks de twijfels investeert 38 procent van de organisaties een deel van hun winst in activiteiten die bijdragen aan de maatschappij. Hiermee tonen bedrijven aan dat duurzaamheid niet alleen voortkomt uit idealisme, maar ook kan passen binnen zakelijke keuzes.
Rens van Geel, CEO van NOBEARS: "Steeds meer bedrijven zien duurzaamheid niet alleen als ethische verplichting, maar ook als slimme strategie voor de toekomst. Het draait niet om groene woorden, maar om het daadwerkelijk verwerken van duurzaamheid in je bedrijfsstrategie. Dat betekent dat je moet investeren in slimme innovaties die je bedrijf niet alleen groener maken, maar ook efficiënter. Duurzaamheid moet in elke laag van je organisatie zitten – van het uitdragen op de werkvloer tot aan het verwerken ervan in je systemen. Bedrijven die dat nu omarmen, zullen niet alleen bijdragen aan positieve verandering, maar ook sterker staan in een steeds competitievere wereld."
Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
dentsu introduceert meetinstrument voor impactcommunicatie
KesselsKramer ontwikkelt merkcampagne voor Sweco
Yvette Draijer: Goede koffie en goede keuzes gaan samen
Meer activistische bureaus steunen Amsterdams verbod op fossiele reclame
Age Yska: Merkbouw is de motor, performance de versneller
Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Maarten Nefkens keert terug bij ACE als Strategy Director
[Vacatures] Fightclub zoekt een SEA Specialist
OSAGE in consortium voor grafische diensten Rijksoverheid
[Vacatures] Fightclub zoekt een Social Advertising Specialist
Bob Koigi: Hoe Latijns-Amerika mondiale mediatrends bepaalt
Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen