Nederlands Film Festival introduceert Gouden Kalf Hair & Make-up

Vanaf de komende editie van het Nederlands Film Festival (NFF) wordt een Gouden Kalf uitgereikt voor Beste Hair & Make-up Design. De prijs wordt toegekend tijdens het EY Gouden Kalveren Gala op vrijdag 3 oktober 2025. Daarnaast wordt het Gouden Kalf voor Beste Lange Documentaire voortaan zowel aan de regisseur als de producent toegekend. In totaal worden er dit jaar 25 Gouden Kalveren uitgereikt. Het festival vindt plaats van 26 september tot en met 3 oktober 2025.

Ido Abram, artistiek directeur-bestuurder van het NFF: "Filmmaken is een samenspel van alle departementen. Met deze toevoegingen erkennen we de belangrijke rol van Hair & Make-up Design en het gezamenlijke werk van regisseurs en producenten. De uitbreiding onderstreept het talent en de vitaliteit van de Nederlandse audiovisuele sector."

Erkenning voor het vakgebied

ACM Filmprofessionals, de vereniging van Art, Costume en Hair & Make-up: "Deze erkenning versterkt de positie van ons vakgebied en draagt bij aan de kwaliteit, samenwerking en inspiratie voor toekomstige generaties Hair & Make-up artists."

Gouden Kalveren en juryproces

De nominaties en winnaars van de Gouden Kalveren voor speelfilm en lange documentaire worden bepaald door de leden van de Dutch Academy For Film (DAFF). Juryprijzen voor korte film, korte documentaire, dramaserie en digitale cultuur worden later door een jury toegekend.

Vernieuwingen in de competitie

De Gouden Kalf Competitie wordt jaarlijks geëvalueerd in overleg met de sector. Sinds 2020 zijn er diverse aanpassingen doorgevoerd, waaronder de toevoeging van Beste Costume Design in 2020 en veranderingen in de categorieën voor hoofd- en bijrollen in 2021. Vorig jaar werd de sectie Dramaserie uitgebreid met prijzen voor Beste Regie en Beste Scenario, evenals het Gouden Kalf van het Publiek Documentaire.

 

Lees ook:

We Agency en Artsen Slaan Alarm starten campagne tegen vapeverkoop

10-03-2026 | 10:27:00
Aanleiding is nieuw onderzoek waaruit blijkt dat 38 procent van de minderjarige gebruikers hun vapes in een fysieke winkel koopt, terwijl dat bij wet verboden is.

Marlene Wickel en Christian Borstlap winnen Coq de Grand Honneur bij GVR

06-03-2026 | 09:39:27
Marlene Wickel en Christian Borstlap hebben een Coq de Grand Honneur gewonnen van het Genootschap voor Reclame (GVR)

ParkinsonFonds en Endeavour lanceren 'dans’-campagne

23-02-2026 | 13:00:00
ParkinsonFonds lanceert samen met Endeavour een campagne waarin dans, parkinson en wetenschap samenkomen.

Isa-Beau Krijger: Film als totaalbeleving

23-02-2026 | 12:17:11
Marketing Report houdt een serie interviews met Brand Managers van aansprekende, bekende merken.

Somehow en PINK lanceren campagne Humanistisch Verbond

19-02-2026 | 15:53:00
Precies 80 jaar na de oprichting lanceert het Humanistisch Verbond een landelijke merkcampagne, ontwikkeld door Somehow en PINK.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Jumbo kiest andere koers met Hotel L’Amour

17-03-2026 | 16:22:00
Jumbo neemt afscheid van de reclamefamilie met Maike Meijer en Frank Lammers. Rob Kemps krijgt de hoofdrol in de campagnes

The USP Agency maakt campagne Eye Wish rond ametropie

17-03-2026 | 15:07:00
De campagne bouwt voort op de eerdere campagne rond presbyopie en benadrukt opnieuw het vakmanschap van de opticien.

Youri Pols: Worden wij als bron gezien door AI?

17-03-2026 | 14:25:57
We spreken met Youri Pols van LiNC (digital-marketinglabel van Creative Family) over het implementeren van GEO (Generative Engine Optimization).

Candid lanceert AI-platform: Live Marketing

17-03-2026 | 12:00:00
Candid introduceert Live Marketing, een AI-omgeving die volledig is ingericht op marketingprocessen.

Dennis Schouten Managing Director bij DUTCH DESIGN AGENCY

17-03-2026 | 10:03:00
Hij krijgt de verantwoordelijkheid voor de verdere groei van het Amsterdamse kantoor.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.